Şimdi Ara

konuların silinmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    en son pırlanta konusu vardı, şimdi girdim ve yok!
    kim ne yazdı, ne oldu bilemiyorsunuz!
    konuların silinmesi yerine, problemli yazıların silinmesi daha uygun değil mi?
    Bir de, hakaret eden, problemli mesajları atan kişilerin üyelikleri hakkında yaptırım uygulanması daha uygun değil mi?
    Onca yazılan mesajların yok olması üzücü oluyor

• Hamdolsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: as74

arkadaşlar konular bir bir siliniyor
    en son pırlanta konusu vardı, şimdi girdim ve yok!
    kim ne yazdı, ne oldu bilemiyorsunuz!
    konuların silinmesi yerine, problemli yazıların silinmesi daha uygun değil mi?
    Bir de, hakaret eden, problemli mesajları atan kişilerin üyelikleri hakkında yaptırım uygulanması daha uygun değil mi?
    Onca yazılan mesajların yok olması üzücü oluyor
  • Tek sorun şudur:
    Konuda bahsedilen şey hakkında cevap vermemek.Konudaki düşüncenin dısına cıkmak.Daha doğrusu tartısmayı bilmiyor gibiyiz(bende dahil heralde)hemen gaza geliyoruz.
    Bu sitede gereksiz tartısmaya girmek yerine herkezin kültürünü arttıracak paylaşmalar yapmak daha doğru olur gibi güşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

Tek sorun şudur:
    Konuda bahsedilen şey hakkında cevap vermemek.Konudaki düşüncenin dısına cıkmak.Daha doğrusu tartısmayı bilmiyor gibiyiz(bende dahil heralde)hemen gaza geliyoruz.
    Bu sitede gereksiz tartısmaya girmek yerine herkezin kültürünü arttıracak paylaşmalar yapmak daha doğru olur gibi güşünüyorum

evet, kesinlikle
    forumun bir durgunluğa ihtiyacı var
    sizi kızdıran mesajlar atıldığında hemen yanıt vermek yerine bir süre düşünmek, yeni veriler araştırıp yanıt vermeye çabalamak, daha düzgün ve karşılıklı atışmalar ve hakaretlere yol açmayacak mesajlar yaratacaktır

• Hâlâ öğrenemediniz gitti, bu forum diktatörlükle yönetiliyor ya kabul eder kalırsınız ya da çeker gidersiniz!
    Acı ama gerçek...
    Yıllardır bu sorun var ama yönetim kendi görüşünden ne yazık ki taviz vermiyor!
  • Bu konu da silinir birazdan
  • Herkes kendi adaletini uyguluyor.

Benim adaletim düşünce özgürlülüğüdür. Sizin adaletinize bile saygı duyarım.

İşte eğitimin birinci dersi...
  • Buranın kuralları var.
    Foruma üye olurken kabul ediyorsunuz. Ama tabi ki çoğunlukla okumuyorsunuz.
    Sonra da konular silinince isyan ediyorsunuz.
    Buranın kuralları zaman içerisinde oluşmuş. Maalesef tartışma (veya karşılıklı fikir belirtme) nedir bilmiyoruz.
    Dini ve siyasi konular hemen bazı kişilerce provake ediliyor, hepsinin de sonu aynı oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

Buranın kuralları var.
    Buranın kuralları zaman içerisinde oluşmuş. Maalesef tartışma (veya karşılıklı fikir belirtme) nedir bilmiyoruz.
    Dini ve siyasi konular hemen bazı kişilerce provake ediliyor, hepsinin de sonu aynı oluyor.

O zaman konuları okuyan arkadaşların da küfür boyutunda yazılar yazmamaları, kaynağı belirsiz iddialarda bulunmamalari gerekiyor değil mi?
    Bunlara uyan insanların yazılarının silinmesidir hoş olmayan şey!
  • quote:

quote:

Buranın kuralları var.

O zaman konuları okuyan arkadaşların da küfür boyutunda yazılar yazmamaları, kaynağı belirsiz iddialarda bulunmamalari gerekiyor değil mi?

• quote:

quote:

Buranın kuralları var.

Bazı ahlaklı arkadaşlar başlangıçta hararetle sürdürdükleri tartışmalarda mahkum duruma düştükleri zaman "şikayet et" butonunu kullanarak konuyu sildiriyor. Konular böyle siliniyor.

