Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35183519352035213522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık ben istemiyom ağa eyluldede acilmasin yazın zaten dahada artacak virüs mutasyon felan ben riske girmek istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Artık ben istemiyom ağa eyluldede acilmasin yazın zaten dahada artacak virüs mutasyon felan ben riske girmek istemiyorum

Yazın artmıyor azalıyor vaka. Eylüle kadar ülkenin %60-70 i aşılacanacagı öngörülüyor. Açmama gibi bi düşünceleri olamaz.

edit: tabi hibrit olarak açılır tüm üniler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SW4RTHY -- 27 Ocak 2021; 21:9:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Kısa dönemde korkacaginiz yan etki olarakdüşük ihtimal anaflaksi (hayatı tehdit edebilen bir alerji diyebiliriz) riskiniz var, onun için de aşıyı sağlık ocağında değil büyük bir hastanede yaptırıp aşı sonrası yarım saat hastanede beklemeniz yeterli olur.

Bende aşının fark ettiğim bir etkisi olmadı, birkaç gün aşı bölgesine dokununca kolum ağrıdı o kadar.

Alıntıları Göster

Hocam kas ağrısı varmı

• Benim anlamadığım herkes rahat rahat tatile giderken, avm lerde gezerken, devlet milyonlarca turisti içeri alırken sıkıntı yok, günah keçisi üniversiteler. Evet gerçekten önlemler alacaksak, tedbirli davranacaksak üniversiteler zaten açılmasın. Ancak böyle önlemler alınmıyorken üniversitelerin açılmaması saçmalık ki korona var diye açılmayacaksa o zaman önümüzdeki yıllar boyunca da kapalı kalması gerekir.

• Eee yazın azaliyor sonra tekrar artıyor kışın okul döneminde aşı iside falso yeni mutasyonlarda etkili olmaz zaten bazilari yeni mutasyonlara karşı aşı gelidtiecez felan dedi

Ben istemiyorum artık sağlığımı riske atmak istemiyorum isteyen yüzyüze gitsin isteyen online

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarney Btinson

Benim anlamadığım herkes rahat rahat tatile giderken, avm lerde gezerken, devlet milyonlarca turisti içeri alırken sıkıntı yok, günah keçisi üniversiteler. Evet gerçekten önlemler alacaksak, tedbirli davranacaksak üniversiteler zaten açılmasın. Ancak böyle önlemler alınmıyorken üniversitelerin açılmaması saçmalık ki korona var diye açılmayacaksa o zaman önümüzdeki yıllar boyunca da kapalı kalması gerekir.

Sorun da burda zaten hocam evet. Her yer açık , her yaz milyonlarca turist gelince sıkıntı yok, tıklım tıklım miting yapınca sorun yok ama konu Üniversitelere gelince herkes bi duruyor.

Daha önceden de yazıldı, daha uzun yıllar sürecek bu hastalık. Vaka sayısı uzun yıllar boyunca 0 a düşmeyecek. Sen o zamana kadar açmayacak mısın? Bu hastalık pat diye bitmeyecek bu bariz belli. Buna göre tedbirini alıp açman gerekiyor.

Ama tabii ki anca biz düşünüyoruz. Başımızdakiler düşünmesin.

Burada ki üniversite karşıtları da anca yok "hastalık pik yapar, ünileri açmak intihar" gibi hiçbir akla mantığa sığmayan yorumlar yapmaya devam etsin.

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Sen geçen yıl bir ara test olmalımıyım yazmıştın sanırım forumda. Sana mı tavsiye etmiştim oximetre cihazı al alabilirsen evinde bulunsun diye. Korona geçirdin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

Hocam kas ağrısı varmı

Alıntıları Göster
    Hayır, dediğim gibi herhangi bir yan etki olmadı bende.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

Sen geçen yıl bir ara test olmalımıyım yazmıştın sanırım forumda. Sana mı tavsiye etmiştim oximetre cihazı al alabilirsen evinde bulunsun diye. Korona geçirdin mi?

hayır ama test oldum 2-3 kez oximetre cihazıda aldım fakat bi faydası yok çok ilerlemiş vakaları tespit ediyor o ciğere indikten sonra ozamana kadar zaten adamın haberi olur şuan aşı kovalıyorum

Ya seyit ne korkuyon sende benim mesela bozuk genetigime rağmen çok korkmuyom ölürsem olim

• Aşılamaların hız kazanması önümüzdeki günlerde belli olur. C5 ve C6 1. aşamanın aşılanmaları ile biraz daha rahatlarız.

