Şimdi Ara

Kredi kartı borcu ile ilgili!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar..Bi kız arkadaşım sevgilisine kredi kartını vermiş bi zamanlar ama geçen ay ayrıldılar..Kart doğal olarak elemanda kaldı ve harcama yapmış 1000 lira borç var..Ödeme tarihi geçmiş ama ödeme yapılmamış görünüyor belkide haftasonu olduğu içindir o yüzden pazartesi kontrol edicez yeniden..Bu parayı bu elemandan almanın bi hukuki yolu varmıdır yoksa kız yediği haltlamı kalacak?Lütfen ciddi cevaplayınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

Merhaba arkadaşlar..Bi kız arkadaşım sevgilisine kredi kartını vermiş bi zamanlar ama geçen ay ayrıldılar..Kart doğal olarak elemanda kaldı ve harcama yapmış 1000 lira borç var..Ödeme tarihi geçmiş ama ödeme yapılmamış görünüyor belkide haftasonu olduğu içindir o yüzden pazartesi kontrol edicez yeniden..Bu parayı bu elemandan almanın bi hukuki yolu varmıdır yoksa kız yediği haltlamı kalacak?Lütfen ciddi cevaplayınız..

hangi banka internet şubesine gir ve telefon numarasından iptal ettir ben o değiim desin
  • İptal ettirmen bir işe yaramaz adamlar öküz gibi yazıyor kaybolduğunda ya da başkalarının eline geçtiğinde siz sorumlusunuz diye. İnternetten alışveriş yaptıysa ve şifre kullanmadıysa bunlar dışındaysa siz sorumlusunuz.Yani kısaca kartını verdiysen sorumlusu sensin.
  • seviyesizligin bu kadarina siz de seviyesizlikle karsilik verin
    savciliga gidip kartimi cantamdan izinsiz almis calmis ve harcama yapmis diye sikayetci olun eger karsi taraf borcu oderse
    sikayeti geri cekersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

seviyesizligin bu kadarina siz de seviyesizlikle karsilik verin
    savciliga gidip kartimi cantamdan izinsiz almis calmis ve harcama yapmis diye sikayetci olun eger karsi taraf borcu oderse
    sikayeti geri cekersiniz

Sikayeti geri ceksede hirsizliktan kamu davasi acilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlot1

quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

seviyesizligin bu kadarina siz de seviyesizlikle karsilik verin
    sikayeti geri cekersiniz

Sikayeti geri ceksede hirsizliktan kamu davasi acilir.

o zaman karsi tarafi arayip parayi odemezse sikayetci olacagini soylesin parayi oderse sorun yok odemezse karsi taraf dusunsun
  • Bende aynısını söyledim şikayet edeceğini söyle ödemezse şikayet edersin dedim ama kartı kendi isteğiyle verdiği için bişey çıkacağını sanmıyorum..Ancak @
    speedyrazor'un dediği gibi bişey söylenip ödemeye yöneltilebilir..Bunların dışında hukuki bi yolu varmı diye merak ettim..Cevaplar için herkese çok teşekkür ederim..
  • yunus_emre1991 Y kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşım konularına inanmam lakin kendi istediği ile verdiğinin kanıtı varmı birde kart ek kartı mı ?
  • Kendisi verdiyse zor biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delikurt55

bir arkadaşım konularına inanmam lakin kendi istediği ile verdiğinin kanıtı varmı birde kart ek kartı mı ?

Bu cevabı bekliyordum ama inan öyle bişey yapacak kadar salak değilim Kendi kartını vermiştir zaten limit 1000 lira..
  • yunus_emre1991 Y kullanıcısına yanıt
    bunun salaklık olduğunu düşünmüyorum sevgili olunca insan aklı ucup gidiyor sanki ben gece yarısı 15 km yol yürüdüğümü hatırlıyorum. 15 dk görüşmek icin lakin şuan buyun gece dese o kadar yol yürümem
  • Sakın ola bankaya gidip harcamaları ben yapmadım, ödemek istemiyorum, gibilerinden itirazda bulunmayın.
    Sonra kendinizi hakim karşısında bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delikurt55

bunun salaklık olduğunu düşünmüyorum sevgili olunca insan aklı ucup gidiyor sanki ben gece yarısı 15 km yol yürüdüğümü hatırlıyorum. 15 dk görüşmek icin lakin şuan buyun gece dese o kadar yol yürümem

quote:

Orijinalden alıntı: ferther

Sakın ola bankaya gidip harcamaları ben yapmadım, ödemek istemiyorum, gibilerinden itirazda bulunmayın.
    Sonra kendinizi hakim karşısında bulursunuz.

Delikurt kardeşim/abicim o kadar yol yürümek tamam yapılabilir ama ben daha ne kadar zamandır tanıdığım birine öyle gidipte kendimi zor geçindirirken 1000 tllik kart vermem ki ondan öncede çocuk kredi çekmesini istedi zor vazgeçirdim..

Ferther kardeşim/abicim zaten gidip öyle bi şikayette bulunamayacağını kendiside biliyor..Hiçbir yolunu bulamazsa paşa paşa ödeyecek..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.