Şimdi Ara

KPSS sistemi nasıl işler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kpssnin nasıl işlediğini anlamadım. Ya ben salağım yada internette ayrıntılı anlatılamamış. Kafamda bazı sorular bar cevaplarsanız sevinirim.

1- Kpss A grubu uzmanlık isteyen işler iken B grubu hani fotokopici hademe vs alınıyor ya o gibi vasıfsız işler için mi?

2- Kpss A grubuna giren birisi hangi sınavlara girmesi gerekiyor ve kaç oturum oluyor?

3- Mesela seneye KPSS B olmayacak ancak KPSS A olacak. Seneye KPSS A ya girip P3 puanı alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord693 -- 23 Ekim 2017; 18:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- Kpss B mühendis, pskolog, hemşire veya diğer bakanlıklar da gereken memurluktur yani senin dediğin gibi değil.

2-https://www.pegemakademi.com/kurslar/kpss-a her şeyi yazmışlar google a yazdım ilk çıkan link, reklam filan değil yani.

3- KPSS B çift yıllarda oluyor yani 2018 mayısta olacak. Aslında genel yetenek genel kültür her yıl yapaılır fakat çift yıllar denilen 2014-2016-2018 gibi yıllarda olanlar ise 2 yıl puanı geçerli olan normal memurluklar içindir yani 1. sorudakiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 3 Kasım 2017; 9:55:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.