Şimdi Ara

KONU SİLİNEBİLİR (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
14
Favori
60.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
308 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: pc ci

MERAK EDEN ARKADAŞLAR İÇİN YAZIYORUM . BİR SONRAKİ DURUŞMA 12.05.2020 TARİHİNDE YAPILACAKTIR . BU SIRA DA BİLİR KİŞİ ARACI İNCELEDİ VE ARACIN AYIP OLDUĞUNA KARAR VERDİ . DPF ÜNİTESİNİN DEGİŞTİRİLMESİ BEDELİNİN NE KADAR A MAL OLACAĞI HUSUSUNDA EK RAPOR İSTENMİŞTİR .
    Hocam bu durumda arızalı olan DPF'yi değiştirip aynı aracı kullanma durumu olabilir mi ? Bilir kişi sadece bu parça için mi ayıplı dedi? Şayet davayı kazanırsanız aracı sıfırıyla yenilemeleri şart. Merak ettiğim konu aracı değiştirseler de yeni araçta aynı arıza olabilir mi ? Süreci yakından takip ediyoruz.
  • arkadaşlar merhaba konuyu hortlattım ama benim de 1.6 dtec aracım var 14.000 km de şu an.

Bu dpf ışığı bende de yandı. İşaretin ne olduğunu araştırıp dpf diye anlayınca internetten araştırdım ve bu konu zaten en üstte çıkıyor. Yorumları okudum Eyvah dedim bittik.

nasıl düzelir bu sorun vs diye araştırdım ana araştırırken de korkuyordum hep. bir benzin istasyonunda würth ün dpf temizleyicini buldum. Araştırdığımda bir işe yaramıyor para tuzağı felan yazıyordu. Sinek ilacı kadar bir şey 150 TL. aldım doldurdum. Depom yarıdan azdı.
    Söylenenler gibi 60 km hız üstünde 20 dk sürüş diyordu. ben sabit 75 km yapıp 45 dk boyunca kullandım.
    Kullanırken vitesi S moduna alıp kulakçığa bir kez dokununca Manuele geçti, her 3 dk da bir vites düşürüp 10 sn arabayı bağırttım.
    sonra kökleyip 180 ile 5 dk kadar gittim. Bu gidiş yolundan tekrar dönünce yüzde 10 eğimli bir yol var düşük viteste manuelde o yokuşu çıkarken ışık söndü.
    umarım bir daha tekrarlamaz ama ben her ay bu 150 TL lik üründen alacam ve yarım depo altında kullanacam.

şahsi kanaatim ve tespitim, aklı kelden mazotu shell den alırdım hep, 2 depodur farklı bir yerden alıyorum. Oda tanındık marka. kısa mesafe az km diye bir şey olduğunu pek sanmıyorum.

burada sıkıntılarını problemlerini yazan arkadaşlarım için geçmiş olsun bir kez daha. Umarım gönlünüzce olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamspolizei

arkadaşlar merhaba konuyu hortlattım ama benim de 1.6 dtec aracım var 14.000 km de şu an.

Bu dpf ışığı bende de yandı. İşaretin ne olduğunu araştırıp dpf diye anlayınca internetten araştırdım ve bu konu zaten en üstte çıkıyor. Yorumları okudum Eyvah dedim bittik.

nasıl düzelir bu sorun vs diye araştırdım ana araştırırken de korkuyordum hep. bir benzin istasyonunda würth ün dpf temizleyicini buldum. Araştırdığımda bir işe yaramıyor para tuzağı felan yazıyordu. Sinek ilacı kadar bir şey 150 TL. aldım doldurdum. Depom yarıdan azdı.
    Söylenenler gibi 60 km hız üstünde 20 dk sürüş diyordu. ben sabit 75 km yapıp 45 dk boyunca kullandım.
    Kullanırken vitesi S moduna alıp kulakçığa bir kez dokununca Manuele geçti, her 3 dk da bir vites düşürüp 10 sn arabayı bağırttım.
    sonra kökleyip 180 ile 5 dk kadar gittim. Bu gidiş yolundan tekrar dönünce yüzde 10 eğimli bir yol var düşük viteste manuelde o yokuşu çıkarken ışık söndü.
    umarım bir daha tekrarlamaz ama ben her ay bu 150 TL lik üründen alacam ve yarım depo altında kullanacam.

