Şimdi Ara

Kpss polis subay astsubay olmak için nasıl başvuru yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üni 2.sınıf dış ticaret okuyorum 2 yıllık MYO tabiki. KPSS tecrübem henüz olmadı. Nasıl girilir ne yapılır hiç gerek duymamıştım gerekliymiş meğer
    Neyse işte ben bu dış ticaretten mezun olunca bir BAYAN olarak polislik özellikle de Subay ve Astsubaylık için kpss ye girebilir miyim, olabilir miyim, olabiliyor, girebiliryorsam da Kpss sanırım B grubu olucam önlisans mezunu olacağım. Ve subaylık için falan Kpssp93 türü nedir önlisans mı isteniyor vs bişeyler okudum nedir? ŞuA grubu B grubu mevzusu nedir istediğimize gidip girebiliyor muyuz? İlla söyledikleri bölümlerden mi mezun olunmalı ve benim durumum için ne yapmam gerekli hiç bir bilgim yok detayıyla vaktini ayırıp anlatabilicek birileri varsa çoook ama çoook sevinirim çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Tuğba hanım, bende dış ticaret önlisans bitirdim daha sonra dikey geçişle açık öğretim işletme lisan tamamladım. Polis, subay, astsubay olabilmek için lisans mezunu olmalısınız.Mesala polis memu olmak için en az KPSSP3 puan türünden 70 puan almak gerekiyor. Subay ve astsubaylar için ise Kara Kuvvetleri genelde en düşük 60 puan istiyorlar KPSSP3 puan türünde.Tabi bu puanlar hersene değişiklik gösreriyor. KPSSP3 panı almak için KPSS A ve KPSS B grubundaki sınavlara girip sadece sabah oturumlarının Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarına girmeniz yeterli. Ben mesela bu sene giricem KPPS A grubu sınavına. KPSS A grupu Lisans Öğretmenlik Alan bilgisi için yapılır ve her sene düzenlenen sınavdır. KPSS B grubu düz memurluk için yapılan sınavdır ve 2 yılda bir yapılır.
  • Subaylık ve polislik için 4 yıllık bitirmen gerekir.
    https://www.tekok.edu.tr/ hava kuvvetleri
    http://personeltemin.dzkk.tsk.tr/ deniz

bunlar personel temin siteleri 2 yıllık mezunsan sen astsubay olabilirsin klavuz ise kendi sitesinde var
    google kkk yaz personel teminden seç ve pdf olarak indir oku.

Sonuçlanması uzun bir süreçtir bu arada.

Dış Kaynaktan (Sivilden) Muvazzaf Astsubay Olma Süreci;

(1) Seçim Aşaması Faaliyetleri:
    (a) Kayıt Kabul,
    (b) Ön Sağlık Muayenesi,
    (c) Fiziki Yeterlilik Testi,
    (ç) Kişilik Değerlendirme Testi,
    (d) Mülakat.

(2) Sınıflandırma yapılması (asil/yedek adayların belirlenmesi).

(3) Hastane sağlık raporu ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

2. BAŞVURU

a. Muvazzaf Astsubaylığa Kimler Başvurabilir?
    (1) Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP93 ön lisans puanı” asgari 50 olmak,

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür kısmına gireceksin sadece ve p93 önlisans grubu oluyor.

En az 2 yıl süreli fakülte veya yüksekokul mezunu olmak.

Daha fazlası klavuzda.... Google kullan sana tavsiye daha hızlı sonuç alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 28 Mart 2017; 0:4:55 >

• Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.