Şimdi Ara

KRAL GELDİ !!! BeeLink GT KING ve GT KING pro (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
21
Favori
77.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, Bunu yapa biliyor olmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyBetty

Merhaba, size bir sorum var.
    Amfimde HDMI girişi yok. Standart girişler ve optik giriş var.
    Ancak King Pro'daki ses çıkışı kulaklık çıkışı ve HDMI gördüğüm kadarıyla.
    Bu durumda sesi TV bağlantısı üzerinden mi alabilirim?
    Yine HDMI ile TV'ye bağlayıp sesi optik ile amfiye aktarırsam King Pro'nun DTS vs üstün özelliklerinden faydalanabilir miyim?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    TV optik çıkıştan Dolby digital ve DTS destekliyorsa olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RoyBetty R kullanıcısına yanıt
    KING te optik çıkış varken , pro ya kayıpsız ses için ya da daha kaliteli ses alabilmek için koymamışlar.

HDMI 2.1 teknolojisi ile 8K ya da 10K ya kadar veri transferi gerçekleştirilebiliyor.

Tv de HDMI ARC özelliği varsa Passtrouht ile kaliteli görüntü ile birlikte senkronize olarak kaliteli ses te aktarılıyor.

Tv optik çıkıştan Dolby Digital ya da DTS destekli değil ise;

Bir HUB kullanılarak sorun çözülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

KING te optik çıkış varken , pro ya kayıpsız ses için ya da daha kaliteli ses alabilmek için koymamışlar.

HDMI 2.1 teknolojisi ile 8K ya da 10K ya kadar veri transferi gerçekleştirilebiliyor.

Tv de HDMI ARC özelliği varsa Passtrouht ile kaliteli görüntü ile birlikte senkronize olarak kaliteli ses te aktarılıyor.

Tv optik çıkıştan Dolby Digital ya da DTS destekli değil ise;

Bir HUB kullanılarak sorun çözülüyor.

Teşekkür ederim.

• king pro cihazı 9.2.1 nightly build 23 aralık sürümü ile 8gb usb bellek kullanarak sıkıntısız core elec çalıştırdım. usb belleği rufus ile yazdırabilirsiniz.
    inen dosyanın içindeki img dosyasını rardan çıkartın ve akabinde usb belleğe yazdırın.
    sonrasında rev A sürümünü dtb.img olarak değiştirip ana klasöre koyduktan sonra kumandadan güç tuşuna uzun bastığınızda system switch i seçip reset sonrası core elec in başlamasını bekleyin.
    netflix için de henüz test aşamasındayım izlenebiliyor fakat tam manasıyla izlenebilirliği test edip bilgi vericem arkadaşlar.Castagnait in manuel olarak 1.4.6 sürümünü çekerseniz fullhd olarak netflix de çalışıyor.
    chrome os widewine yamasını çekiyor 2gb diye bilgi veriyor sonrasında da bunu kuruyor bu biraz zaman alıyor bilginize.

Aşamaları sırayla yaparsak ;

1) Herhangi bir usb bellek ile bu işleme başlayabiliriz . Beelink 8gb sd card verdiği için 8gb referans almamız mantıklıdır.

2) portable(direkt çalışan) rufus için buraya tıklayıp dosyamızı indiriyoruz.

3) buraya tıklayarak core elec imajını indiriyoruz. .Buradaki imaj dosyası .gz uzantılıdır bu yüzden winrar sitesinden ücretsiz olarak işletim sisteminize göre 32 bit veya 64 bit sürümlerini çekebilirsiniz.

4) Rufus ile core elec sitesinden çektiğimiz imajımızı rar dan çıkartıyoruz ve .img uzantılı dosyamızı fotoğraftaki gibiKRAL GELDİ  !!!  BeeLink  GT KING   ve  GT KING pro ekliyoruz.

5) USB belleğiniz formatlanacak akabinde .img uzantılı dosyamız usb belleğe yazılacak ve Beelink GT King Pro'da kullanılacak hale gelecektir.

6) Belleğimizin içindeki dosyalarda "device_trees " klasöründe yer alan beelink Gt king rev.a .dtb dosyasını alıp ana klasöre kopyalıyoruz. Sonrasında bu dosyanın ismini "dtb.img" olarak değiştiriyoruz.

7) Bilgisayardaki işlemimiz bitti..

8) Beelink GT King Pro cihazımızın OTG veya diğer usb girişleri yuvasına usb belleğimizi cihazımız açıkken takıp kumandamızdan kapatma tuşuna uzunca basıyoruz. Bu esnada "system switch" seçeneğini seçtikten sonra cihazımız yeniden başlıyor ve beelink açılış ekranı geliyor. Bu esnada hiçbirşey yapmadan bekliyoruz.

9) Coreelec logosu ile ilk boot için bazı ayarlamalar otomatik yapılacaktır bu işlem ortalama 1 dk civarı sürer. Akabinde cihaz yeniden başlar ve Coreelec işletim sistemi ile king pro çalışmaya başlar.

10) Gelelim Netflix fullHD için ne yapmamız gerektiğine;

10a) burdan stabil ve yabancı forumlarda çalışan sürümü olan 14.6 yı indiriyoruz. diğerlerini denemedim bu nedenle size bilgi veremiyorum. Başka bir usb belleğinize bu dosyayı atıp king pro daki herhangi bir usb yuvasına takın.

10b) Coreelec en üstte yer alan eklenti yükleme bölümünden (kodiden aşina olanlar bilir) dosyadan zip yükle kısmından bu eklentiyi usb belleğiniz içinden seçip yüklenmesini bekleyin.

