Şimdi Ara

konut kredisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir müteahhitten inşaattan ev alma durumum var. Önden evin yarı parasını peşin verip kat irtifak tapusunu almak istiyorum. Kalan parayida evin iskani alıninca kredi çekip odemek istiyorum. Kat irtifak tapusu üzerime olduğu için ev tesliminde ( 5 -6 ay sonra) konut kredisi çekmek mumkunmu? Bankacı yada bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim. Herkese selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kredi kullanim tarihi ve tapu tescil tarihi ayni gun olmaliymis. Bircok bankayla gorustum. Tapu tesicl isleminden sonra kredi kullanamiyormusuz. Ben de uygun bir daire buldum kacirmamak icin parayi pesin odedim ve tapuyu uzerime aldim, krediyi sonra cekerim demistim ama olmadi. Bir yol yontem bilen varsa cok sevinirim

• Yöntemi yok sanırım krediyi iskan sonrası çekmek istediğini Tapuyu almadan bankaya beyan etsen kredi şu tarihte çekilecek diye şerh duşsen banka kabul edermi acaba. Bankanın bir kaybı olmayacak neden böyle bir uygulama yok anlamadım

• Arkadaşlar zaten kendi adınıza olan gayrimenkulu satın almak için doğal olarak konut kredisi kullanamazsınız. Evi bir yakınınıza satarak yakınınızın konut kredi kullanmasını sağlayabilirsiniz. Diğer seçenek ise gayrimenkul ipotekli kredi kullanmaktır ki faiz oranları, masrafları, vade süresi ne derece değişiklik gösterir, dezavantaj sağlar bilemiyorum. İpotekli kredi ile ilgili detaylı bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz:https://www.faizsizkredi.org/gayrimenkul-ipotekli-kredi-nasil-alinir/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.