Şimdi Ara

KRAL GELDİ !!! BeeLink GT KING ve GT KING pro (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
21
Favori
77.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

iyi güzel gidiyoruz...
    Tamam inceledin ve ÇÖP olduğu kanısına vardın. Ama kendin incelemedin.

Peki ne öneriyorsun bize, Akranlarının en iyisi için ÇÖP dediğine göre bildiğin bir şey var diye düşünüyorum.

Bana zidoo deme, zidoo And. box. değil, kullandım biliyorum. (SD kart ile CoreELEC kurabilirsen zidoo'nun içinden geçiyor. biliyorum çünkü ben S622x SBC olanını halhazırda kullanıyorum)
    Mi box dersen gülmekten cevap yazamam herlade.

Önerini bekliyorum!

Alıntıları Göster
    İlk önce üslübuna dikkat edeceksin.
    Öyle talimat verir bir hitap şeklinden vazgeç.
    Evet alıp incelemedim yanlış mı yapmışım.
    forumlarda inceledim ve kötü bir cihaz olduğuna karar verdim ve kısaca çöp dedim.
    Neden zoruna gittiki hayrola distribitörlüğünü falan mı almayı düşünüyordun?
    Sayısız media player kullandım. dune, himedia, zidoo apple tv, zidoo.
    Hiçbiri bana tamam budur dedirtmedi ve şu anda htpc kullanıyorum.
    Şimdi gelelim senin istediğin tavsiyeye.
    Biraz önceliklerinden bahsedersen mesela aradığın cihazda istediğin bazı öncelikli şeyler var.
    film izleme, afişleme, ses kalitesi, stabilite?
    Kısaca kriterlerini belirtirsen bir cihaz önerebilirim.

• quote:

iyi güzel gidiyoruz...
    Tamam inceledin ve ÇÖP olduğu kanısına vardın. Ama kendin incelemedin.

Peki ne öneriyorsun bize, Akranlarının en iyisi için ÇÖP dediğine göre bildiğin bir şey var diye düşünüyorum.

Bana zidoo deme, zidoo And. box. değil, kullandım biliyorum. (SD kart ile CoreELEC kurabilirsen zidoo'nun içinden geçiyor. biliyorum çünkü ben S622x SBC olanını halhazırda kullanıyorum)
    Mi box dersen gülmekten cevap yazamam herlade.

Önerini bekliyorum!

Alıntıları Göster
    Hocam htpc kullanıyor kendisi, ama oda baya maliyetli, iyi bir htpc 400.-usd başlıyor, görüntü kalitesi önemli benim için diğer kısımlarıyla ilgilenmiyorum, zidoo ya göre nasıl acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Bence hitap şekli ile ilgile kendine çeki düzen verecek kişi sen olmalısın.
    Ve ayrıca benim hitap şeklimi tartıştığım insan belirler.

Ben hiç bir cihazın distribütörü değilim çünkü android box kullanmıyorum SBC kullanıyorum tavsiyelerim de bu yönde (SBC kullanmayı göze alabilecek insanlara)

Elektironik cihazlara yeniliklere gelişimlere meraklıyım mantığını anlayana kadar incelerim. zidoo apple tv gibi ürünlerim olmadı ama detaylı inceleyecek kadar kullanma tecrübem oldu hala da tecrübe ediyorum.

Ben elime alıp bana yarar yaramaz şeylerini karşılaştırmadan hiç bir cihaza ÇÖP demem, paranızı bu cihaza vermeyin demem. Yada alın paranızı bu cihaza verin de demem. Onu senin gibi ukalalar yapıyor bu formda ve ne yazıkki bazı kişiler de sizlerin egolu yorumlarınızı faydalı sanıyor.

CoreeLEC'li S622x cipsetli cihazın zidoo nun içinden geçeceğine kanaat getirdim sanırım bu seni çok üzdü ama gerçekler acıtır maalesef.
    Elimde ODROID-N2 var istabuldayım buyur istediğn yere gel yada ben getireyim sana karşılaştır. zidoo'ya o deli paraları verip yanına birde and. box alıp kullanmanın manası olmadığını göreceğini düşünüyorum.
    Ben deneyimlerimiden bahsediyorum kanılarım sanılarımdan değil.

