Şimdi Ara

Köpek Balıkları İnsan Olsaydı (Bu video tam olarak ne anlatıyor?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• cidden kimi eleştiriyor, devlet & toplum falan mı yoksa allah&din yaratılma kısmı falan mı?

• aha kimse cevap vermemiş :D
  • Toplum yapısını eleştiriyor. Din konusunda (bana göre) demek istediği "ne olursa olsun şükret, dua et, öteki dünyada ödüllendirileceksin" düşüncesini halka sürekli empoze etmeye çalışan hocalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astekiv

Toplum yapısını eleştiriyor. Din konusunda (bana göre) demek istediği "ne olursa olsun şükret, dua et, öteki dünyada ödüllendirileceksin" düşüncesini halka sürekli empoze etmeye çalışan hocalar.

Pek alakası yok bence. Dinimizi şu bazı kişiler olmasa sanki öğrenemeyeceğimizi söyleyerek ironi yapıyor işte. "Dini sadece köpekbalığının midesinde anlamak" gibi birşey diyerek.

Edit: Bu adam vatan hainidir bu arada haberiniz olsun. Reise laf yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur. -- 17 Şubat 2017; 17:13:27 >

• Onur. kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi de olabilir. Hatta daha yakın da olabilir
  • Milli ve dini ayrıca ahlaki kurallarla toplumun nasıl sekillendirildigini eleştiriyor.

Mesela burada eleştirdiği şehitlik kavramı, itaat kavramı gibi şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dediğin gibi de olabilir. Hatta daha yakın da olabilir

• Stratejik Derinliği ve Kefenle Yola Çıkmayı ne de güzel anlatmış. Lanet olası ateist, dinsiz dış mihrakci haysiyetsiz adam. Adam bile değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur.

quote:

Toplum yapısını eleştiriyor. Din konusunda (bana göre) demek istediği "ne olursa olsun şükret, dua et, öteki dünyada ödüllendirileceksin" düşüncesini halka sürekli empoze etmeye çalışan hocalar.

Pek alakası yok bence. Dinimizi şu bazı kişiler olmasa sanki öğrenemeyeceğimizi söyleyerek ironi yapıyor işte. "Dini sadece köpekbalığının midesinde anlamak" gibi birşey diyerek.

Edit: Bu adam vatan hainidir bu arada haberiniz olsun. Reise laf yapıyor.

ironi mi değil mi anlamadım

• Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt
    ironi yaptım
  • @Jizzy Quuatily Bundan anlaşılmayacak bir şey yok. Tamamen insanoğlunu eleştirmiş. Eleştiriden ziyade var olan acı gerçekleri ortaya koymuş. Birçok kimsenin hoşuna gitmeyecek, düşünürse yüzü kızaracak, mesajı alamayıp yanlış anlayanları kızdıracak çok acı gerçekler. İnsanoğlunun oluşturduğu toplumların ve düzenin aslında ne halt olduğunu söylemiş. Tabi burada insanoğlunun tamamı ele alınmıyor. Bir şeylere inanıp ona göre yaşayıp ona göre yaşatanları ayrı bir kümede değerlendirmek gerekiyor ki dediğim gibi bu acı tespitler onları kapsamıyor.

Üstad çok güzel anlatmış, anlayabilene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

@Jizzy Quuatily Bundan anlaşılmayacak bir şey yok. Tamamen insanoğlunu eleştirmiş. Eleştiriden ziyade var olan acı gerçekleri ortaya koymuş. Birçok kimsenin hoşuna gitmeyecek, düşünürse yüzü kızaracak, mesajı alamayıp yanlış anlayanları kızdıracak çok acı gerçekler. İnsanoğlunun oluşturduğu toplumların ve düzenin aslında ne halt olduğunu söylemiş. Tabi burada insanoğlunun tamamı ele alınmıyor. Bir şeylere inanıp ona göre yaşayıp ona göre yaşatanları ayrı bir kümede değerlendirmek gerekiyor ki dediğim gibi bu acı tespitler onları kapsamıyor.

sadece insanoğlu yok işte hocam din kısmına takıldım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

@Jizzy Quuatily Bundan anlaşılmayacak bir şey yok. Tamamen insanoğlunu eleştirmiş. Eleştiriden ziyade var olan acı gerçekleri ortaya koymuş. Birçok kimsenin hoşuna gitmeyecek, düşünürse yüzü kızaracak, mesajı alamayıp yanlış anlayanları kızdıracak çok acı gerçekler. İnsanoğlunun oluşturduğu toplumların ve düzenin aslında ne halt olduğunu söylemiş. Tabi burada insanoğlunun tamamı ele alınmıyor. Bir şeylere inanıp ona göre yaşayıp ona göre yaşatanları ayrı bir kümede değerlendirmek gerekiyor ki dediğim gibi bu acı tespitler onları kapsamıyor.

sadece insanoğlu yok işte hocam din kısmına takıldım ben

Din dediğin şey de insanları bağlayan bir şey değil mi? İnsanlarla ilgili değil mi?

• Köpek balıkları insan olamaz. Konu kilit üye ban.Hostu kapatın. Güneşi patlatın
  • Toplumu nasıl ayrıştırdıklarını ve küçük balıkları nasıl yem olarak kullanarak kendi işlerini alttan alttan götürdüklerini anlatıyor. Yalnız büyük balıkların unuttuğu bir şey var ;

• quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Köpek balıkları insan olamaz. Konu kilit üye ban.Hostu kapatın. Güneşi patlatın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.