şahsi kanaatim ve tespitim, aklı kelden mazotu shell den alırdım hep, 2 depodur farklı bir yerden alıyorum. Oda tanındık marka. kısa mesafe az km diye bir şey olduğunu pek sanmıyorum.

burada sıkıntılarını problemlerini yazan arkadaşlarım için geçmiş olsun bir kez daha. Umarım gönlünüzce olur.
    Hocam her ay fazladan 150 tl verilir mi e nerde kaldı dizelin tasarrufu. Satın atmosferik alın çok daha iyi. Sene de 1800 kasko ödenir valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 29 Mayıs 2020; 11:38:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    evet verilmez haklısın, ilana koyacam satacam. hevesim kaçtı.

• İşin özeti dpf yani dizel pişmanlıktır. Dizel partikül filtresi saçmalığı varken dizel araca binilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

İşin özeti dpf yani dizel pişmanlıktır. Dizel partikül filtresi saçmalığı varken dizel araca binilmez.
    arkadaşım sağ ol bizleri aydınlattın. 1 Haziranda ilk işim nalet dizel arabamı satılığa koymak olacak. kusuruma bakmazsanız dizeli satınca ne alayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

İşin özeti dpf yani dizel pişmanlıktır. Dizel partikül filtresi saçmalığı varken dizel araca binilmez.
    Burada sorun sizce dpf mi yoksa Honda Türkiye'nin tüketici haklarını hiçe sayan tavrı mı? Psa Adblue tankı arızası verir kullanıcı hatası der, vw DSG arızası verir iyi niyet adı altında servise mahkum eder (yurtdışında hatalı olduğunu kabul eden özür mesajı yayınladı), Nissan kronik arızalı cvt şanzımanının kusurunu kabul etmez, Ford 1.6 ecoboots benzinli motorundaki kronik arızaya gözünü yumar vb. devam eder gider. Evet sorun dpfli araç almayınca bitiyor...

• dreamspolizei D kullanıcısına yanıt
    Abi o katkı maddeleri zarar vermez mi?benim bildiğim motorum böğürmesi önemli değil egzoz sıcaklığının belirli bir sıcaklık olması gerekiyor atması için yani S4 moda alınıp 70km-75km hızla 15-20 dk durmadan gitmek

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

Burada sorun sizce dpf mi yoksa Honda Türkiye'nin tüketici haklarını hiçe sayan tavrı mı? Psa Adblue tankı arızası verir kullanıcı hatası der, vw DSG arızası verir iyi niyet adı altında servise mahkum eder (yurtdışında hatalı olduğunu kabul eden özür mesajı yayınladı), Nissan kronik arızalı cvt şanzımanının kusurunu kabul etmez, Ford 1.6 ecoboots benzinli motorundaki kronik arızaya gözünü yumar vb. devam eder gider. Evet sorun dpfli araç almayınca bitiyor...

Alıntıları Göster
    Bu tür sıkıntılar hemen hemen tüm servislerde var. Tüketiciyi düşünen bir tane firma yok. Konu sahibi arkadaş tabiki elinden geldiğince bütün mahkemelere başvurması gerek. Yoksa sömürür dururlar insanları.

@mahmut_emmi
    Dizel motor ayrı bir sorun. Aynı sıkıntıları dizel motorlu araçta ben de çok yaşadım ve lanet ettim artık. Tabi insanların tercihi bu. Bir şey diyemem. Kimseye tavsiye etmem. Otomatik vites dizel araçları bilmiyorum ama bu tür sıkıntılar oluyor mu olmuyor. Manuel dizel kesinlikle en uygun fiyat olsa almam, yakınıma da aldırmam.

• CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    Siz hangi araçta yaşadınız bu sıkıntıları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Siz hangi araçta yaşadınız bu sıkıntıları ?
    2013 model Ford connect.

• coco1912 C kullanıcısına yanıt
    belli hıza eriştikten sonra böğürttüm ama uzun değil, çok kısa aralıkla, bu katkı maddesi egzoz sıcaklığını istenen seviyeye daha düşük hızda ve daha az zamanda getiriyor

• KENDİ KENDİNE GÖÇEN KENDİ KENDİNEDE DPF ÇATLATIR

ŞAŞIRDINMI HAYIR

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamspolizei

arkadaşlar merhaba konuyu hortlattım ama benim de 1.6 dtec aracım var 14.000 km de şu an.

