Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cibuti40

Arkadaslar daha demin akbank hoşdere subesınde görevli baynla telefonda konustum. kampanya 31 mayısa kadar olduğu, 0.67 oran olduğu doğru. yalnız yuzde iki komisyonu varmış şöyleki eski bankaya 100.000Tl anapara borcunuz kalmış olşun erken kapama yaparsanız yuzde 2 erken odeme komisyonuyla 102.000 Tl ye eski bankanızla ilişkinizi kesebilirsiniz. am akbank bu miktar uzerine yuzde 2 komisyon alarak size kredi kullandııyor yanı bu örnekte 104.040 tl kredi çekeceksiniz. ipotek, dosya masrafı gibi harcamaları buna yüklemiş açıkcası . Oran çok güzel ama masarfsız olduğu tam gerçeği yansıtmıyor malesef.

Bunu sorayım ben.

Edit : Sordum, böyle bir şey olmadığını belirttiler. Sadece akbank ürünlerini kullanmak konusunda bir zorunluluk değil ama şart gibi bişey olduğunu söyledi. yani misal kredi kartı. Onuda alırsın kullanmazsınız zaten, ben öyle yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdasgun -- 15 Mayıs 2013; 15:03:29 >

• hala oyle oldugunu soyluyorlar bnede anlamadım. kac kere teyit ettirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anteros24

quote:

Arkadaslar daha demin akbank hoşdere subesınde görevli baynla telefonda konustum. kampanya 31 mayısa kadar olduğu, 0.67 oran olduğu doğru. yalnız yuzde iki komisyonu varmış şöyleki eski bankaya 100.000Tl anapara borcunuz kalmış olşun erken kapama yaparsanız yuzde 2 erken odeme komisyonuyla 102.000 Tl ye eski bankanızla ilişkinizi kesebilirsiniz. am akbank bu miktar uzerine yuzde 2 komisyon alarak size kredi kullandııyor yanı bu örnekte 104.040 tl kredi çekeceksiniz. ipotek, dosya masrafı gibi harcamaları buna yüklemiş açıkcası . Oran çok güzel ama masarfsız olduğu tam gerçeği yansıtmıyor malesef.

Bu doğrumu ya

yuzde 2 erken kapamayı ogrendık eyvellah

ama akbankta krtedı verırıken yuzde 2 mı eklyıor

oha dogrumu?

Şimdi sordum telefonda yok oyle bır sey dedıler

Biraz önce Akbank a gittim. Evet başka bankadan gelenlere masraf sıfır. (komisyon, ekspertiz vb kesinlikle yok) Eski bankadaki yüzde iki cezayıda krediye dahil ediyorlar. Peki banka bunu babasının hayrınamı yapıyor diye sordum. Öncelikle dask zaten heryerde zorunlu, ek olarak konut paket ve hayat sigortası zorunlu ve bunu Akbankdan yaptırmamız gerekiyor. Ve asıl can alıcı nokta bireysel emeklilik sigortasını avivasa dan yaptırmayı zorunlu kılıyorlar. ( kredi süresince ) Hesaplama yapabilirsiniz, gerçektende eski bankadan karlı çıkabiliyor yada başa baş oluyor ve kredi boyunca en azından bireysel krediniz oluyor.

• yine konusştum arkadaşlar beyan kesinlikle kapama yazısındaki miktara yüzde 2 ilave oluyor. bes hayat sigortasını ise onu hedef tutturma amacıyla satış yetkilisinin zorlayabşleceğini ama zorunlu olmadığını söyledi. birazdanda kampanya ile ilgili mail gönderecek mail gelir gelmez buraya atarınm.
  • quote:

yine konusştum arkadaşlar beyan kesinlikle kapama yazısındaki miktara yüzde 2 ilave oluyor. bes hayat sigortasını ise onu hedef tutturma amacıyla satış yetkilisinin zorlayabşleceğini ama zorunlu olmadığını söyledi. birazdanda kampanya ile ilgili mail gönderecek mail gelir gelmez buraya atarınm.

ben aradım sordum 2 kere sordum yok bız yuzde 2 eklemıyoruz dıyor

gozgore gore yalanmı soyluyor kadın akbank?
  • valla bende şaşırdım. muhtemelen birisi işi bilmiyor ama hangisi? İnşallah sen haklısındır.
  • inşallahta söz konusu bankalar olunca işe kötü tarafından bakma daha doğru

o zaman yalan söylüyor akbank
  • her şubeden bir ses çıkıyor. kırşehir subesini aradım o da komisyon yok dedi ama hayat sigortası mecburi bunlar nasıl iş yapıyor ya her kafadan bir ses çıkıyor internet sitesine koysalarda baksak detaylara
  • bence akbank şubeleri birbirinden bağımsız bir şeyi sart kosuyor.
  • Bende transfer için iş bankasına başvurumu yaptım 0.64 oran 48 ay,bugün kapama yazısını almak için garanti bankasına gittim ama kadının suratı değişti ben veremem genel müdürlüğe gönderiyorum onlar veriyor beklemen lazım diyor nekadar bekleyecem diyorum bilemem geldiğinde ben ararım dedi yarın bi daha gidecem alamazsam banka müdürünün yanına gidecem herhalde beni sallıyor bu kadın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

