Şimdi Ara

Kota İstemiyoruz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim anlamadığım türksatı normal bayi olarak satanlar nasıl ekmek kazanacak kim alır aklım almıyor adamlarıda ekmeğinden ettiler haberleri yok benimde 40 gün kaldı
  • 15'inde taahhüt son,10 mbit taahhütsüz fiyatla kullansak 2 katına çıkıyor,En uygun sınırsız yine 2 katı ,16'sında kartı çıkarıp iptal etmeye gideceğiz artık.
  • Benim de taahhüdüm Eylül'de bitiyor. O zamana kadar eski tarifelere dönerlerse ne ala. Yoksa 6 yıllık müşterilerini kaybederler. Şu an için de alternatif olarak Turknet ağır basıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Maalesef yaşım gereği o yıllarda durum nedir tam bilemesem de tahminim kullanıcı sayısının az olmasından dolayı firmaların bu tür kısıtlamalara ihtiyaç duymamasıydı. O zamanlar için zaten lüks bir hizmetti ve bu kadar detaylı paketler yoktu, ne zaman ADSL yaygınlaştı ve internet altyapısı üyelere kaliteli hizmet sunamayacak noktaya geldi, o zaman firmalar bu uygulamalara başladılar diye düşünüyorum. Onların açısından da mantıklı.

Kasım ayı gibi taahhütüm sona erecek, eğer paketlerde yeniliklere gitmezlerse beni de kaybederler. Bulunduğum bölgede sıkıntı maalesef fiber internet yok, her ne kadar Türknet AKN'siz internet sunsa da VDSL kullanmak istemiyorum. Gene de Kablonet'ten daha iyi olacaktır tabii.
  • Taahhütümün bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum direk TürkNet'e geçeceğim
  • elephone E kullanıcısına yanıt
    O kadar az kullanıcıya çevirmeli bağlantıda veya kablo internet bağlantısında sıkıntılı hizmet sunulması şaşırttı beni. Bana kalırsa asıl sıkıntı 2000- 2001 sonrasında evlere giren bilgisayar sayılarının artması ve internet ihtiyacının çok hızlı bir şekilde arttığı o dönemde asıl sıkıntılar olmuş olmalı. En eski hatırladığım galiba 146 veya 156 gibi bir numaradan ev telefonunu meşgul ederek bağlanmaktı evde, daha sonra ADSL furyasıyla her şey değişti, 0.25 mbps internet hızıyla 4 GB kotalı interneti kullandım birkaç yıl, sonra 1 mbps, 8 mbps derken şimdi 50 mbps az geliyor. İroni şu ki 10 yıldan fazla süre önce kullanılan 8 mbps sınırsız internet paketini Koşuyolu'ndaki işyerinde bugün kullanıyorum. Fiber internet yok İstanbul'un göbeğinde.
  • Ben de kablonet'in iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Umarım yanlışlarından dönerler. Fiyatları makul olduğu için akrabalarımı hep kablonet'e yönlendirdim. Böyle devam ederse de piyasada en iyi teklifi verene geçeriz. Hatta bir süre İnternetsiz bile yaşarım. Cepten idare ederiz.

• Türksat uydunet mevcut altyapısı ile istesede AKK'ye geçemez.Altyapısı bu kadar aboneyi kaldırmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 11 Mayıs 2017; 7:42:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Maalesef yaşım gereği o yıllarda durum nedir tam bilemesem de tahminim kullanıcı sayısının az olmasından dolayı firmaların bu tür kısıtlamalara ihtiyaç duymamasıydı. O zamanlar için zaten lüks bir hizmetti ve bu kadar detaylı paketler yoktu, ne zaman ADSL yaygınlaştı ve internet altyapısı üyelere kaliteli hizmet sunamayacak noktaya geldi, o zaman firmalar bu uygulamalara başladılar diye düşünüyorum. Onların açısından da mantıklı.

Kasım ayı gibi taahhütüm sona erecek, eğer paketlerde yeniliklere gitmezlerse beni de kaybederler. Bulunduğum bölgede sıkıntı maalesef fiber internet yok, her ne kadar Türknet AKN'siz internet sunsa da VDSL kullanmak istemiyorum. Gene de Kablonet'ten daha iyi olacaktır tabii.