Yalnız arkadaşın sorunu ayıplı DPF'li araç satılmış olması, seninki ise bambaşka.

Dizel motorlu aracı kuralına ugun kullanırsan DPF uzun süre tıkanmadan yoluna devam eder. Senin örneğindeki gibi 14bin km'de tıkanması çok erken.
    Eğer aracı sürekli şehir içi kısa mesafelerde, dur-kalk trafikte, düşük devirler ile kullandıysan çabuk tıkanmasının sebebi bunlar olabilir.

Ben de küçük bir ilçede çalışıyorum burada bir ev kiraladım, kendi evim ise 150km uzakta. ayda 2 - 3 kere git gel yapıyorum. Yıllık yaklaşık 10bin km falan standart uzun yolum var. Yıllık izin ve bayram tatillerinde ise yıllık ekstra 4bin km yapıyorum. Eve gidince veya ilçe civarında yaptığım şehir içi kısa mesafeli yolculuklar de yılda 4bin civarı tutsa yılda en az 18bin KM yol yapıyorum ve bunun 3/4'ü uzun yolda geçiyor. Uzun yolda arada yüksek devirler ile kullanınca DPF'de biriken kurumu zaten yakıp atıyor. Hareket etmeden ve durduktan sonra motoru bir süre rölantide tutmaya da dikkat edince de kafam ağrımadan kullanmaya devam ediyorum.

Sen de bu dediklerime dikkat ediyorsan ve yine de bu sorunu yaşıyorsan Honda'nın dizel motorlarında kronik sorunlar olabilir. Sonuçta dizel teknolojisine geç giren bir firma, bayağı bir tecrübe eksikleri var. Bununla birlikte işin içine yakıt kalitesi, dizel Euro standartları da girince bu tip sıkıntılar çıkabilir.

Yeni aracımı (2017 Focus 1,6 TDCI) aralık sonunda aldım ve 3 ayda 4bin küsür km yaptım. Covid salgınıyla seyahat yasağı olunca seninkiyle benzer sorun yaşamamak için, yağmur çamur olmadıkça işime yürüyerek gidip geldim.

Bizim millete kalsa; dizel şöyle kötüdür, benzinli böyle berbat yakar, LPG motoru yıpratır, hibritin bataryasısı ölür... Dertleri bitmez ama çoğu alacağı aracın motorunu kullanım amacına uygun seçmez, aracını motor tipine göre nasıl kullanması gerektiğini bilmez.
    Oysa ki internet üzerinden motorlar ile ilgili istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

Edit:
    Şu videoda olduğu gibi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 1 Haziran 2020; 22:11:37 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hondada garanti kullanıcı özel servise gitmesin yetkili servise gitsin diye var

2013 te sıfır aldığım araç koltuk ısıtma koltuğu yaktı deldi götürdüm bayiye fotoğraf çekiyorlar sigara icmedigim halde sigara olabilir diyorlar neden fotoğraf çekiyorsunuz dedim genel merkeze göndereceklerini ordakilerin karar vereceklerini söylediler dedim siz yetkili değil misiniz sizin burda gözünüzle karar veremediginizi merkez fotoğraftan nasıl anlayacak nitekim çağırdılar garantiden değişecek dediler arabayı koydum 70 km uzaktaki servise sonra beni arıyorlar ee bize kılıf gelmisti değişim için siz arabayı alın ısıtıcı sipariş edilecek e gerizekalı ısıtıcıda sıkıntı olmasa yakar miydi git gel git gel çözdük arabayı sattım sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: pc ci

MERAK EDEN ARKADAŞLAR İÇİN YAZIYORUM . BİR SONRAKİ DURUŞMA 12.05.2020 TARİHİNDE YAPILACAKTIR . BU SIRA DA BİLİR KİŞİ ARACI İNCELEDİ VE ARACIN AYIP OLDUĞUNA KARAR VERDİ . DPF ÜNİTESİNİN DEGİŞTİRİLMESİ BEDELİNİN NE KADAR A MAL OLACAĞI HUSUSUNDA EK RAPOR İSTENMİŞTİR .

Hocam konu silinebilir demişsiniz de takip ediyorduk sonuç ne oldu acaba? Konuya yazamıyorsanız bir cümle pm'le beni bilgilendirirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.