Şimdi Ara

Krediyle alınmış arabayla yurt dışına çıkabilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
15.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kredili arababayl yurt dışına çıkmama izin verirler mi? Herhangi cezası yok her ay düzenli bankaya taksit ödüyoruz, yazın bakü'ye gitmek istiyorum, kredili diye çıkış yasağı varmı yokmu ? Evdekiler olmaz dedi, biraz araştırdım çıkabılırmiş, tam emin olmak için sizlere sormak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim kredi sözleşmemde %50si ödendikten sonra çıkabilir yazıyor
    Pratikte işliyor mu bilmiyorum ruhsatta bir ibare yok araca yurtdışı yasağı falan getiriyorlar mı bilmiyorum

• Tabiki çıkabilir. Neden sorun olsunki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Tabiki çıkabilir. Neden sorun olsunki.

Krediden kaçıp arabayı kaçırırlar mantıgıyla yasak dıye soyluyorlar demekki bunlar uydurmaymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Selamlar,
    Kredili arababayl yurt dışına çıkmama izin verirler mi? Herhangi cezası yok her ay düzenli bankaya taksit ödüyoruz, yazın bakü'ye gitmek istiyorum, kredili diye çıkış yasağı varmı yokmu ? Evdekiler olmaz dedi, biraz araştırdım çıkabılırmiş, tam emin olmak için sizlere sormak istiyorum.

Tam net senesini hatırlamıyorum ama 2011 ya da 2012 senesine kadar çıkış yasaktı,ruhsatta hacizli olduğu yazıyordu sanırım kredili araçlarda,yanlış olmasın.
    2011 ya da 2012'den sonra bu kural değişti artık kredisi olan araçta çok rahatça yurtdışına çıkıyor ekstra belge almadan.
    2014 senesi içerisinde amcamın kredi borcu olan aracıyla da bizim kredi borcu olan araçlada Bulgaristana,Yunanistana sorun olmadan giriş-çıkış yaptık

• quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Selamlar,

Tam net senesini hatırlamıyorum ama 2011 ya da 2012 senesine kadar çıkış yasaktı,ruhsatta hacizli olduğu yazıyordu sanırım kredili araçlarda,yanlış olmasın.
    2011 ya da 2012'den sonra bu kural değişti artık kredisi olan araçta çok rahatça yurtdışına çıkıyor ekstra belge almadan.
    2014 senesi içerisinde amcamın kredi borcu olan aracıyla da bizim kredi borcu olan araçlada Bulgaristana,Yunanistana sorun olmadan giriş-çıkış yaptık

Harika , çok teşekkür ederım içim rahatladı.

• Ben gecen sene ciktim. Tabi sigorta vs mevzuati tamamladiktan sonra. Sadece aracin sizin veya aractakilerin birisinin uzerine olmasi, degilse vekalet verilmis olmasi gerekiyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zytncat

Ben gecen sene ciktim. Tabi sigorta vs mevzuati tamamladiktan sonra. Sadece aracin sizin veya aractakilerin birisinin uzerine olmasi, degilse vekalet verilmis olmasi gerekiyor..

Çok teşekkur ederım.

• Kredi ile bir alakası yok. Bende defalarca çıktım. Triptiğini yapıp çıkacaksınız o kadar.
  • Niye yasak olsun ki
    Yurt dışında maximum 6+3 ay kalabiliyorsun bundan sonra aracını rahatlıkla kullanamayacağı na göre borç odememek icin kaçan aptal adamdır zaten orada araçlar bedava

• Suriye dışında her yere çıkabilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zytncat

Ben gecen sene ciktim. Tabi sigorta vs mevzuati tamamladiktan sonra. Sadece aracin sizin veya aractakilerin birisinin uzerine olmasi, degilse vekalet verilmis olmasi gerekiyor..

aynen kredi borcu olması yurtdışına çıkışa engel değil
    ama araç ruhsat sahibi çıkış yapmıyor ise aracı kullanan kişiye aracı yurtdışına çıkarabilir triptik düzenletebilir içereikli vekalet vermeli
  • Arkadaşlar hepinize çok teşekkur ederım.

• Sizinkilerin olmaz deyişi bence hacizli ve yakalama emri çıkmış araalar için geçerli.
    Kredili araçlar ile rahatlıkla çıkabilir, 2 ay önce kendim gerçekleştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

Sizinkilerin olmaz deyişi bence hacizli ve yakalama emri çıkmış araalar için geçerli.
    Kredili araçlar ile rahatlıkla çıkabilir, 2 ay önce kendim gerçekleştirdim.

Çok teşwkkur ederım, bızımkıler yanlış bılıyormuş hocam onlarada soyledım.

• İçim rahat etmedi yeniden soruyorum.

Kredi ile alınıp üzerinde rehin olan araba ile yurt dışına çıkışta sorun yaşar mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

İçim rahat etmedi yeniden soruyorum.

Kredi ile alınıp üzerinde rehin olan araba ile yurt dışına çıkışta sorun yaşar mıyız?

Yaşamazsın. Uluslar arası ehliyet ve yeşil sigortan olduktan sonra kimse krediye vs bakmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

İçim rahat etmedi yeniden soruyorum.

sen daha gitmedin mi 1 sene oldu
  • Böyle bir engel niye olsun ki hicbir mantığı yok.Bir engel olsa zaten ruhsatta yazar.Ayrica aracın yurtdışına çıkması kaybolması,çalınması bankayı neden ilgilendirsin oda mantıksız,öyle bir olay (olsa bile) sizi bankaya karşı borçlu durumdan kurtarmaz ki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.