Şimdi Ara

kredi kartımdan harcama yapılmış yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
13.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • internetten alışveriş yapıyorsan, işbankasında sanal kart uygulaması var diğer bankalarda da vardır heralde bir araştır. bankanın sitesınden internet bankacılığını kullanarak size sanal bir kart numarası veriyor, kendi hesabınızdan buraya ne kadarlık alışveriş yapacaksanız o kadar limit aktarıyorsunuz. alıverişinizde de bu sanal kart numarasını kullanıyorsunuz. böylece gerçek kart bilgileriniz ortalıkta dolaşmıyor. ayrıca sanal kartta atılan limitin geçerlilik süresini bile ayarlayabiliyorsunuz. bilmeyenler olabilir diye yazmak istedim.
  • benım anlamadıgım nıye on taksıtte almış dırek tek cekım yapmamışkı, borca soktugu adam oderken zorlanmasın dıye mı dusunmuş
    geçmiş olsun alırsınız paranızı buyuk ıhtımal
  • quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

benım anlamadıgım nıye on taksıtte almış dırek tek cekım yapmamışkı, borca soktugu adam oderken zorlanmasın dıye mı dusunmuş
    geçmiş olsun alırsınız paranızı buyuk ıhtımal

Muhtemelen dikkat çekmemek içindir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ypinar

bankanın sorumluluğu yokmu?

Neden olsun ki?
  • Konu hort beyler 2.5 sene olmuş heyo kendinize gelin læ !
  • quote:

kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Hafızanı yokla, yapan tümden çeker. Ne diye 10 taksit yapsın. Sen yapmışsındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyecanlı92

quote:

kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Hafızanı yokla, yapan tümden çeker. Ne diye 10 taksit yapsın. Sen yapmışsındır

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatıyorum. Bugün benimde başıma geldi. Kartımdan 86-89-2900 tl tutarında peşpeşe telekomünikasyon çekimleri yapılmış. Telefonuma bankadan gelen mesaj sayesinde öğrendim. Hemen bankayı aradım. Kullanıma kapattırdım. İtiraz içinse form doldurup bankaya fakslamam gerekecek. İnternet bankacılığına güvenirdim fakat güvenim tamamen sarsıldı. Peki kart bilgilerimi hangi yolla ele geçirmiş olabilirler? Zarar görmemem için daha fazla ne yapabilirim?
  • caiz2005 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun
    konu hakkında bilgilendırırmısınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi ki itiraz surecini paylasirim. Toplamda 3300 lira kaybim var maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drifter_Soldier kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi banka

• Benim de bugün başıma aynı şey geldi maalesef. telefonuma msj geldi harcamalar öyle haberim oldu.. banka merkezi aradım iptal ettiler kartı. harcamaları yazıp dilekçe faxlayın dediler onu da yaptım ama siz de yazarsanız sonuçları çok sevinirim. @caiz2005
  • quote:

Orijinalden alıntı: gul20200

Benim de bugün başıma aynı şey geldi maalesef. telefonuma msj geldi harcamalar öyle haberim oldu.. banka merkezi aradım iptal ettiler kartı. harcamaları yazıp dilekçe faxlayın dediler onu da yaptım ama siz de yazarsanız sonuçları çok sevinirim. @caiz2005

Vakit kaybetmeden savcılığa suç duyurusunda bulunun derim. Vaziyetinizi anlatır bir dilekçe ile savcıya derdinizi anlatın. Size bir kaç soru soracaktır.
    En son ne zaman nerede alışveriş yaptınız?
    Kredi kartınızı ödünç verdiniz mi?
    Ödeme yaptığınız sırada başka yerde çekim yapıldı mı?
    İnternetten alışveriş yapar mısınız?
    Ne sıklıkla yaparsınız?
    Hangi sitelerden alışveriş yaparsınız?
    Şifre geldi mi?

Bu sorulara hazırlıklı olun. Bankanızdan hangi harcama nereye yapıldığına dair mail isteyin. Çıktıyı yanınıza alın. Dilekçenize de ekleyin tabi bunları. Bende örneği olacaktı. Pm'den mail adresi verin yollarım size. Sonra size bir kağıt verecek. Ya siz alıp elden götüreceksiniz ya da onlar kendisi gönderecek. Kendinizin götürmesi daha iyi. Emniyete siber suçlarla mücadele birimine teslim edeceksiniz. Sonrasında bekleyeceksiniz ve bankayı arayacaksınız vaziyetin son durumu hakkında.

Benim ki Akbanktı. 3 bin küsur civarında telekom harcaması yapılmıştır. Limitim tükenmişti. Banka sağolsun geçici olarak olay sonuçlanıncaya kadar geçici geri ödeme yaptı. Sonra araştırmalarından sonra en önce ufak tefek harcamaları 80-130 TL civarındaki harcamayı en sonda en büyük tutarı hesabıma iade etti. Polislerde bir iki kez aradı. En son harcama yaptığım yerin güvenlik kayıtlarını incelemişler. İnşallah sizinki yüksek tutarlı harcamalar değildir.

• Şu anda benim de başıma gelen olay. Telefonuma mesaj geldi bankadan. yaklaşık 700 TL (200€) harcama yapılmış. dditservices diye bir yerden. Hemen aradım iptal ettiler aynı şekilde ben de fax göndereceğim bakalım ne çıkacak. Anlamadım ki benden mi kaynaklanıyor, senelerdir alışveriş yaptığım internet sitesinden mi? çünkü alışverişin hemen ardından gerçekleşmiş habersiz çekimler.
    ya da dışarıdaki alışverişler sırasında mı birşey oldu? iyicene paranoyak oldum yeni cep telefonumdan bile şüphelenmeye başladım.
  • hocam seninki gene iyiymiş
    2 gün önce abimin kartından n11,GSstore ve teknosa dan toplamda 11.250 tl lik alışveriş yapılmış
    kayıp büyük olunca banka harcama yapan şahsı bulup dava açtı ve parayı karşılıksız ödemeyi kabul etti
    başka hesaplarda da yüklü miktarda para olduğu için
    bekliyoruz hayırlısı olsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.