Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32633264326532663267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bunların hepsi sizin elinizi, yüzünüzü 20 saniye köpürterek sabunla yıkamanıza bağlı. Ben hiç uğraşmayıp %50-50 sulandırılmış cifi çalkalayıp, köpüğüyle ellerimi yıkıyorum. Boş bir kapta hazırlanabilir, dolusundan aktarıp çalkalanarak.
    Daha güçlü bir sabun benim bildiğim yok. İstersen balık temizle, ki balık yağı çok kuvvetli nemlendiricidir dericilik sektöründe okuduklarıma göre, onu bile çıkarıyor. Biraz sadece el kaşınması yapıyor çok kuvvetli bazik olduğundan, onu da bir kez cifle, bir kez normal sabunla elleri yıkayıp önünü alıyorsunuz.

yüzey temizleyici ile yüzü yıkamanın trump ın çamaşır suyu içmesinden farkı yokKoronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• White1nk kullanıcısına yanıt
    Git bi bak hocam yanlız oraya adım attığın an buraya yaz bir daha yazamazsın yoksa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Kafelerin kapanması falan hikaye. dün akşam bir mekana gittik adamlar giriş katın ışıkları falan kapatmış kapıya bir nöbetçi dikmiş bodrum katta faaliyet aynen devam

Onu her insan yapamaz. Möt ister yapmak. Cafelerin kapanması hikaye demişsinde sanki senin gittiğin cafe o şekilde yapıyo diye bütün cafeler aynısını yapıyo. 1 gün yapar 3 gün yapar bir şikayeti basar bidaha açılmaz o cafe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Onu her insan yapamaz. Möt ister yapmak. Cafelerin kapanması hikaye demişsinde sanki senin gittiğin cafe o şekilde yapıyo diye bütün cafeler aynısını yapıyo. 1 gün yapar 3 gün yapar bir şikayeti basar bidaha açılmaz o cafe

Alıntıları Göster

şu an çıksam bu şekil onlarca mekan bulurum eminim. cezayı göze almışlar zaten.

• Yeni konsept gel-al çömel-ye beyler hayırlı olsunKoronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

https://www.nethaber.com/gundem/taksimde-yasaklara-ilginc-cozum-buldular-35887

• quote:

Bunların hepsi sizin elinizi, yüzünüzü 20 saniye köpürterek sabunla yıkamanıza bağlı. Ben hiç uğraşmayıp %50-50 sulandırılmış cifi çalkalayıp, köpüğüyle ellerimi yıkıyorum. Boş bir kapta hazırlanabilir, dolusundan aktarıp çalkalanarak.
    Daha güçlü bir sabun benim bildiğim yok. İstersen balık temizle, ki balık yağı çok kuvvetli nemlendiricidir dericilik sektöründe okuduklarıma göre, onu bile çıkarıyor. Biraz sadece el kaşınması yapıyor çok kuvvetli bazik olduğundan, onu da bir kez cifle, bir kez normal sabunla elleri yıkayıp önünü alıyorsunuz.

Dezenfektan ve cif gibi malzemeleri derinizde kullanmanızın sonuçları çok ağır olur.Dezenfektan tamamen kazık olarak satılmak için uydurulmuş bir hikaye.Elinizi 20 saniye sabun artı suyla yıkayın başka birşey gerekmiyor.Ağır kimyasal maddeler vücudun bağışıklığını düşüriyor koronaya karşıda bağışıklık gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 21 Kasım 2020; 19:8:9 >

