Şimdi Ara

KPSS için 18 yaş sınırı var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sağlık meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim bu sene eylülde yapılacak olan KPSS ye girmek istiyorum ama 18. yaşımı daha doldurmadım 17 yaşında bu sınava girebilir miyim ? KPSS puanı 2 yıl geçerli olduğu için mezun olduktan sonra atamaları girmek istiyorum o zaman 18. yaşımı doldurmuş oluyorum. Sadece sınav içinde 18 yaş sınırı var mı ?Yoksa Kazai Rüşt kararımı almam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

• Liseden mezun olacak olman lazim sinava girecegin tarihte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dv6000

Liseden mezun olacak olman lazim sinava girecegin tarihte.

öyle bir şart yok. sınavın geçerli olduğu zaman boyunca mezun olabilecek durumda olması yeterlidir.
  • peki 18 yaş şartı varmı ?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNSF -- 19 Mayıs 2012; 14:00:17 >
  • arkadaşlar buna dayanarak şu soruma da cevap verebilirmisiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_61014566/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: twofunno

peki 18 yaş şartı varmı ?

bu seNenin basvuru kılavuzu açıklanmadı aşağıdaki maddeler 2010 başvuru kılavuzundan.

BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI
    Bu sınav sonucuna göre kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına başvuracak adayların
    aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
    1) Türk vatandaşı olmak.
    2) 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş
    olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet
    memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının girilen sınav tarihinden önce alınmış olması
    gerekmektedir.).
  • Teşekkür ederim :) sınava başvuru yaparken lise diploması istiyorlar mı ?
  • quote:

Teşekkür ederim :) sınava başvuru yaparken lise diploması istiyorlar mı ?

istemezler herhalde,sen bir de müdür yardımcısına sor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: β

quote:

Basvurular ne zaman basliyor? Birde birkac soru sormak istiyorum. Suan universitede okuyorum, kpss ye girip kazanirsam okudugum sehir disinda baska bi sehire atanirsam ne yapmam gerekiyor? Okulum oldugundan dolayi calisma saatlerinde bir esneklik olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bbai

quote:

quote:

Basvurular ne zaman basliyor? Birde birkac soru sormak istiyorum. Suan universitede okuyorum, kpss ye girip kazanirsam okudugum sehir disinda baska bi sehire atanirsam ne yapmam gerekiyor? Okulum oldugundan dolayi calisma saatlerinde bir esneklik olurmu?

18 haziranda başlar herhalde.yanlış bilmiyorsam istediğin şehirleri yazıyorsun ama başka şehirde kazanırsan okulu dondurman gerekebilir.aynı anda 2 yerde olman çok zor

• 2.1.1 Bu Sınava Kimler Başvurabilir?
    Bu sınava ortaöğretim okullarından / önlisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru
    sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / önlisans
    düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

Kaynak :ftp://dokuman.osym.gov.tr/2010/2010KPSS2/2010KpssOrtOnl_KLVZ.pdf

Yaş ile ilgili bilgi yer almıyor . Benim bildiğim katılabilirsin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lego95 -- 23 Mayıs 2012; 22:08:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

2.1.1 Bu Sınava Kimler Başvurabilir?
    Bu sınava ortaöğretim okullarından / önlisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru
    sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / önlisans

bende öyle biliyordum ama gönderdiğin linkte 16. sayfada genel başvuru şartları yazıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

2.1.1 Bu Sınava Kimler Başvurabilir?

bende öyle biliyordum ama gönderdiğin linkte 16. sayfada genel başvuru şartları yazıyor.

En iyisi başvuru zamanı şansını dene belki olur. Ben olur diye biliyorum . Bir hocamız söylemişti .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.