Sizin mantığınıza göre bizden daha fazla nüfusu olan ülkelerde firmalar çok abone sayısı yüzünden hizmet verememesi lazım.
    Mesela Almanyanın nüfusu bizden çok. Endonezyanında nüfusu bizden 3 kat filan fazla.

Taylandın nüfus 66 milyon filan, yurtdışı çıkışları bize göre çok daha az ve denizaltı kablolarıyla çıktıkları için maliyetleri çok daha yüksek ancak AKK diye birşey yok. 130 liraya 200/50 mbit satıyor adamlar. Tabiki o hızı garanti etmiyorlar hız paylaşımlı, ancak yoğun saatler dışında gayette o hızı alırsın.
    130 çok dersen 65 tl ye 50/10 mbit var yine fiber. 75 tl ye 50/20 vdsl var.

Başka bir firmada (devlet firması) 100/20 mbit 98 tl, 150/30 fiber 108 tl filan. Yine eve kadar fiber, sonra ONT sonra wireless router ile ev içi dağıtım.

• muratai kullanıcısına yanıt
    Geçmiş yıllar için yürüttüğüm mantıktı o. Günümüz içinse sebebi belli; denetimsiz bir şekilde kar odaklı çalışan tekelleşmiş hale gelen Türk Telekom. Hane bazında yatırım yapmaktan uzak, mümkün olduğunca kar odaklı çalışırsa bu firma internet de bu ülkede bu düzeyde olur, çok normal.
    Fiyatları hesaplarken benim tercihim hep asgari ücrete oranlamak veya belli bir sabit değere (Big Mac endeksi gibi) oranlamak olmuştur. O şekilde durum çok daha net bir şekilde ortaya çıkıyor sonuçta o hizmeti alan kullanıcılar oranın parasıyla kazanıp oranın parasıyla ödeme yapıyorlar. Bu oranlamalarda da Avrupa ve Amerika'da bu paketler çok daha ucuza geliyor bize oranla, üstelik AKN varsa dahi çok yüksek seviyede ve bizimki gibi ortalama bir kullanıcıyı etkilemekten öte, ortalamanın çok üstü kullanıcıyı dahi etkilemiyor.
    Tabii birde işin vergi tarafı var, her alanda olduğu gibi burada da vergilerin yüksekliği bizim internete fazla ücret ödememize neden oluyorç

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Geçmiş yıllar için yürüttüğüm mantıktı o. Günümüz içinse sebebi belli; denetimsiz bir şekilde kar odaklı çalışan tekelleşmiş hale gelen Türk Telekom. Hane bazında yatırım yapmaktan uzak, mümkün olduğunca kar odaklı çalışırsa bu firma internet de bu ülkede bu düzeyde olur, çok normal.
    Fiyatları hesaplarken benim tercihim hep asgari ücrete oranlamak veya belli bir sabit değere (Big Mac endeksi gibi) oranlamak olmuştur. O şekilde durum çok daha net bir şekilde ortaya çıkıyor sonuçta o hizmeti alan kullanıcılar oranın parasıyla kazanıp oranın parasıyla ödeme yapıyorlar. Bu oranlamalarda da Avrupa ve Amerika'da bu paketler çok daha ucuza geliyor bize oranla, üstelik AKN varsa dahi çok yüksek seviyede ve bizimki gibi ortalama bir kullanıcıyı etkilemekten öte, ortalamanın çok üstü kullanıcıyı dahi etkilemiyor.
    Tabii birde işin vergi tarafı var, her alanda olduğu gibi burada da vergilerin yüksekliği bizim internete fazla ücret ödememize neden oluyorç

Aslında haklısında, bizim insanımız internete verilen parayı boşa giden para olarak görüyor. İmkanı olsa çoğu kişi 10 tl 20 tl lik paket alır o derece.
    Ben bugüne kadar hiç en ucuz paketi almadım, ADSL ilk çıktığı zamanlarda boş port olmadığı için o zaman için en yüksek olan 1 mbit paketi almıştım, aksi halde bağlamayacaklardı. 229 248 tl mi ne veriyordum 15 sene önce nerdeyse.

