Şimdi Ara

KOSGEB | YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ (30 BİN tl) ALAN ARKADAŞLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
2.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

KOSGEB de desteği alan arkadaşlara bir kaç sorum olacak?

Yeni girişimci olarak destek almak istiyoruz. Güzel bir iş nodelimiz var bilişim teknolojileri adı altında çok fonksiyonlu bir işletme düşünüyoruz.

Desteğe başvuracak kişi bayan on lisans okuyor uzaktan. Daha kurs falan hiç katılmadık.

1)Süreç nedir? Nasıl işler?

2)Kurslar 30 kişilikmis neye gore katılımcı alıyorlar?

3)İllere göre değişiklik varmış ? Nasıl?

4)İş planında nelere dikkat etmeli?

5)İşletme türü önemli mi? Şahıs ltd vs.

6)Desteği almak için max. sure nedie.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap yok mu arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrausClunce

Cevap yok mu arkadaşlar?

Hocam konuyu görmüşken ben sana birşey sorayım. KOSGEB den destek alabilmek için illa orjinal yenilikçi bir iş fikri mi olması gerekiyor. Normal bir lokanta veya cafe açmak istesek bu desteği alamaz mıyız?
  • Yok bayilik bile alabilirsiniz.

• kosgeb kursuna bende katılcam 9 gün boyunca.Yöresel ürün dükkanı kurmak istiyorum ama internette kosgeble alakalı hiç iyi şeyler yazmamışlar.Şu işi iyi bilen varsa bize yazsın gerçekten mantıklımı bu iş.Çünkü bayağı zarar görmüş insanlar var özellikle parayı verme konularında ve kesinlikle malı aldıktan sonra kredi için başvurmayın.Çünkü ödememe sıkıntıları var.
  • 1) süreçten kastınız destek işiyse. şirket kurulacak harcamalar yapılacak herşey faturalandırılacak. kosgeb size 30 bin liraya kadar olan harcamalarınızın bi kısmını (bölgeye ve cinsiyete göre değişir bursa için konuşuyorum erkekler için %60 kadınlar içinde %70 di sanırım yada %80 kadınların oranından emin değilim) size geri ödeme yapacak yani erkekseniz 30 binin %60 ı oluyor oda 18 bin lira eder. herşeyide ödemez sadece belirli şeyleri ödüyor.

2) kursa başvurduğunuzda sınav yapıyorlar sınava göre asil ve yedekler seçiliyor sınav kolay 70 üstü rahat alınıyor ben 3 sene önce gitmiştim haberim bile yoktu sınavdan 90 almıştım.

3) illere göre değişiklik var rakıma göre bile değişiklik var. işletmeyi kuracağınız yer nekadar ücrasa nekadar göç veren biyerse okadar çok destek alırsınız. bunun en üst sınırı 30 bin liradır fazlasını alamazsınız.

4) iş planı örnekleri var internette kabul edilmiş hazır. onlara bakın basit birşey yok sakın kopya çekmeyin hemen anlarlar. ayrıntı istiyorlar rakamsal veri istiyorlar.

5) işletme türü önemli değil ltd şahıs anonim farketmez. ancak bazı işletmelere destek vermiyorlar örneğin: eğitimle ilgili şirketler.

6) desteği almak için belirlenmiş bi süre yok belgeyi aldıktan sonra şirket açılmışsa ve bu girişimci desteği hala veriliyorsa alabilirsiniz. belgeden önce kurduğunuz şirket için destek alamazsınız daha önce destek almışsanız gene girişimci desteği alamazsınız.

7) param yok kosgeb yardım edermi ?

hayır etmez kosgeb hayır kurumu değil destek kurumu. sende para vardır zaten bi şirket kuracaksındır kurarsın. kosgeb sana harcadıklarının bi kısmını geri ödeyerek sana destek olur. kosgeb sana yapamayacağın yada yapmadığın birşey için destek olmaz. yaparsın sonra destek verir. seni 4 yıl boyunca denetler.

• Teşekürler. 6. Da belgeyi aldıktan sonra demissin hocam. Bu belge dedigin kurs katılım belgesi mi?

• Bu yazıda kosgeb kredileri anlatılmaktadır. okumanızı tavsiye ederim. dukkanacmak.com/kosgeb-uygulamali-girisimcilik-egitimi-kursu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrausClunce

İyi geceler cümleten..

KOSGEB de desteği alan arkadaşlara bir kaç sorum olacak?

Yeni girişimci olarak destek almak istiyoruz. Güzel bir iş nodelimiz var bilişim teknolojileri adı altında çok fonksiyonlu bir işletme düşünüyoruz.

Desteğe başvuracak kişi bayan on lisans okuyor uzaktan. Daha kurs falan hiç katılmadık.

1)Süreç nedir? Nasıl işler?

2)Kurslar 30 kişilikmis neye gore katılımcı alıyorlar?

3)İllere göre değişiklik varmış ? Nasıl?

4)İş planında nelere dikkat etmeli?

5)İşletme türü önemli mi? Şahıs ltd vs.

6)Desteği almak için max. sure nedie.?

1- Kurs'a katılarak sertifikayı hak kazanmalı daha sonra iş planı hazırlaman gerekiyor.
    2- Herhangi bir kıstas yok sadece bölgelere göre %60-70 hibe oranlarında değişiklik gösteriyor.
    3-Bir çok kurs ve tarih var mutlaka sana göre bir kurs olacaktır bunu kosgebin sitesinden araştırabilirsin.
    4-Kursun aslında son 1 haftası da bu nelere dikkat etmen gerektiğini anlatıyorlar ayrıca bolca onay almış iş planı var inceleyebilirsin.
    5-Hayır hiç bir önemi yok.
    6-Max bir süre yok fakat destek almaya başladıktan sonra 2 sene içerisinde kullanman gerekiyor.

İyi şanslar.

• KOSGEB yeni girişimci desteği konusunda farklı bir arkadaşa daha forum içinde bilgi verdim. forum içindeki linki aşağıda veriyorum. Sorduğun bir çok soruya buradan yanıt alabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/m_115668928/tm.htm
  • KOSGEB sorunuz halen çözülmediyse yardımcı olabiliriz.

başarılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.