Şimdi Ara

Kredi kartları internetten alışverişe kapatılıyor (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
3
Favori
23.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saçmalık. BU sayede diyecekler bak sen onay verdin bu geldi başına eğer para kaptırılır ise.

• Şaşırmadık, paypalı kaldıran zihniyetten vatandaşın hayrına değişiklikler beklememek lazım
  • HAYIR kavmi yine cehaletini kusmaya devam ediyor bağnaz topluluk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartlarım internet alışverişie kapatılmış.

haberiniz olsun, arayıp açtırın.
  • 17 Agustos yaklasiyor, bu tarihten sonra tum kartlar aksi belirtilmedigi surece internet alisverisine kapatilacak.
  • İstenildiği zaman arayıp açtırılabiliyorsa kişi sıkıntı yok
  • Oldukça yerinde bir karar aslında bir çok tüketici mağdur olmaktadır mesela kart bilgileri çalınan bir kişinin hesabından 5-10 tl gibi küçük harcamalar yapılmakta ve bir çok tüketici farkına dahi varmamaktadır.
    uygulama ayrıntıları içinhttp://www.bankarehberim.com/kredi-kartiyla-online-alisveriste-yeni-donem-basliyor/
  • Ses onayı ile açtırabiliyorsun.
  • Savcılık aşamasındaki kredi kartı dolandırıcılık olaylarıni bilmeyenlerin mesajları baya begeni almış. Öncelikle 3d güvenlik olsa bile mağdur telefonuna gelen şifreyi kendisini başka biri gibi tanıtan dolandiriciya verebiliyor. Bunu daha çok yaşlılar yapıyor daha genç olanların da yaptığı oluyor. Telefonuna gelen şifreyi verdiği için de dolandırıcı rahatça internetten alışveriş yapıyor ancak bu yeni sistem ile bunların önüne geçilecek. Mağdurun bankayı arayip internet alışverişine onay veriyorum demesi gerekecek ve dolandırıcılık olayını fark edecek ya da buna maruz kalmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada mesele açtırmakta değil, ATM'de işlem yapmadan önce de soruyo yine tek tuşla açtırabiliyorsun. Asıl sorun şu,
    Kredi kartı bilgilerin çalınırsa, ve kart numarası ile çekim yapılırsa...
    Bu durumda banka onay vermişsiniz, sorumluluk sizde deyip işin içinden çıkacak. Yine her zamanki gibi görünürde vatandaşı koruyan, fakat siber hırsızlık durumunda onaydan dolayı kabak vatandaşa patlayacak.
    Banka onay vermişsiniz gerekçesi ile mağduriyeti gidermekten kaçınacak.
    Şahsen benim internet için ayrı banka hesabım var, bu hesaba tanımlı kartım var. Alışveriş yapacağımda kartın hesabına gerekli parayı transfer edip ordan ödüyorum. Bankam hesap ücretini müşteri bazında aldığı için ikinci bir hesap açtırmanın ek bir maliyeti yok. Ayrıca Banka kartı ile 3D olmadan çekim yapılamadığı için kredi kartından bir nebze daha güvenli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 31 Temmuz 2017; 11:34:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Burada mesele açtırmakta değil, ATM'de işlem yapmadan önce de soruyo yine tek tuşla açtırabiliyorsun. Asıl sorun şu,
    Kredi kartı bilgilerin çalınırsa, ve kart numarası ile çekim yapılırsa...
    Bu durumda banka onay vermişsiniz, sorumluluk sizde deyip işin içinden çıkacak. Yine her zamanki gibi görünürde vatandaşı koruyan, fakat siber hırsızlık durumunda onaydan dolayı kabak vatandaşa patlayacak.
    Banka onay vermişsiniz gerekçesi ile mağduriyeti gidermekten kaçınacak.
    Şahsen benim internet için ayrı banka hesabım var, bu hesaba tanımlı kartım var. Alışveriş yapacağımda kartın hesabına gerekli parayı transfer edip ordan ödüyorum. Bankam hesap ücretini müşteri bazında aldığı için ikinci bir hesap açtırmanın ek bir maliyeti yok. Ayrıca Banka kartı ile 3D olmadan çekim yapılamadığı için kredi kartından bir nebze daha güvenli.

Herkes yolunu bulmuş işte biz bu şekilde yaptık olay çıkarsa sorumluluk sana ait demeye getiriyorlar işte hatta bu yeni çıkan çipli kimlik kartları bile her olaya açık yani.

• Alışveriş siteleri için mi geçerli yoksa netflix üyelik tarzı durumlarıda kapsıyor mu ?
    Kartımı sadece netflix için kullanıyorum, sıkıntı olur mu acaba ?
  • Arkadas bu ne simdi ben boyle sacmalik gormedim. Digiturk Play mail atmasa haberimiz olmayacak. Olacak is degil, ne diye var ozaman kredi karti?

• Peekay kullanıcısına yanıt
    Onaysız kartlardan kartı pos makinesinde okutmadan, kart bilgileri ile çekim yapılamayacak. Yani netflix i de kapsıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyk ziraat genç bankkart kullanıyorum. Kredi kartı özelliği de var. Kapanmaması için ne yapmak lazım ?
  • ozgur561 kullanıcısına yanıt
    0850 222 00 00 ara.
    Veya kartı ATM'ye takınca sorması lazım. evete basınca açılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bence gayet doğru bir uygulama. 1 sefere mahsus onay verilecekmiş okuduğum kadarıyla. Son derece doğru olmuş. Bunu bile eleştirenleri gördüm, şaşırdım.

Yerinde bir uygulama değil. Şuan mevcut sistemde kartı alışverişe kapatıp sanal kart ile alışveriş yapma şansın var. 10 gün sonra yeni düzenleme gelince sanal kart ile de olsa alışveriş yapmak istersen esas kartın açık olması gerekecek diyebiliyorum. Mevcut sistemde kredi kartını istediğin zaman alışverişe kapatıp istediğin zaman açabiliyorsun. Yeni gelecek sistemde kartı sürekli açık tutmak zorundasın. İnternet bankacılığın olduğu günümüz de bu yeni sistem gereksiz. Mobil veya Pc den internet bankacılığı kullanarak kartını isteyen internetten alışverişe kapatabiliyor.

Kısaca bu yeni sistem gereksiz ve çağ dışı.

• yerinde bir uygulama, dileyen açtırır.
  • Doğru düzgün başlık girilmeli!

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bence gayet doğru bir uygulama. 1 sefere mahsus onay verilecekmiş okuduğum kadarıyla. Son derece doğru olmuş. Bunu bile eleştirenleri gördüm, şaşırdım.

Yerinde bir uygulama değil. Şuan mevcut sistemde kartı alışverişe kapatıp sanal kart ile alışveriş yapma şansın var. 10 gün sonra yeni düzenleme gelince sanal kart ile de olsa alışveriş yapmak istersen esas kartın açık olması gerekecek diyebiliyorum. Mevcut sistemde kredi kartını istediğin zaman alışverişe kapatıp istediğin zaman açabiliyorsun. Yeni gelecek sistemde kartı sürekli açık tutmak zorundasın. İnternet bankacılığın olduğu günümüz de bu yeni sistem gereksiz. Mobil veya Pc den internet bankacılığı kullanarak kartını isteyen internetten alışverişe kapatabiliyor.

Kısaca bu yeni sistem gereksiz ve çağ dışı.

Asıl kartınız internete kapalı olsa bile sanal kartınızla alışverişe devam edebileceksiniz. İşbankası müşteri hizmetlerine yazılı olarak sordum ve bu yönde cevap aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.