Ancak vaka sayısı artışı durumun ciddiyetini koruduğunu gösteriyor.

Okulların açılması da büyük ihtimal yalan olacak. Bir ihtimal bazı sınıfları kademeli açabilirler.

Üniversiteleri ise unutun bu dönem gençler. Yaz okulu için hazırlık yapabilirsiniz. Yapılan projeksiyonlara göre tedarik sürecinde problem yaşanmazsa Haziran gibi 3. aşamaya başlarız. 50-60 milyon civarında kişiyi aşılamamız ise yaz sonunu bulacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Aşılamaların hız kazanması önümüzdeki günlerde belli olur. C5 ve C6 1. aşamanın aşılanmaları ile biraz daha rahatlarız.

Ancak vaka sayısı artışı durumun ciddiyetini koruduğunu gösteriyor.

Okulların açılması da büyük ihtimal yalan olacak. Bir ihtimal bazı sınıfları kademeli açabilirler.

Üniversiteleri ise unutun bu dönem gençler. Yaz okulu için hazırlık yapabilirsiniz. Yapılan projeksiyonlara göre tedarik sürecinde problem yaşanmazsa Haziran gibi 3. aşamaya başlarız. 50-60 milyon civarında kişiyi aşılamamız ise yaz sonunu bulacak gibi.

aşı yok hocam neyle aşılıyosun koçak aşısıylamı faz 2 ye geçememiş

Panik yapıp nefes darlığı yaşayanlar için oximetre gerekli.

Nefesim daralıyor nefes alamıyorum diyor,takıyorsun oximetreyi sonuç 95 ve nefes darlığı olay panikten. Rahatlıyor,hemen yüzü gülüyor nefesi düzeliveriyor.

Bunun haricinde de oximetre faydalı,oximetrenin nefes sıkıntısını göstermesi için çok kötüleşmesi şart değil. Kişi nefes darlığı yaşayıp yaşamadığından emin olamıyor oximetre eğer dandik değilse doğru sonucu gösteriyor. Mesela hergün aynı pozisyonda aynı odada oximetre değeri 95-96 çıkan birinin sonucu 90 çıkarsa sıkıntı var demektir ve kişi bunu normalde farkedemeyebilir. İlla akciğerlere yayılmış olması demek değildir bu durum. Oksimetre varsa ve düzenli kullanılıyorsa gereksiz yere paniğin de önüne geçer,gereksiz yere hastaneye koşmanın da önüne geçer. Sıkıntı varsa da düzenli kullanan kişiler sıkıntıyı görür.

Burada tehlike dandik oksimetre cihazının alınması ve yanlış değerler göstererek insanları yanıltmasıdır ki çok facia olur bu durum. 200 tl ye satılan var,1200 tl ye satılan da var.

Akciğerlere yayılıp,oksimetre değeri 85 altına düşmüş şekilde hastaneye gelenler çok var. Diğer belirtiler hafif oluyor anlaşılamıyor,bir bakıyorsun akciğerlere yayılmış.

Doğru kullanıldığında tansiyon aleti de,oksimetre de faydalıdır,alabilen almalı,her evde bulunmalı. En büyük faydaları panikleri yatıştırmak.

• 15 mart'ı erken buldum 15 nisan'ı öneriyorum bende Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• Okul açılış tarihi yine ertlenme tavsiyesinde bulundu bilim kurulu, özel okul sahibi milli eğitim bakanı bunu kesinlikle kabul etmez hemen açma derdinde.

https://www.kamubulteni.com/egitim/universiteler-okullar-acilacak-mi-tarih-degisikligi-geldi-h34627.html
  • bu sene okulların acılmasına karşıyım.

• Bugün istanbulda toplu ulaşım

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • bence aç kapa artema modu olsun zıplarsa tekrar kaparlar tüm dünya aç kapa artema modunda.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    İkinci uludağ vakası yaşanıyor devlet süreci harika yönetiyor bravo

https://twitter.com/atamannnnnn/status/1354808816450199557?s=21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 28 Ocak 2021; 21:33:3 >
  • 70-74 yaş arası başlasa da hemen 2 akrabama randevularını alsam.

2'sinin de 2'şer tane önemli hastalığı olmasından ve yaşlarından dolayı çok yüksek risk altındalar.

• 
Sayfa: önceki 35183519352035213522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.