Şimdi Ara

konut kredisi kesintilerinde geri alım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    aşağıdaki kesintilerden hangilerini geri alabilirim?

yardımcı olursanız sevinirim..

konut kredisi kesintilerinde geri alım

• Sıradan gideyim. Hayat sigortası yasal olarak mecburi olmasa da yapılan başvurularda mahkemeler bankayı haklı görüyor ve bunu iade alamıyorsunuz.
    Konut sigortası yasal olarak mecburi değil ama bankalar kredi kullandırırken dayatma ile satıyor. İptal etmeyi başarırsanız geri alabilirsiniz.
    Acentelik işlem payı bilemiyorum.
    İpotek tesis ücreti bankanın ipotek işlemleri için avukat ücreti geri alamazsınız.
    Kullandırım komisyonu kredi tahsis ücreti ve binde beş oranında yasal. Yani sanırım 147 bin TL konut kredisi kullandınız. Binde beşi 735 lira yasal geri alamazsınız.
    Ekspertiz ücreti de eve gelen eksper için bankanın birlikte çalıştığı ekspertiz firmasına ödediği bedel bunu da geri alamazsınız.

Yani artık bütün masraflar kitabına uygun. Eskisi gibi dosya masrafını geri alırım diyemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veemre

Sıradan gideyim. Hayat sigortası yasal olarak mecburi olmasa da yapılan başvurularda mahkemeler bankayı haklı görüyor ve bunu iade alamıyorsunuz.
    Konut sigortası yasal olarak mecburi değil ama bankalar kredi kullandırırken dayatma ile satıyor. İptal etmeyi başarırsanız geri alabilirsiniz.
    Acentelik işlem payı bilemiyorum.
    İpotek tesis ücreti bankanın ipotek işlemleri için avukat ücreti geri alamazsınız.
    Kullandırım komisyonu kredi tahsis ücreti ve binde beş oranında yasal. Yani sanırım 147 bin TL konut kredisi kullandınız. Binde beşi 735 lira yasal geri alamazsınız.
    Ekspertiz ücreti de eve gelen eksper için bankanın birlikte çalıştığı ekspertiz firmasına ödediği bedel bunu da geri alamazsınız.

Yani artık bütün masraflar kitabına uygun. Eskisi gibi dosya masrafını geri alırım diyemiyorsunuz.

yapacak bir şey yok yani..

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Öyle yapıcak bir şey yok. Ben kredimi başka bankaya transfer ettim aynı masrafları yine ödedim el mahkum. Sizin gibi geri alabileceğim var mı diye araştırdım ama maalesef sonuç böyle.
  • veemre V kullanıcısına yanıt
    eyv.
  • tl kullandırım komisyonunun alınabileceği söyleniyor. bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

tl kullandırım komisyonunun alınabileceği söyleniyor. bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kredi kullandırım ücretini binde 5'i oranda almışlarsa itiraz hakkınız yok. Tamamen hukukidir. Kullandığınız kredi tutarını 0,005 ile çarpın. Yukarıda arkadaşın dediği gibi eğer 140 bin civarı kullandıysanız binde 5'i tabloda yazan kadar çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 12 Mayıs 2017; 11:34:25 >
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    kredi faizi olarak zaten alması gerekeni alıyor. bu bir nevi dosya ücreti gibi kabul görmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

kredi faizi olarak zaten alması gerekeni alıyor. bu bir nevi dosya ücreti gibi kabul görmez mi?

Zaten dosya masrafı olarak kabul görüyor ve belirtilen oranda alma hakları var. Yani o iş artık bir düzene oturtuldu.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Faiz ayrı, komisyon ayrı.

Arkadaşın dediği gibi artık kredi tutarının binde 5'i yasal. O yüzden hakem heyetine başvursanız da bir sonuç çıkmaz. Ne kadar kredi çektiyseniz binde 5'ini hesaplayın. Eğer fazla alındıysa itiraz edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.