Şimdi Ara

KRİPTO DOLANDIRICILIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bu yazı kripto işine yeni girenleri daha çok ilgilendiriyor aslında konunun içeriği kripto dolandırıcılığı yazıyı yazma amacım ise benimde içine düştüğüm bu dolandırıcılığı başkalarının yaşayıp özellikle yeni başlayan arkadaşların yaşayıp ilk heveslerini kaybetmemeleri yazımda bizi igilendiren kısım mining kısmı değil alış satış kısmı öncelikle kripto işine girenler telegram gruplarına katılmak isteyeceklerdir fakat telegram da oluşturulan grupların güvenirliliği konusunda fikir sahibi değiliz o yüzden yüksek üyeli 15 20k lık gruplara katılmak bizlere daha güvenlir gelir bu iş en sık telegram üzerinden yapılıyor o yüzden ben telegramı ele alacağpım tabii ig veya farklı platformlardanda yapılabilir bu ama en sık telegram zaten bende telegram üzerinden dolandırıldım öncelikle dolandırıcılık konusunda başvurabileceğiniz hiçbir mercii yok bu bilgiyi dikkate alın derim yoksa kafayı yersiniz :) yani dolandırılırsanız paranız giderse kimsede sorumluluk kabul etmez başvurabileceğiniz biryer yok mallesef asıl dolabdırıcılığa gelirsek senryoyu sizlere anlatayım ( öncelikler gruptan biri (genelde kız profil olur) ..... coini ..... borsasında listelenecek yada .... coin 5x katlar 10 x yapar isteyene özelden yardımcı oluurm yada saygılı biçimde yazarsanız yardımcı olurum diyorlar üstelik örgüt olmuş bunlar bu mesajın altına 6 7 kişi de ben yatırım yaptım karlı olucak gibisinden yazıyor dahada kanıyorsun bu sefer hani kız profil ya saygı filan diyor benim gibi daha da çok kanıyosun atlıyosun balıklama gerçektir bu yardımcı olur diyorsun :))) sonra yazıyorsun dm den şahsa sana nazik biçimde yardımcı oluyor ama tokatlıycak ya seni hani pek bi ilgili davranıyorlar buraya kadar sorun yok teknik kısma gelelim buraya kadar şahsa yazıp hiçbir bilgi paylaşmadan eğlenebilirsiniz beleş eğlence buldum sizlere sizin paranızı cukkalamk istediği için çok ilgili hiç sıkılmaz bile salak salak sorular sorsanız bile cevaplar tokatlayacak ya hani :) daha sonrasında size TRONLİNKPRO diye bir uygulamadan söz etmeye başlarsa direk kaçıyorsunuz çünkü kabak işte orda patlıyor buraya kadar basit ama ben bütün yaşadığım senaryoyu sizlere anlatayım açıklık getirmiş olayım telegramdan yazan şahıs sizleri TRONLİNKPRO adlı uygulamaya kayıt ettiriyor sizden hiçbir şifre kişisel bilgi istemiyor siz kayıt oluyorsunuz sadece daha sonrasında herhangibir borsadan paranızı TRX coine dönüştürmenizi söylüyor sonra size bütün adımlarıyla anlatıyor kendi borsanızdan (atıyorum binance....) tronlinke coin göndermeyi anlatyor buraya kadar herşey tamam artık tron link cüzdanınıza TRX coinleriniz geldi şimdi sizlere atmak istediğiniz coine nasıl para yatrılcağını gösteriyor bunnu için sizxden ss istiyor atıyorsunuz ss işte burasıda dolandırıldığınız kısmın başlangıç noktası burda attığınz ss de gözüken kişisel olmayan bir kod var bunu kopyalamınızı söylüyor o sırada aynı kodu o da kopyalıyor şimdi sizlere dolandırlıdıpımız kısmın nasıl işlediğini anlatatyım siz cüzdandaki parayı ... coinine (genelde daha listelenmemiş coinler olur)dönüştürmek için kodu girip onaylıyorsunuz o işlemin aynısını şahıs da yapıyor sistemin açığı olduğu için siz coin çevrildi sanarlken bütün TRX coinleriniz onun TRONLİNK cüzdanına gitmiş oluyor cüzdanınızı yenilediğinizde coinleri görğyorsunuz işlem geçmişşinde herhangibir sapmada yok aykırı bir durumda yok ama paranızı çekmek istediğinizde işte anlıyorsunuz o zaman dolandırıldığınızı çünkü sizin cüzdanınızda aslında hiç para yok cüzdanda bug olduğu için coinler de silinmiyor miktar vs olarak doğru gözüküyor hiç sıkıntı yok ayıkmanız uzun sürüyor o sırada adam da tüyüyor olay bu kadar basittir aslında sonuç KİSME KİMSEYE BEDAVA YARDIM ETMEZ HELE SANAL ALEMDEN TANIŞTIĞIN BİRİSİ İSE... umarım yardımcı omuştur forum zaten anlamaynlar aşşağıdan sorabilirler.binance btctürk dışında yatırım yapmanız güvenli olmaz yeni başlayanlkar özelikle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.