Ayrıca renkler zevkler tartışılır çünkü kişiye göredir. ama hiç bir renk zevk genel olarak ÇÖP değildir kişiye göre değişir, kapiş ;)

Tüm rakdaşalradan özel ricam lütfen şu ÇÖP lafını lugatınızdan kaldırın.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Benim Ondorid-N2 ile deneyimlerim zidooyu depolara kaldırtır, ama malum cihaz henüz kullanımda değil ben çipset olarak deneyimlerimi aktara bilirim anca.

ses hdr 4k olarak zidoo nun gerisinde değil önünde de değil veya patapata bunun için kapsamlı bir deney yapmadım. zidoo dan iyi tarafı and. box olması.

demek istediğim BeeLink GT1-K'e sd karttan coreeleck yükleye bilirseniz çipset olarak zidoodan aşağı değil her türlü ses formatı AVR de görürsünüz HDR ve 4K da iyi performansı deneyimlersiniz. Tabi bu sadece benim kanım çünkü elimde BeeLink GT1-K'2 yok aynı çipsetli bir SBC olan Ondorid-N2 var. yanlış yönlendirme yapmak istemem.
  • quote:

Bence hitap şekli ile ilgile kendine çeki düzen verecek kişi sen olmalısın.
    Ve ayrıca benim hitap şeklimi tartıştığım insan belirler.

Ben hiç bir cihazın distribütörü değilim çünkü android box kullanmıyorum SBC kullanıyorum tavsiyelerim de bu yönde (SBC kullanmayı göze alabilecek insanlara)

Elektironik cihazlara yeniliklere gelişimlere meraklıyım mantığını anlayana kadar incelerim. zidoo apple tv gibi ürünlerim olmadı ama detaylı inceleyecek kadar kullanma tecrübem oldu hala da tecrübe ediyorum.

Ben elime alıp bana yarar yaramaz şeylerini karşılaştırmadan hiç bir cihaza ÇÖP demem, paranızı bu cihaza vermeyin demem. Yada alın paranızı bu cihaza verin de demem. Onu senin gibi ukalalar yapıyor bu formda ve ne yazıkki bazı kişiler de sizlerin egolu yorumlarınızı faydalı sanıyor.

CoreeLEC'li S622x cipsetli cihazın zidoo nun içinden geçeceğine kanaat getirdim sanırım bu seni çok üzdü ama gerçekler acıtır maalesef.
    Elimde ODROID-N2 var istabuldayım buyur istediğn yere gel yada ben getireyim sana karşılaştır. zidoo'ya o deli paraları verip yanına birde and. box alıp kullanmanın manası olmadığını göreceğini düşünüyorum.
    Ben deneyimlerimiden bahsediyorum kanılarım sanılarımdan değil.

Ayrıca renkler zevkler tartışılır çünkü kişiye göredir. ama hiç bir renk zevk genel olarak ÇÖP değildir kişiye göre değişir, kapiş ;)

Tüm rakdaşalradan özel ricam lütfen şu ÇÖP lafını lugatınızdan kaldırın.
    Yahu bana ne zidoo dan bilmem neden.
    Beni zidoocu zannetin galiba
    Kullandım pratik fena değil ama beni kesmedi htpc kullanıyorum.
    mpc-be, madvr, lav 3 lüsünün yerini alamaz hiç bir cihaz şu anda.
    Belki opp ama 4k için oppo 203, 205 maalesef üretim yok artık ve 2. el de iyi para.
    Önceliklerini belirt cihaz önericem dedim ama göremedin sanırım.
    4k film içinmi, avr sistem varmı, tv mi perdemi, kaynak nedir vs....?
    Ayrıca bir cihazı illaki almam gerekmez hazır alıp test edenler var.
    Media playerlar özel ilgi alanım olduğu için bir çoğunu da bizzat alıp denedim beğenmedim sattım.
    Çöp kelimesine de çok takılma, işe yaramaz donanım anlamında kullanırız biz onu.

• aykutx kullanıcısına yanıt
    ben 1998 den beri htpc kullanıyorum, şu an SilverStone kasalı normal pc boyutlarında Anfiye benzetilen bir htpc kullanıyorum.

3-4 ay önce RockPro64 SBC aldım ve o zamandan beri açmadım dersen yalan olmaz bazen oyun oynamak için açıyorum o da ya oğlum geldiğinde yada birader geldiğinde. genel elektirik masrapım 180TL seviyesindeykin şimdi 135TL seviyelerine indi.

Bir tavsiyeye ihtiyacım yok elimdeki cihazlarla (RockPro64 ve Odroid n2), yapmam gereken herşeyi yapıyorum. oyun hariç (Fifa2019) :)
  • quote:

ben 1998 den beri htpc kullanıyorum, şu an SilverStone kasalı normal pc boyutlarında Anfiye benzetilen bir htpc kullanıyorum.

3-4 ay önce RockPro64 SBC aldım ve o zamandan beri açmadım dersen yalan olmaz bazen oyun oynamak için açıyorum o da ya oğlum geldiğinde yada birader geldiğinde. genel elektirik masrapım 180TL seviyesindeykin şimdi 135TL seviyelerine indi.