• yasin3322 Y kullanıcısına yanıt
    Böyle hurafelere gerek yok.
    Sabun pH 9, cif pH 10.5. 31 kat daha güçlü, 1:31 sulandırsan aynı güçte oluyor sabunla. Sabunun kimyasal(zarfın yapısını bozma) temizlik etkisinin yanı sıra mekanik etkisi de var. Tüm yüzeyi temizlemek için 20 saniye elini ovalıyorsun. Ben diyorum ki, elinde yağ kalmasın. Zaten bu virüsün zarfı, yağ kılıfı. Elde köpük görebildikten sonra temizlik işlemi başarıya ulaşıyor. Yoksa sert suyla, zayıf sabunlarla el yıkarken el köpürmezse tam yıkanmış olmuyor. Bu sabunla el yıkama işleminin kimyevi özelliği var; eldeki kalsiyum gibi ağır mineraller sabundaki yağla çözünmeyen bileşikler oluşturuyor. Sabunun bunu aşmasını sağlamanın yolu, çözeltiye sodyum eklemek. Bu gibi şeylerle uğraşmamak için elini sabunlarken sulandırılmış cifle sabunun alkali etkisini arttırıyorsun, yağ kir ne varsa söküyor. Tabii, dericilik kitabı okuyup sodyum tuzları ile kalsiyum tuzlarının çözünürlüğünü benden daha iyi öğrendiyseniz, sizi dinliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 21 Kasım 2020; 19:37:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Sen ellerini yıkamayarak eminim konudaki komplocular gibi kendini olduğundan akıllı hissediyorsundur.
    Elinizi yıkıyorsunuz,
    Her yaptığınızda,
    Her adımınızda.
    Size söz hakkı bu konuda yok. Hem kendiniz için, hem başkalarına bulaştırmamak için "temiz eller" kampanyası başlatıyorum. Başka yerde de belirttim, bizim topluma örnek olunmadan lafı anlamıyor.

• tersosmos kullanıcısına yanıt

Tmm

• quote:

Böyle hurafelere gerek yok.
    Sabun pH 9, cif pH 10.5. 31 kat daha güçlü, 1:31 sulandırsan aynı güçte oluyor sabunla. Sabunun kimyasal(zarfın yapısını bozma) temizlik etkisinin yanı sıra mekanik etkisi de var. Tüm yüzeyi temizlemek için 20 saniye elini ovalıyorsun. Ben diyorum ki, elinde yağ kalmasın. Zaten bu virüsün zarfı, yağ kılıfı. Elde köpük görebildikten sonra temizlik işlemi başarıya ulaşıyor. Yoksa sert suyla, zayıf sabunlarla el yıkarken el köpürmezse tam yıkanmış olmuyor. Bu sabunla el yıkama işleminin kimyevi özelliği var; eldeki kalsiyum gibi ağır mineraller sabundaki yağla çözünmeyen bileşikler oluşturuyor. Sabunun bunu aşmasını sağlamanın yolu, çözeltiye sodyum eklemek. Bu gibi şeylerle uğraşmamak için elini sabunlarken sulandırılmış cifle sabunun alkali etkisini arttırıyorsun, yağ kir ne varsa söküyor. Tabii, dericilik kitabı okuyup sodyum tuzları ile kalsiyum tuzlarının çözünürlüğünü benden daha iyi öğrendiyseniz, sizi dinliyorum...

Bunlar pek ilgimi çeken şeyler değil okuma gereği duymam.Sabunu alırım ellerimi köpürtürüm biter gerisi beni pek ilgilendirmez.

Haziran ayında Yks yapılmasın diye yalvaran Serdar Savaş vardı vakalar yanlış söyleniyor deniliyordu şimdi ortaya çıktı yanlış söylendiği zaten.

Serdar Savaşa inanırım ben virüs yüzeyden geçmez dezenfektana gerek yok derse kullanmam zaten Mart ayında günde 2-3 kere kullanınca cildime zarar verdi kullanmadım doğru dürüst bir daha.

Köpürmeyen sabunla kim yıkıyor ellerini zaten merak ediyorum.

Dersen ki o adam soytarıdır inanmam yalan söylüyyor diye kendi tercihin istersen perhidrole bas ellrini tuz ruhuyla beraber çok güzel yapar ellerini virüs mirüs kalmaz.

