Şimdi Ara

KPSS B MEMUR OLMAK İÇİN YAŞ ŞARTI NEDİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
2
Favori
31.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğim kadarıyla KPSS B grubu yerleştirmelerinde 29 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Bir arkadaşım 32 yaşında Ösym'nin yaptığı memur atamaları için Tercih yapabiliyor. Peki ataması yapıldı diyelim memur olarak göreve başlayacağı zaman yaştan dolayı sorun olmaz mı? Örneğin: Adalet Bakanlığı sınavlarında Zabıt Katipliğine başvurma şartı 29 yaşı doldurmamış olmak gerekiyor. Ösym'nin yaptığı memur atamalarında yaş şartı aranıyor mu? Yardımcı olursanız memnun olurum arkadaşlar.

• yaş sınırı 35 olması lazım. Daha takılmıyor rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

yaş sınırı 35 olması lazım. Daha takılmıyor rahat olsun.

Bilgilendirme için teşekkürler.
  • merkezi atamalarda yaş şartı yok b grubu için, bazı açıktan alım yapan yerlerde 35 tir
  • Ben de KPSS B ile atandım geçen sene. Yaş sınırlaması yok, 50 yaşında da olsa atanırsa işe başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errgin

Ben de KPSS B ile atandım geçen sene. Yaş sınırlaması yok, 50 yaşında da olsa atanırsa işe başlar.

hayırlı olsun, aynen kardeşim tıpkı üniversitelere öğrenci alımı gibi-ösym nin yaptığı B grubu yerleştirmelerinde 50-60 yaşında da olsan sıkıntı yok
  • Hepinize cevaplarınız için teşekkürler Arkadaşlar. KPSS B merkezi atamalarda yaş şartı ile ilgili resmi mevzuata nereden ulaşabiliriz? Acaba Ösym'nin sitesinde var mıdır? yardımcı olursanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mega Zeka

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler Arkadaşlar. KPSS B merkezi atamalarda yaş şartı ile ilgili resmi mevzuata nereden ulaşabiliriz? Acaba Ösym'nin sitesinde var mıdır? yardımcı olursanız memnun olurum.

ösym nin klavuzuna bak, klavuzda gerekli şartlar var, yaş diye bir şart yok orada, incele göreceksin zaten
  • errgin kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kpss önlisans 2 senede bir yapılan için yaş sınırı var mıdır ?sınavlar zor oluyor mu?atanma sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: milenyum12

Hayırlı olsun kpss önlisans 2 senede bir yapılan için yaş sınırı var mıdır ?sınavlar zor oluyor mu?atanma sıkıntı olur mu?

Teşekkürler. Yaş sınırı yok, yeter ki kazanın. Sınava çok fazla katılım olduğu için mümkün olduğunca fazla net yapmak gerek. Son tercihlerde Önlisansa çok fazla bölüm açılmıştı dolayısıyla puanlar düştü. Bence iyi bir çalışmayla fırsat varken atanabilirsiniz.
  • errgin kullanıcısına yanıt
    hocam benim annem girecek sınava yaş 40 olmuş ege teksil teknikerliği mezunu 2 yıllık mesela bu sınava girse ataması nasıl olacak kendi işiyle alakalı bir şey mi olacak yoksa devlet dairesinde yatan memurlar kadrosuna mı girecek ne iş yapıcak kısacası çalışsınmı atanma şansı var mı dır?
  • neden ösym nin klavuzuna bakmıyorsunuz her şey yazılı orada ve klavuz da nette var

B grubu 3001 kadrosuna herkes girebiliyor önlisans mezunu olmak yeterli
    kendi bölümünden kadro varsa ve puanı yeterse elbette girebilir kendi bölümünden de

ösym nin yaptığı merkezi yerleştirmelerde yaş sınırı yok dedik zaten isterseniz 60 yaşında olun, yaş şartı açıktan alımlarda ve uzman kadrolarında var
  • quote:

Orijinalden alıntı: milenyum12

hocam benim annem girecek sınava yaş 40 olmuş ege teksil teknikerliği mezunu 2 yıllık mesela bu sınava girse ataması nasıl olacak kendi işiyle alakalı bir şey mi olacak yoksa devlet dairesinde yatan memurlar kadrosuna mı girecek ne iş yapıcak kısacası çalışsınmı atanma şansı var mı dır?

Devlet Tekstil mezunu memur almıyor ben de tekstil mezunuyum. Dolayısıyla tekstille alakalı memurluklara değil de genel memurluklara başvuracak, tercih yapacak. (bakanlıklar, üniversiteler vs) Benimle beraber atananlardan birisi 45 yaşındaydı. Şimdi çalışıyor gayet memnun hayatından.
  • hangi memurluk alanlarında yaş sınırı yoktur?
  • quote:

Ben de KPSS B ile atandım geçen sene. Yaş sınırlaması yok, 50 yaşında da olsa atanırsa işe başlar.

sadece açıktan alımlarda mı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

sadece açıktan alımlarda mı var

Açıktan alımlarda ve yine KPSS A ile alım yapan uzmanlık, müfettişlik gibi kadrolarda var. Onun haricinde düz memur olacağım derseniz sınır yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.