Bir tavsiyeye ihtiyacım yok elimdeki cihazlarla (RockPro64 ve Odroid n2), yapmam gereken herşeyi yapıyorum. oyun hariç (Fifa2019) :)
    ok o zaman sorun yok
    Oyun dedin de bu arada yaş 52 ama hala oyun vs
    apple tv 4k ya steam link özelliği gelmiş. steam deki oyunları stream edebiliyormuş.
    Bu apple tv yi hem film hem oyun için kullanacaklara iyi haber.
    Tam bilgim yok henüz ama bakıyorum.
    dört dörlük bir media player çıkarsa eğer htpc den ilk vazgeçen ben olacağım

• Oyun ve tarayıcı performansı çok iyi. Tarayıcı performansına özellikle dikket edin. PC gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Oyun ve tarayıcı performansı çok iyi. Tarayıcı performansına özellikle dikket edin. PC gibi.

işlemci iyi iş çıkarıyor ama firma malzeme kalitesi oalrak sınıfta kalıyor 120.-usd dolara satılan cihazın kasası plastikmi olur,biraz beklemek lazım,başka markalarda mutlaka cihaz çıkaracaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 21 Mayıs 2019; 23:28:37 >

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Diğer markalar da plastik çıkartır. Plastiğinde değişik kaliteleri var.
    AZW firması kalitesiz malzeme kullanmaz.
    Yazılım desteği ve uyumu enaz malzeme kalitesi kadar önemli.
    mini lerde yazılım desteği çok hızlıydı bu üründe de hızlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

işlemci iyi iş çıkarıyor ama firma malzeme kalitesi oalrak sınıfta kalıyor 120.-usd dolara satılan cihazın kasası plastikmi olur,biraz beklemek lazım,başka markalarda mutlaka cihaz çıkaracaktır..

Alıntıları Göster
    Hocam kaportayı boşver motora bak. 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cihaz turkıyede satılmaya baslanmıs
    sanırım fazla fazla sıparıs edıp getırmısler.
    tabi cıhazda ne gıbı sorunlar baş gosterır beklemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fpotur

Cihaz turkıyede satılmaya baslanmıs
    sanırım fazla fazla sıparıs edıp getırmısler.
    tabi cıhazda ne gıbı sorunlar baş gosterır beklemek lazım.
    "Türkiye'de satılmaya başlanmış" derken, nerde?
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Beelink Gt-1 king TV Box 4gb RAM s922x
    İlan No: 694441026
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-beelink-gt-1-king-tv-box-4gb-ram-s922x-694441026/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Beelink Gt-1 king TV Box 4gb RAM s922x
    İlan No: 694441026
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-beelink-gt-1-king-tv-box-4gb-ram-s922x-694441026/detay
    maşallah üretici o kadar para kazanmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

"Türkiye'de satılmaya başlanmış" derken, nerde?

Alıntıları Göster
    evet yukardakı mesajda arkadas lınk vermıs
    cok para ama 1150 tl verılmez 690 tl sanırım sıtelerde
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    garantisi de yok.
  • Bir cihazın iyi bir medya oynatıcı kabul edilebilmesi için bana göre şu özelliklerlerinin olması gerekir :

- Adam gibi alüminyum bir kasa (küçücük olmayacak ve üzerinde göstergesi bulunacak)
    - Mümkünse içinde harddisk yuvası olmalı (en az 8 TB disk desteği ile)
    - Mutlaka kendi medya oynatma yazılımı olmalı
    - Kendi medya oynatma yazılımı ile kusursuz altyazı gösterimi ve ses aktarımı yapabilmeli (Kodi göstermiş, göstermemiş beni hiç ilgilendirmiyor. Ben Q5 Quad'da filmi kendi oynatıcısından izleyip, afişleri Kodi'ye yaptırıyorum)
    - Altyazı ayarlarında esneklik (pozisyon, renk, şekil vs) olmalı
    - Mümkünse kendi film afişleme yazılımı olmalı (Kodi'ye mahkum olmak istemiyorum)
    - Mutlaka S/PDif veya koaksiyel ses çıkışı bulunmalı (herkesin HDMI'den ses çözen cihazı yok)
    - Adam gibi kumandası olmalı (düdük gibi değil)
    - Ağ üzerinden diğer kaynaklara şıp diye ayarsız bağlanabilmeli (Himedia Q5 Quad beni deli ediyor)
    - Oynatımda görüntü son derece akıcı olmalı (Himedia gibi)

Bunlar yoksa o cihaz alınmaz. Antutu şöyleymiş, oyun böyleymiş hepsi hikaye. Shield bu açıdan ideal cihaz gibi duruyor ancak ses çıkışları eksik sanırım.

O yüzden Himedia, Zidoo, Dune, Egreat A10 gibi cihazlar bence medya oynatıcıdır (Shield'i ayrı tututorum, o farklı), diğerlerinin çoğu android box'tır. Shield büyük alüminyum kasalı olarak çıksa da onu alsak.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.