• Elinizi suya sabuna değince virüsten arınmış olmuyorsunuz. 20 saniye ellerin her yanı yıkanırken, hiçbir yerin de unutulmaması gerekli.
    Virüsün yağ asit yapısını bozarken, elinizdeki kalsiyum ile sabundaki sodyum yer değiştirirse, sabunun yağ yapısı bozuluyor. Köpürmesi azalıyor. Buna miçel yapısının bozulması deniyor. Sabunların kimyasal dengesine has bir durumdur bu. Ya alkali eklemesi yapacaksınız sodyum ekleyerek, ya da benim dediğim gibi sulu cifle elinizi köpürteceksiniz - bu kısmı benim marifetim.
    Tüm bunları bir kenara bırakmak için, ya sabuna benzemediği için kimyasal dengeden farklı bir mekanizmayla çalışan dezenfektan kullanmanız gerekli; onların da birim maliyeti daha yüksek ve etki dereceleri dışarıdan belli değil. Sabun kimyasal olduğu için, köpürmesiyle görsel bir belirti sağlıyor. Aynı şey oksijenli suda ve alkolde yok. Onlar daha acele temizlik için gerekli.

Serdar Savaş beyefendi performans sisteminin kötü şöhretini üzerinde taşıyor. Lütfen anlayın, hıfzısıhha bu yüzden salgına gereken tepkiyi veremedi. Çalışan bir birinci-ikinci basamak sistemi yok. Tüm hastaneler üçüncü basamak. Bunların her birinin yeri ayrıdır. Hastane salgınla savaşmaz, savaşamaz. Salgında performans olmaz! Dolap beygiri gibi salgının peşinden koşulmaz. Giden geri gelmiyor. Doktorları hastaneye kapatarak hasta sayısı yükseltilir. Salgın, sahada yenilir.
    Elinizi neyle yıkadığınız sizi ilgilendirmiyorsa, müsaade edin de beni ilgilendiriyor. Sırf kendinize algılamayın; genel bilgi paylaşıyorum. Söylediklerim yabancı gelse de kaynak veriyorum. Merak eden teyit edebilir. Sabunların belli etki mekanizmaları var. Nedenleri de böyle. Dezenfektanlar elinizi kurutabilir çünkü etki mekanizmaları alkol için öyle. Siz oksijenli su kullansaydınız elleriniz daha az tahriş olurdu. Heralde çamaşır suyu kullanmazsınız elinizde; o çok zararlı ama nedeni hakkında fikrim yok. Sanırım hidrojen radikalleri oluşturuyordu. Onu da ileride öğrendikten sonra paylaşırım.

Ağız yoluyla bulaşmıyor demeyi bilimsel saymıyorum. Çok hurafe. Göz-burun-ağız aynı boşluğa açılıyor. Bu virüs tam akciğer yolunu katedemiyor ilk seferinde, ikinci üçüncü sıçramalarla akciğer keselerine ulaşıyot deniyor. Hâl böyleyken, tek bir seferlik bulaşıcılığı yok. Tüm solunum yolunda bir ileri bir geri geziniyor.

Dezenfektanların bir çoğu oksijenli su. Bir zararları yok. Zararlı olanlarının tahriş etmesi gerek, bu dediklerimiz tahriş etmiyor. Kanser olma hissiyatınız doğru olsa da, bu örnekte bunun etkeni ortada yok.

Güzel bir proje olsa da, bir kaynak paylaştım birkaç sayfa önce.
    Uv sterilizasyonu yapabilmek için hava akımı, havanın toz miktarı, enerjisinin verimli olabilmesi için de uv odağından uzağa yansıtılabilmesi için uv sisteminin yerleştirildiği havalandırma pasajının yüksek yansıtıcılığının olması gerekiyor. Havadan bulaştırmamayı garanti edebilmek için havaya partikül salmamakta fayda var.

• bugünkü yeni vaka sayısı 5500. hiç bu kadar yeni vaka sayısı olmamıştı türkiyede. 2. dalga çok şiddetli geldi

amerikada bugünkü yeni vaka sayısı 201.434. ölü sayısı 2000

• 
Sayfa: önceki 32633264326532663267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.