Şimdi Ara

Kulak Yıkama Öncesi Gliserin Dökmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
169.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ....................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 25 Aralık 2009; 22:44:01 >
  • bende 2 saat önce kulağımı yıkattım
    şu an hala beynimde bir sarsılma hissediyorum
    diş çekiminden bile fazla acı verdi kulak yıkama
  • Ben de aynı şeyi yaptırdım.
    Babam doktordur, eskiden tıkanınca, babam önce gliserin verip, bir süre sonra enjektörle su püskürtüp yıkardı(kendiniz denemeyin, zara zarar verebilirsiniz)
    İkincisi, geçen yaz bir doktora aspiratör ile aldırdım. Gliserin falan vermeden direk aspiratörle daldı. Gliserine her durumda ihtiyaç olmuyor sanırım.

Kulakta bir sorun yokken kulak kirleri bazen pat diye kulağınızdan dışarı dökülür. Bu, sistemin sağlıklı çalıştığına bir işarettir. Kulağınızda kirler birikip dışarı çıkamaz hale gelince, kulağınızdan dışarı kir dökülmemeye başlar(içeride tıkandığı için)

Süre geçip kirler iyice birikince, duş aldığınızda, denize girdiğinizde vb. kirler şişeceği için 1-2 saat sonra işitmede kayıp meydana gelir. Yani kulağım tıkandı dediğiniz şey.
    Çekinmeden doktora gidin, aspiratörle 15 dakika içerisinde alıyor, hiçbir rahatsızlığı yok, yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz

• doktora sormayı unuttum ama
    kimi doktorlar yıkama yı kimileri de aspiratörle le temizlemeyi tercih ediyorlar
    bunu neye göre belirliyorlar acaba
  • arkadaşlar bu kulak yıkama zararlıymış diye duymuştum
  • Benimde hatırladığım 1 kulak yıkatma muayenem olmuştu. (belki 2 kezde yıkatmış olabilirim) Gliserin damlattıktan sonra onun kulak zarının altına düştüğü an kafa biraz zonkluyordu.. Kafayı kaldırınca geri akıyordu.. İçeride 1-2 damla birşey varmışta sağa sola çarğıyormuş hissi veriyordu.. Garip hisler rahatsız edici ama ağrı rahatsız edecek şekilde yoktu..

Gliseni dökmek gerekiyor ki kirler yumuşasın, ben biraz az damlattırmıştım anneme zamanında acaba sorun yaşarmıyım diye korkmuştum.. Aman ihmal etme damlat gliserini.. Gerçi kulak yıkatınca alışkanlık yapar sürekli yıkatma hissi duyarsınız deniyor ama uzun zamandır tekrar yıkatmadım ben..

Ek:
    Not: Benim kulak yıkamam kulağa sokulan ince uçlu delikli bir kamışla içerinin çekilmesi ile olmuştu.. mercimek kadar kir çekmişlerdi.. Gliserinde zaten bu kirlerin yumuşaması için..

Ek2:
    Kulak yıkatma ağrı falan yapmıyor, sadece garip hisler yaşıyorsunuz, ayrıca konu bayağı eskiymiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 27 Mayıs 2011; 23:44:43 >

• şuan onun aşamasındayım..kulaklarım hiç duymuyor gliserin yüzünden..kendi sesimi zor duyuyorum..evdekiler bağırıcak ki anca biraz duyayım..10 gün çekecez bu mereti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

arkadaşlar bu kulak yıkama zararlıymış diye duymuştum

neye göre zararlı
    bir kere yıkamaya karar veren doktor zararlı bir şeyse yıkatmazlardı diye düşünüyorum
  • lanet olsun bu kulak içi kulaklıklara, mahfediyor kulakları
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

şuan onun aşamasındayım..kulaklarım hiç duymuyor gliserin yüzünden..kendi sesimi zor duyuyorum..evdekiler bağırıcak ki anca biraz duyayım..10 gün çekecez bu mereti..