• haklısınız sayın lehrer35,
    tartışmaları yenme-yenilgi kriterinde değerlendirip, satranç oyununa indirmek te buna yol açıyor
    kimse karşıdakinin fikrini değiştirmek zorunda değil, kendisinin fikri durumu ise onu bağlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Hâlâ öğrenemediniz gitti, bu forum diktatörlükle yönetiliyor ya kabul eder kalırsınız ya da çeker gidersiniz!
    Acı ama gerçek...
    Yıllardır bu sorun var ama yönetim kendi görüşünden ne yazık ki taviz vermiyor!

ben diğer forma da bakıyorum, hatta üyeyim (gerçi database yüzünden silinmiş bilgilerim galiba, en son giremedim)
    sizin, bizim gibi insanların varlığı ve duruşlarıyla belki de taviz verebilirler (çok mu iyimser oldu?)
    benim isteğim, sorunlu mesajların silinmesi, ilgili kişilerin yaptırım alması
    bu, o kadar zor olmasa gerek (umarım bu da iyimser değildir!)
  • quote:

quote:

Buranın kuralları var.

Aynen katılıyorum.

• quote:

haklısınız sayın lehrer35,
    tartışmaları yenme-yenilgi kriterinde değerlendirip, satranç oyununa indirmek te buna yol açıyor
    kimse karşıdakinin fikrini değiştirmek zorunda değil, kendisinin fikri durumu ise onu bağlar

olay budur.
  • quote:

doğru
  • quote:

karşılıklı konuşmada zorunda değil ancak burda biraz farklı hissediyor insan. çünkü karşındaki yanlış olduğunu bildiğin bişey söylediyse sende kendini buna karşı cevap yazmak zorundaymış gibi hissediyorsun. çünkü cevap vermezsen konu hakkında fazla bilgisi olmayan bir kişi bu kişinin dediğini doğru kabul edebilir.
  • Kurallara aykırı mesajların degilde konunun tamamının silinmesi cok yanlıs. Bu resmen konu sahibine haksızlık yapmaktır. Yapılan her sikayet mutlaka konunun silinmesiylemi sonuclanmalıdır? Bu yanlıs. Bakıyorum; bazı konular gündemden düsüp ilk sayfadan gittigi zaman, yani arka sayfalara gittigi zaman siliniyor. Bunu ise hic anlamıyorum. Arkalara düsmüs konular niye silinir, kim sildirir, silen yönetici hic düsünmezmi kardesim "bu konuya kac gündür giren cıkan olmamıs neden sikayet geliyor kim sikayet ediyor" diye........ Örnek vermek istemiyorum. Ama bazı kötü niyetli yada sindirim özürlü arkadasların bu konuları sildirdigini düsünüyorum.

• İşi birazcık uç noktaya çekmek istiyorum izninizle.

Bence biz, bu ve bu gibi forumlarda saatlerce benzeri yazılar da yazsak, bu değişmeyecek.
    Peki ne zamana kadar?

Teknolojideki gelişmeler sayesinde sanal alemde yaptığımız sohbetleri, kutuların arkasından yada klavyeler ardından değilde; neredeyse yüz yüze yaptığımız döneme kadar.

Şu an yaşadığımız bir geçiş sürecidir. Özellikle toplumumuzda bu geçiş en yoz ve üzücü şekilde yaşanmaktadır.

Bugün Youtube isimli video paylaşım sitesinde, en masumane görsellerin bile yorum kısmında, tamamen konuyla alakasız ve yorumların geneliyle de alakasız, bir dizi Türkçe küfür görmek beni üzmekte.

Yahut yüz yüze asla söylenmeyecek sözleri, bu 'soğuk sohbete' güvenerek forumumuzda söyleyenleri görmek beni üzmekte.

Dediğim gibi bu durumu eğitilerek yahut internet ahlakını (o neyse artık) öğrenerek, atlatabileceğimizi sanmıyorum.

Küfür etmeye, olmayacak konularda tartışmaya, hakaretler kullanmaya devam edeceğiz.
    Taki insanlar karşılarındakilerin, sokakta sohbet ettikleri arkadaşlarından farksız olduğunu anlayana kadar.
    Bunu da yine bizi bu batağa saplayan, teknolojinin kendisi gerçekleştirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazat -- 16 Şubat 2009; 23:39:47 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.