Bizdeki sistem çökmeye mecbur. İzmirin gecekondu semtleri gibi çarpık bir internet yapılaşması var, hakim operatör (tt) kimseyle peering yapmıyor, Avusturalyalı Telstradan bile daha acımasız, daha kapitalist bir firma TT.

Adamlar devlet zoru ile, devletin bedavaya hibe ettiği bize ait olan bakır altyapıyı diğer operatörlere kiralamamak için şöyle bir yöntem (açık) keşfetmiş ve kullanıyor. Önce binalara fiber kutu koyuyor, sonrada sistemden diğer operatörlere o binaya hat çekmiyor, bakır altyapı yok diyor. Eskiden fiber altyapıyı bile kiralıyordu şimdi yapmıyor. Bu hızla giderlerse çok daireli apartmanların/sitelerin hiç birine hizmet veremeyecek diğer operatörler. Bu yaptıkları bildiğiniz ...nelik!

• Tahaddütüm ağustosta bitiyor, online işlemlerden bi bakayım dedim ne seçebiliyorum acaba alternatif olarak tarife değiştir bölüme girdim sadece 99,99 tl'ye 10 mbps sınırsız seçeneğini koymuşlar. Bunlar çıldırmış olmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elephone

quote:

Orijinalden alıntı: ziggystardust

quote:

Orijinalden alıntı: elephone

quote:

Orijinalden alıntı: ziggystardust

Türksat hizmeti olan her yerde en az iki üç servis sağlayıcı daha benzer hızlarda hizmet veriyordur. Hiç düşünmeyin, taahhüt bittiği anda aboneliği iptal ettirin.

Türknet hemen her yerde 16 Mbps 59 TL olan paketini veriyor. O şekilde almak mantıklı.

Kesinlikle. Zaten Türksat olan bölgelerde fiber/VDSL altyapısı da oluyor genellikle; diğer servis sağlayıcılar da benzer hızlar verebiliyor. Tanıdığım bütün Türksat aboneleri, Türknet'ten 50-75 mbps arası hızlar alabiliyorlar kontrol ettiğimizde. Taahhütüm biter bitmez arkama bile bakmam Türksat'tan çıkarım.

Bende kontrol ettim 75 Mbps ve AKK olmayan alt yapı çıkıyor. Türknet'in kendi Yapa alt yapısı. Türksat Kablo'da çok eski aboneyim ama böyle giderse bende bırakacağım.

Dostum AKK olmayan altyapıysa zaten durduğun kabahat. :) Sırtın yere gelmez artık haha

• modem çok kalitesiz bağlantı fiber olmasına rağmen performans alamıyorsunuz , teledünyaya gelince saçma sapan kanallarla dolu ve silemiyorsun semerkant tv , akit , tgrt haber gibi onlarca gereksiz kanal var , bol bol arap kanalı var :) hizmeti iyice düşürdüler 20 sene önce kullandığımız kablotv de daha güzel kanallar vardı yerli olsun yabancı olsun , şimdi birde faiş fiyatla mum diktiler üstüne, sözleşmem biter bitmez iptal edip superonline a geçicem iş yerinde kullanıyorum çokda memnunun turkcelltv+ da çok iyi , modem huawei marka gayet kaliteli .

• yeni zamlarla kablonet ve tv aşırı pahalı ayrıca akk sınırsız olmalı
  • BU ay'ın 25 inde internet taahhütüm bitiyor. Ne zaman kapattırmaya gitmem daha iyi olur. Bir çok yerden ve müşteri hizmetlerinden de şikayetlerimi ilettim. Yapılan yanlış dan dönerler umarım yoksa bir daha kablonetin yüzüne bakmam
  • 100/100 AKN ekosınırsız+teledünya üst paket+altın sinema paketi+100 dk telefon= 79.99 ödüyorum aylık

akn sonrası 24 e düşüyo hız.2-8 arası tam hız veriyor kotadan saymıyor. herşey tıkırında şimdilik

böyle tarife bi daha gelmez
    Aynen bugun aradim abone merkezinden yapiyorlarmis.

• lMoRpHeUsl L kullanıcısına yanıt
    Favori listesi yapın hocam bende 40kanal var gerisini görmüyorum bile.

Zannetmiyorum hocam ama zaten 200civarı kanal var fava eklemek 10dakika sürer

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.