Bende transfer için iş bankasına başvurumu yaptım 0.64 oran 48 ay,bugün kapama yazısını almak için garanti bankasına gittim ama kadının suratı değişti ben veremem genel müdürlüğe gönderiyorum onlar veriyor beklemen lazım diyor nekadar bekleyecem diyorum bilemem geldiğinde ben ararım dedi yarın bi daha gidecem alamazsam banka müdürünün yanına gidecem herhalde beni sallıyor bu kadın.

sallıyor tabi.kapama yazısı 15 dakika içinde veriliyor.
  • Merhaba arkadaşlar
    Sizlere benimde bir sorum var. 2 yıl önce TEB'den 0.82 oranla 72000 kredi çektim. Aylık 945*120 ay şeklinde ödemeye başladım.
    Geriye 96 ay daha duruyor.
    Şimdi kredimi bir başka bankaya transfer etsem ne kadar karlı olurum. Transfer etmemde fayda görürmüyüm?
    Sizce hangi bankalarla görüşmem gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eriond -- 15 Mayıs 2013; 23:05:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akbankdan krediyi kullananlar bu kredi refinansman oranlarını emsal gösterip aynı bankadan veya farklı bankadan bu oranlarda refinansman yapması mümkün değil mi?
  • Buarada dün konuştuğum bayan aksam sekiz gibi bana bir mail attı yanlıs anlama oldugunu komisyonn alınmayacagını belirtti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond

Merhaba arkadaşlar
    Sizlere benimde bir sorum var. 2 yıl önce TEB'den 0.82 oranla 72000 kredi çektim. Aylık 945*120 ay şeklinde ödemeye başladım.
    Geriye 96 ay daha duruyor.
    Şimdi kredimi bir başka bankaya transfer etsem ne kadar karlı olurum. Transfer etmemde fayda görürmüyüm?
    Sizce hangi bankalarla görüşmem gerekir.

akbanka geçersen. ödemeyi aynı tutarsan 90 aya düşüyor. 5.800 lira da kar ediyorsun.akbankın 0 masrafla transfer teklifini bir incele istersen sen hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

Bende transfer için iş bankasına başvurumu yaptım 0.64 oran 48 ay,bugün kapama yazısını almak için garanti bankasına gittim ama kadının suratı değişti ben veremem genel müdürlüğe gönderiyorum onlar veriyor beklemen lazım diyor nekadar bekleyecem diyorum bilemem geldiğinde ben ararım dedi yarın bi daha gidecem alamazsam banka müdürünün yanına gidecem herhalde beni sallıyor bu kadın.

Ben de garantiden ertesi gün almıştım...
  • arkadaşlar benim Garanti Bankasından 0,79 dan aldığım bir ev kredim var. 5 senem kaldı. 57.000 ana para,14.500 faiz borcum var.
    27.000 TL ara ödeme yapmak ve yeniden yapılandırmak için görüşmeye gittim.
    27.000 *%2 = 540 TL ve Yeniden yapılandırma için de kalan anapara 38100 *%2 =762 TL Toplam 1300 TL masraf alıyor.
    24 ve 36 ay için faiz oranı ve ödeme planı çıkaracak ama sıfır kredilerdeki oranları veremeyeceğini 0,72 gibi bi oran verebilecceğini söyledi.

Dediği doğru mudur , sıfır kredilerde 5 sene için 0,65 alanlar var . Ben 24-36 ay için daha düşük alırım diye tahmin etmiştim.
    0,72 falan deyince hayal kırıklığına uğradım. Sizce ne yapayım .Başka bankaya mı transfer edeyim. Akbankın kampanyası
    daha mı mantıklı.Bi akıl verin nolur. Çok teşekkürler. şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: USR.

akbankdan krediyi kullananlar bu kredi refinansman oranlarını emsal gösterip aynı bankadan veya farklı bankadan bu oranlarda refinansman yapması mümkün değil mi?

Acıkcası bunu yapmayı planlıyorum. Cunku bugune dek cektıgım butun kredılerde ne zaman baska bankayı ornek verdıysem garantıden daha dusuk teklıf aldım. Bu hafta sonu basvurmayı dusunuyorum yapılandırma ıcın. Kredım 95000 kalmıs 98 ay 0.94 oran.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: SAMOMPE

AKBANK

KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI
    10 Mayıs 2013

Potansiyel Konut Kredisi Alıcıları Kampanyası!
    Başka bankada konut kredisi olan potansiyel konut kredisi müşterilerinin yeni kredi ve borç transferi kredileri için geçerlidir.

Kampanya Koşulları:
    Faiz oranları:
    12-120 ay: %0,67
    Dosya Masrafı: 0 TL
    Ekspertiz Ücreti: 0 TL
    İpotek Tesisi Ücreti: 0 TL

Kampanya Bitiş Tarihi: 31/05/2013

Sanırım şubeye özel bir kampanya, Akbank.com da bulamadım. Bu bilgi size nasıl ulaştı?

Şubeden gelen 2 arkadaşın verdiği kağıt var, orda yazıyor...

• Bir de şöyle birşey varki bankaların web sitelerinde yazan rakamlar her zaman fazla oluyor. Hemde epeyce fazla olabiliyor..Şubeden alınan teklif her zaman en geçerlisidir..
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.