10c) Coreelec ana ekranda eklentiler kısmında netflix kısmına tıklayıp giriş yapın.
    Videolar açılmayacak ve size bazı ek dosyaları indirmeniz gerektiğini söyleyecektir. Chrome OS Widewine 'a gereksinim duyduğu için bunları çekecek ve karşınıza 2gb civarı bir indirme sorusu gelecektir.
    Akabinde bu indirilip kurulduğu esnada cihazınızda bir işlem yapmayın ve akabinde seçtiğiniz dizi bölümü açılıp ekranda oynatılana kadar bekleyin (net hızınıza göre değişebilir bende 5dk sürdü 25mbps kablonet ile )

hepsi bu kadar iyi seyirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spysoul -- 24 Aralık 2019; 23:48:13 >

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    CoreELEC kurma aşamalarını dikey olarak ayrı satırlarda yazsaydınız okuması ve uygulaması daha kolay olurdu.

Mesajı değiştirip aşamaları dikey yazın. Bu şekilde çok karmaşık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

CoreELEC kurma aşamalarını dikey olarak ayrı satırlarda yazsaydınız okuması ve uygulaması daha kolay olurdu.

Mesajı değiştirip aşamaları dikey yazın. Bu şekilde çok karmaşık.
    aslında bilgi amaçlı yazmıştım hocam onu yani test ettim çalıştı diye.

aşamaları detaylı olarak düzenleyip mesaja ekledim.
    Haftasonu daha da detaylandırırım anlamayan arkadaşlar olursa.
    Güzel deneyim olmuş teşekkürler.

Peki dizi bölümüne her girdiğimizde 5 dk bekletiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: firstutay

Güzel deneyim olmuş teşekkürler.

Peki dizi bölümüne her girdiğimizde 5 dk bekletiyor mu ?
    hocam işletim sistemi mantığı ile çalıştığı için sadece ilk etapta kendi içindeki dosyaları düzenleyip derliyor.
    bu işlemi tekrar yapmıyor hatta ikinci sefer usb takılı iken king pro yu açarsanız direkt olarak coreelec usb üzerinden başlıyor cihaz.
    OK. Daha kolay anlaşılır ve derlitoplu olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

hocam işletim sistemi mantığı ile çalıştığı için sadece ilk etapta kendi içindeki dosyaları düzenleyip derliyor.
    bu işlemi tekrar yapmıyor hatta ikinci sefer usb takılı iken king pro yu açarsanız direkt olarak coreelec usb üzerinden başlıyor cihaz.

Alıntıları Göster
    Androide dönmek için tekrar power tuşunumu basılı tutuyorsunuz yoksa usb mi çıkartıyorsunuz.
  • quote:

Androide dönmek için tekrar power tuşunumu basılı tutuyorsunuz yoksa usb mi çıkartıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    coreelec den gücü kes diyorum(kapat) ve akabinde usb belleği çıkarıyorum zira boot olarak kendini ayarlıyor hocam.
    çıkarmazsam cihaz otomatik olarak coreelec (kodi varyantı) işletim sistemi ile açılıyor.
  • arkadaşlar aklıma birşey geldi.

king pro aynı zamanda bir dac bunu pc ye usb ile giriş olarak bağlayıp l/r yi kullanarak z506 ile kullanmamız mümkün müdür ?
    (ESS Hi-Fi decoding chips (ESS DAC-9108 DSP Audio 2.0 sound channel decoding Hi-Fi lossless sound quality), two RiCore RT6862 Top-quality Op-amp chips.)
    25.12.2019 tarihli başka bir sürüm gelmiş. CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20191224-Generic.img.gz
  • quote:

25.12.2019 tarihli başka bir sürüm gelmiş. CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20191224-Generic.img.gz
    nightly sürümler sürekli gelir hocam gecelik diye tabir edilen bir tür beta sürümlerdir .
    bunların içinden stabil olanlar stabil sürüm olarak kategorilendirilir.
  • Cuma günü itibariyle king pro elime ulaştı. İlk izlenimim olumlu fakat air mouse'u kullanmakta ciddi sıkıntı çekiyorum. Bazen görüyor bazen görmüyor, yönlendirmelerde ve komut vermekte oldukça zorlanıyorum. Bu konuda öneriniz var mıdır ? Sonrasında kablosuz mouse bağladım onda da imleç takıla takıla gidiyor. Acaba cihazda mı bir sıkıntı var veya kablosuz mouse uyumsuz olma gibi bir durumu olabilir mi ? Ayrıca mesela kodi'de film izlerken tek tuşla, hareketle filmi durdurma, başlatma gibi bir imkan göremedim air mouse veya kablosuz mouse üzerinden. Bunun bir yolu var mıdır ?

Cihazda genel olarak bir sorun olmadığını test edebileceğim bir uygulama var mıdır ?
  • EricCartman kullanıcısına yanıt
    USB portu arızalı olabilir. Aynı porta kablolu mouse takın.

Kablosuz kumandaların donglunu başka porta takıp deneyin.

Antutu testi ile çalışmayan uygulamalar ortaya çıkıyor.

Aida 64 ya da CPUz gibi programlarla da cihazın teknik özelliklerine ısısına falan bakılabiliyor.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark.lite&hl=tr
  • Benim cihaz da giriş yapmış 64.7 TL vergi çıktı. Banggood ile her türlü masrafı ödeyerek aldım umarım ödeyeceğim vergiyi iade ederler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: militare

Benim cihaz da giriş yapmış 64.7 TL vergi çıktı. Banggood ile her türlü masrafı ödeyerek aldım umarım ödeyeceğim vergiyi iade ederler bana.
    Gümrük sunum ücretini ödemiyorlar. Sadece gümrük vergisi yazan yerdeki rakamı iade ediyorlar.
  • EricCartman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sunma ücreti 8 TL tutmuş 54 TL gümrük vergisi çıkmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.