Şimdi Ara

kronik reset sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herhangi bir işlem yaparken son aydır ara-ara makine resetliyor. Bazen bir linke tıklarken, bazen bir programı çalıştırırken bazende hiç birşey yapmadan beklerken reset atıyor. Günde 10'dan fazla. Virus kontrolu yaptım, ramler 2x şeklinde ve uyumlu, windowsu yeniden kurdum, donanımları sıkıladım falan. Değişmedi. Birde bazen windows dosya paylaşım servisini kapatıyor, ilgili servis göçüyor (şu windows servisi göçtü hatası alıyorum). Ve yine ara-ara ses sistemi göçüyor resetleyince düzeliyor. Windows yine aynı windows. Yani bozuk yada beta değil, uzun süre kullanmıştım. Özellikle bilmediğim şüpeli herhangi bir yazılım kurmadım. Sorun ne olabilir arkadaşlar? fanmı? güçmü? bu tür sorun yaşayan oldumu?
    amd 2500+ aopen kasa.

• harddiskte bozuk alan varmı diye en son tarama yaptım, yok
  • tv kartını falan söktüm belki arıza yapmıştır diye, değişmedi.
  • Bildiğiniz gibi reset nedenleri çok fazla,burada 25 adet var,belki yardımı olur.

http://forum.donanimhaber.com/m_4481363/tm.htm
  • IDE kablonu değiştirdin mi?
  • daha önce ram yüzünden yaşamıştım bunu sorunu ararken canım çıkmıştı. Şimdi daha tecrübeliyim o kadar çok olasılığı denedimki, parçaları tek tek söküp deniyorum ama bu iş iyice canımı sıktı. windows servisleri göçüyor, sık sık resetliyor, sürücüler göçüyor. 2 kez windows kurdum. şeytan sok bacağını kasaya zıpla üstünde diyor. saçma sapan mantıksız sorunlar. abi bozulacaksan adam gibi bozul. hiç açılma. duman falan çıksın. çık karşıma erkek gibi bozuldum yap. bir donanımı değiştiriyorum 2 saat düzgün çalışıyor tam keyfim yerine geliyor, reset çakıyor küfür eder gibi.
  • tamam sağol denerim şimdi.
  • 1- ram sorunu olabililr
    2- işlemci aşırı ısınıyo olabilir (windıws hatalarını açıklamıyor bu ama)
    3- trojan olabilir.

bence 3.

yatıyorum ben.
  • dostum ben de bu sorunu yaklaşık 1 aydır yaşıyodum ve en sonunda gittim işlemciiyi değiştirdim. tamam reset le pek alakası yok gibi görünse de işte işin garip yanı şu anda böyle bir problemim yok. istersen sen de başka bir işlemci ile dene. ama bu işlerde pek fikir sahibi değilim.
  • Sorun bugün çözüldü. 2 tane twinmos ddr 512 ramın ikisinide değiştirdim, çözüldü.
    Sorun ilk çıktığında ramleride denemiştim ama ikisi birden bozulacağı aklıma gelmediği için önce birini çıkarıp makineyi açmıştım, sonra çıkarıp diğerini denemiştim. İkisinide sanırım 9 ay önce 2x set olarak yazıcıoğlundan almıştım. Çin malımıdır, yoksa biri bozulunca diğeri duygusal davranıp odamı kendini bozdu ne yaptı anlamadım.

aklınızda olsun eğer makinenizde şu tür sorunlar varsa ramı değiştirip deneyin:

*sık sık reset
    *Bios'un kitlenmesi
    *donma
    *windows servislerinin hata vermesi, (svc32,explorer falan)
    *sürekli çalışan yazılımlarınızın kapanması (virus programları, mp3+video playerlar)
    *sürücülerinizin hata vermesi (grafik,ses,tv vs)
    *birden fazla işlemi aynı anda yaptığınızda veya ramı kasacak bir işlem yaptığınızda direk reset çakması

ben yatıyorum. yanıtlayan herkese teşekkür

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.