Şimdi Ara

Kredi Kartı yurtdışı alışverişinde komisyon alinir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler paypalla alışveriş yapinca ekstra para kesildiğini fark ettim. komisyon ödemeden yurtdisindan internet alışverişi mümkün mu? geri donerseniz iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yurtdışı alışverişi yapınca belli bir komisyon alabilirler
    paypal sayfasını detaylı incelediğinizde bunu farkedebilirsiniz.
  • anladim teşekkürler. paypal kart varmis o çözer diye düşünüyorum.

• paypal kartla da alışveriş yapsan sorunun çözülmez
  • sitede paypal la alışveriş ücretsiz diyor. ben fazla paranin banka kartimdan çekildiği için gittiğini düşünmüştüm.

• https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/paypal-fees

linkte
    Ne alırsanız alın, Türkiye'de yaptığınız alışverişlerinizde sizden hiçbir işlem ücreti alınmaz.
    Uluslararası alışverişlerinizde kur farkından kaynaklanan bir fark ödemeniz gerekebilir.
    yazılmış.

yani yurtdışından alışveriş yaparsan kur farkından dolayı komisyon ödüyorsun
    yani alışveriş yaptığın fiyatı x olsun. komisyon y olsun. sen x + y kadar para ödüyorsun
    yurt içinde alışveriş yaparsan ürünün fiyatı 15 Tl olsun olsun. sen sadece 15 TL para ödüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 17 Mayıs 2014; 19:14:04 >
  • kur farkindan para ödediğini biliyorum hocam. 25 dolarlık alışverişte 5 lira fazla kesti. yani %10. internette okuduğum kadariyla paypal da %5 fark ediyor. ben parayi bankadan cevirttim. paypal kartta bu kadar kesinti yasamayacagimi düşünmenin sebebi budur ama benim paypalda dolar olmasına rağmen alisverislerde karttan banka kartindan cekiyor.

• bankalar hafta sonları ve hafta içi mesai sonrası farklı oranlar uygulayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.