Şimdi Ara

Kron XC 250 mi Ghost SE 1000 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
4.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Iki bisiklet ararinda kararsiz kaldim.

Kron XC 250 V-Fren : 621 TL
    http://www.kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_xc_250_v-fren-b110.html

Ghost SE 1000 : 780 TL
    http://www.n11.com/ghost-se-1000-26-bisiklet-P11870249

Kron'un kadrosu 7005 aluminyum, Ghost icin de SE 7005 PG denmis. Kron un yuruyen aksaminin kisa surede sorun
    cikarttigi yaziyor forumlarda. Aradaki fark icin Kron alinir mi? O parayla kask, camurluk, suluk, lamba filan alayim
    diyorum ama memnun kalir miyim? Surusu keyif vermeyen bir bisiklette bunlarin hic anlami da olmayacagi kesin.
    Sonucta kadro disinda diger parcalar zamanla asinacak ve bakim / degisim gerekecek. Bu 160 TL fark kisa surede
    zaten cebimden cikacaksa Ghost almak mi lazim? Bu iki modelde tecrubesi olan arkadaslar bizimle paylasirsa sevinirim.
    Butce olarak zaten sinirlari zorlamaktayim. Toplamda 1000 TL yi asamam. O bile ilk butcemin iki kati zaten.

• Dogru hatirliyorsam ghost carraro whistle bu markalar kadroda kirilma catlak vbde yenisini yolluyorlar sirf bunun icin bu markalari tercih ederdim
  • HB de 670 liraya 2012 model astro 270 var, ama 2 si arasında ghost u al bence
  • Baska forumdan link vermek abes kacacak ama konu bisiklet iken zaten olayin ticari olmayacagi belli o yuzden link vermek istedim.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=100069

Burada kadro icin kulalnilan malzemelerde 6xxx - 7xxx gibi terimler anlatilmis. Salcano 270 modelinde kadro icin HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM denmis ama malzeme belirtilmemis. Bu kadro imalatinda kaynak kulalnmak yerine yekpare govde oldugu anlamina geliyor gorunuyor. Ama kullanilan materyal yazmiyor. Bu durumda diger secenekler daha oncelikli.
  • Tensi T kullanıcısına yanıt
    biz nasıl donanımda iyisek adamlarında de ana hedefi bisiklet, bu yüzden ben bir mahsur görmüyorum

astro 270e gelirsek kadro 6061
  • Sansizlik, HB deki 270 SV icin kadro 18" demisler. Baska boyu yok herhalde ellerinde. Benim boy Pigme'den hallice. 165. :D O yuzden baska yerlerden 16" kadro bakiyorum. Makul fiyata bulabilirsem o da olabilir tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tensi

Sansizlik, HB deki 270 SV icin kadro 18" demisler. Baska boyu yok herhalde ellerinde. Benim boy Pigme'den hallice. 165. :D O yuzden baska yerlerden 16" kadro bakiyorum. Makul fiyata bulabilirsem o da olabilir tabii.
    quote:

Orijinalden alinti: Tensi

Sansizlik, HB deki 270 SV icin kadro 18" demisler. Baska boyu yok herhalde ellerinde. Benim boy Pigme'den hallice. 165. :D O yuzden baska yerlerden 16" kadro bakiyorum. Makul fiyata bulabilirsem o da olabilir tabii.

18 den ba?ka kadarosu yok çünkü 2012 model direk depodan kapaly kutu geliyor. ucuz olmasynyn sebebi o.

kadro boyuna gelirsen bilgim olmady?y iiçin pek yorum yapmyyaca?ym ama büyük kadro pek problem olmaz gibi, 165 boyunuz var sene olur 1.75 ya? kaç bilmiyorum

• Tabiki Ghost

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _bluescream_ kullanıcısına yanıt
    Hocam benim boy seneye 10 cm uzarsa bilim icin bir devrim olur. Yas 38.
  • Tesekkur ederim arkadaslar, Ghost u aldim. bir hafta icinde elinizde olur dediler. Umarim cumartesi ye
    kadar gelirde pazar montaji yaparim. Soyle bir guzel pazar turu da atarsam değme keyfime. Pazartesi
    yorgunlugu diye bir seycik kalmaz artik. D
  • hayırlı olsun güzel tercih
  • hayırlı olsun kazasız bol pedallamalar, fotoları bekliyoruz
  • güle güle kullan

• 7005-6061 e takilma tek farki 7005 te %0.14 zingoryum mu ne vardi hatirlamiyorum tam

• Ghost kullanicisi olarak kesinlikle oneriyorum ghost u ;)

• Desteginiz icin cok tesekkur ederim arkadaslar. Sayenizde cok guzel bir bisiklet sahibi oldugumu dusunuyorum. Siz de SE 1150
    sahibisiniz gordugum kadari ile Ismet Bey. Bisikleti alirken N11 e herhangi bir renk tercihi belirtmedim ama bu kadroya ve dizayna
    mor olsa bile raziyim. :D Ama sitedeki resimde yesil cok $1k durmus. Umarim ayni renk gelir. Surpriz olacak artik. Gelsin de fotolarini
    ekliyeyim artik.

Edit : Imla hatalari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 9 Ocak 2014; 19:58:08 >
    Neden dağ bisikleti aldınız, dağda bayırda , engebeli yollarda mı kullanacaksınız?
  • Bulundugum semt cok dik yokuslu ve yollarin da saglam oldugu soylenemez, kirsal kesim yollari bile cogu yerde daha iyi bizim yollardan. Ayrica hafta sonlari sehir disina kucuk turlar yapmayi da planliyorum. Sadece asfalt icin kullanmiyacagim. Sehir ici icin duz lastik alirim, o yuzden cok sorun olmaz diye dusunuyorum. Yol bisikleti de dusundum ama engebeli yerlere girmek cok rahat olmaz gibi geldi. Boyum kisa, yol bisikletleri genelde 28" ve bunlarda bildigim 16" kadro olmuyor. 26" bile olsa cogu modelde 16" kadro bulmak cok zor. Tercih nedenim bunlardi. N11 den aldigim kisi daha yollamadi zaten. Sure gectigi icin iptal etme durumu olabilir bu sartlarda kullanabilecegim farkli alternatifleriniz varsa.
  • evet ürün gecikmiş bencede. bir arayın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.