Şimdi Ara

Kriterlere göre telefon tavsiyesi yardımı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Note 4 kullanan birisi olarak , yakın zamanda bir telefon almayı planlıyorum. Az buçuk araştırmalarımı yaptım ancak , detaylara daha fazla hakim olan arkadaşlardan yardım isteyeceğim. Önemli kriterlerimi yazayım, onun üzerinden düşünelim ;

1- Pil olarak Lityum iyon pil kullanmalı. ( Örneğin , polimer pil kullanması sebebiyle , one plus 6T tercihimden vazgeçtim )
    2- En az Snapdragon 845 ( 855 li telefonlar zaten çok fazla çıkmadı yada çıkmak üzereler ) işlemcisi olmalı.
    3- Kendi üzerinde 3.5mm ses çıkışı olmalı. ( Şarj soketini yıpratmamak adına , gerçi telefondan müzik dinlemediğim için jackı bile çok çok nadir kullanmaktayım , mp3 çalar kullanıyorum müzik için ) İphone gibi aparat üzerinden ses aktaran modellere bakmıyorum.
    4- Daha çok Plus ( ekran olarak büyük olan) modellere bakıyorum.
    5- Kablosuz şarj özelliği olmasa da olur. Ancak Kesinlikle QuickCharge 3.0 destekliyor olmalı.
    6- Telefonu Amazon.de üzerinden getirtmeyi planlıyorum. Fiyat bandı olarak 650 Euro ( Takribi 4000 TL ) gibi birşey bakıcam , ( 720 Euro ( 4400 TL )yu aşamam gibime geliyor )
    7- Kendi bünyesinde video oynatıcı , file explorer , foto galeri gibi önemli aplikasyonları barındırmayan ve Xiaomi gibi kendi içinde reklam gömülü modelere de kesinlikle bakmıyorum.

Temel olarak olmazsa olmazlarım bu şekilde , yardımcı olup fikir veren herkese şimdiden teşekkürler.

• Xz3 veya S9+.
    Şu an Oneplus 6T kullanıyorum.
    Çok fazla telefon kullandım ama bu telefondaki stabillik hiçbir telefonda yok.
    Ama ses konusunda S9+ dan geride.
    Ama root işlerinden anlıyorsaniz kolayı var.
    Stereo ve Dolby atmos yüklediğiniz de canavar oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt
    Vakit ayırdığın için çok teşekkürler. Esasında kulaklarımda hasar olfuğundan telefonun sesiyle işim yok. Dediğim gibi mp3 çalarla müzik dinliyorum ben o da işe gidip gelirken , yetiyor. 6T konusunda , özellikle pili bana hiç güven vermediği için tercihmi ondan yana kullanma taraftarı değilim.. 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam neden lityum polimer istemiyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polimer pillerin güvenli olmadığı kanaatindeyim. Okuduklarım o yönde yani. Farklı bir durum varsa aktarabilirsiniz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiye fiyatlaı ile en iyi seçimler:

5000 TL: Samsung Galaxy Note 9
    4700 TL: Samsung Galaxy S10e
    4200 TL: Samsung Galaxy s9+
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.