Hocam 10 gün değil, 3 ile 5 gün arası kullanıyorsun gliserin.
  • bende 3 sene önce yıkatmıştım çok açıtmıştı ama sonrasında yan odadan konuşulanları falan duymaya başlamıştım cok acayipti.
  • Arkadaşlar gribim, 1 haftadır onun etkisi sanırım; dün sol kulağımda tıkanma mevcut. Bekledim kendi kendine geçer diye ama geçmeyince bugün gliserin aldım ancak eczacı prostektüssüz satmış ilacı. Yani kaç gün kaç damla damlatacağımı bilmiyorum. Aynı tedaviyi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Bi de gliserin damlatınca düzeliyor mu bu melet, illa kulak mı yıkatmam gerek?
  • Benim de sol kulağım çok tıkanmıştı neredeyse hiç duyamıyordum doktor gliserin verdi bir hafta - 10 gün boyunca damlattım sonra temizletmeye gittim doktor süpürge gibi bir cihazla çekti neredeyse bir parmağa yakın kir çıktı ama o anki rahatlama gibisi yok yeniden doğmuş gibi olduydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sky_

lanet olsun bu kulak içi kulaklıklara, mahfediyor kulakları

aynen valla geçen hafta ep630 umu bırakıp dulak dışı kulaklıklara geçtim bende.
  • Keşke çınlamayada çözüm olsa...
  • Kulak yıkatma ücreti ortalama ne kadar tutuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

Kulak yıkatma ücreti ortalama ne kadar tutuyor..

?

benim de kulağıma su kaçtı, 2 gündür ses gidip geliyor kulağımda,
    gliserin aldım az önce, eczacı bunu kullan dedi, olmazsa özele gidip yıkattıracam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Arkadaşlar gribim, 1 haftadır onun etkisi sanırım; dün sol kulağımda tıkanma mevcut. Bekledim kendi kendine geçer diye ama geçmeyince bugün gliserin aldım ancak eczacı prostektüssüz satmış ilacı. Yani kaç gün kaç damla damlatacağımı bilmiyorum. Aynı tedaviyi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Dostum bende hem gribim hemde sol kulağımda tıkanma mevcut. Dün hastaneye gittim ve iki hastalığı bir arada yaşadığımı söyledi. Çok ağır geçiriyorum süreci. Geceleri ateşim 39 dereceyi geçiyor. Sen kaç günde atlattın hastalığı? Grip mi önce geçti yoksa kulağın mı? Grip olduğum için sanırım doktor antibiyotikte vermedi. Kulak tıkalı olunca ayrı bir çekilmez oluyor gece ateşi. Kabus üstüne kabus görüyorsun.

Bu arada arkadaşlar, benim doktorum bana gliserini günde 3 defa 30 - 40 damla vermişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: samplus

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Arkadaşlar gribim, 1 haftadır onun etkisi sanırım; dün sol kulağımda tıkanma mevcut. Bekledim kendi kendine geçer diye ama geçmeyince bugün gliserin aldım ancak eczacı prostektüssüz satmış ilacı. Yani kaç gün kaç damla damlatacağımı bilmiyorum. Aynı tedaviyi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Dostum bende hem gribim hemde sol kulağımda tıkanma mevcut. Dün hastaneye gittim ve iki hastalığı bir arada yaşadığımı söyledi. Çok ağır geçiriyorum süreci. Geceleri ateşim 39 dereceyi geçiyor. Sen kaç günde atlattın hastalığı? Grip mi önce geçti yoksa kulağın mı? Grip olduğum için sanırım doktor antibiyotikte vermedi. Kulak tıkalı olunca ayrı bir çekilmez oluyor gece ateşi. Kabus üstüne kabus görüyorsun.

Bu arada arkadaşlar, benim doktorum bana gliserini günde 3 defa 30 - 40 damla vermişti.

Aynı sorun bendede var şuan doktor 1 hafta gliserin kullan dedi gliserini damlattıktan sonra kulağın tıkanmasına gıcık oluyorum ya 1 saate anca açılıyor

• Bende tam tersi dökmedikce ağrıyor
    galiba gliserin bağımlısı oldum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.