Şimdi Ara

Konya tıp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konya tıp hakkında bilgisi olan yazabilir mi?

• Selçuk Üniversitesi Tıp fakültesi dönem 5 öğrencisiyim. Ne merak ediyorsun?
  • Ya ortam eğitim , kampüs ulaşım şehir her şeyi merak ediyorum eğer zamanınız varsa biraz ayrıntılı anlatır mısınız lütfen ?
  • o_tsubasa10 O kullanıcısına yanıt
    Konya Türkiyenin en büyük yüz ölçümüne sahip bi şehri bilirsin. Bu yüzden de bir uçtan bi uca gitmek 50 dk 1 sa sürüyor. Kampüs Konyanın bir ucunda. Üniversite Hastanesi de Kampüsün en merkezi kısmında zaten mavi bi binası var. Temel yani 1,2,3.sınıfları yine bu hastanenin içinde bir bölümde amfiler felan var o binada görüyorsun. Klinik yani 4,5,6 yı da hastane içinde dolaşarak görüyorsun. Konya çok aktif bir şehir değil açıkçası. Kampüse çok yakın Bosna Hersek mahallesi var bi. Genelde zaten bu civarda takılıyorsun. Kafeler vs bu mahalle içinde yetecek kadar var. Zaten bu mahalle tamamen öğrenci mahallesi biraz Konyadan ayrı bir yer gibi gibi. 4 tane avmsi var. Tıpçılar zaten kampüse yakın yerlerde takılıyorlar ondan avmler daha uzak geliyor 30-40 dk mesafeleri var diyebiliriz kampüs civarındaysan. Ama zaten avm ye bi sinemaya gitmek istersen gidersin. Ulaşım için dolmuş, tramvay, otobüsler var. Otogar Kampüse bi 30 dk mesafede ama dolmuşlarla daha hızlı gidiyorsun.
    Selçuk bence eğitim olarak zor bir üniversite. Finalsiz geçiş yok. Temel için yeterli eğitim veriliyor mu? Totale vurunca pek düşünemiyorsun ama fizyoloji, patoloji gibi dersler için hiçbir şey öğretemiyorlar bunu diyebilirim. Klinikte de açıkçası ortalama bi üniversite olduğunu düşünüyorum. Derslere katılım konusunda çok katılar. Derslerde öğrenci kartını basıyorsun yoklama için ve bazen kontrol ediyorlar pat diye. Bazı arkadaşlar sorun yaşamıştı.Öğrenci işleriyle anlaşmak inanılmaz sıkıntı. Bir sorun olduğunda kiminle konuşman gerekiyor, neler yapman gerekiyor, öğrenci yanlısı pek değiller.Üst kademedeki insanlarla alt kademedeki insanlar arasındaki iletişimde ciddi manada sorun olduğunu düşünüyorum. Cidden gına getirmişlerdi.

• Çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz gerçekten , acaba Meram hakkında bilginiz var mı ?
  • Merhaba benim abim de 5e geçti selçukta. Meramda arkadaşları var meramda sınıf geçmek daha kolay diyor.
  • o_tsubasa10 O kullanıcısına yanıt
    Meramın eğitim olarak daha kolay olduğunu biliyorum. Özellikle 1,2,3.sınıfta sınıf geçmek çok daha kolay. Konum olarak Meram ve Selçuk tam zıt yani Meram diğer uçta. Onların da bu sene yeni hastaneleri oldu. Konum olarak biraz daha zor bir yer gibi ama çok fazla da bilgim yok açıkçası.
  • Çok teşekkürler 🙏🙏
  • Çok teşekkürler 🙏
  • Bilgim yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.