Şimdi Ara

Konu kapanabilir... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
3.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elektrik79

dün bankamatikte telefonumu köşeye koydum,unuttum..hatırlayıp dönmem maximum 2 dakika idi ,döndüğümde kimse yoktu ve telefonda yoktu..senin ne farkın var benim telefonumu çalan adamdan..doğruya doğru ?

ama pişman olmuşsun orası ayrı

Yakalandıktan sonra herkes pişman olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam intihar edicem diyor daha fazla üzerine gitmeyin isterseniz. Önceki iki denetim neydi acaba ?

• Valla yapılacak tüm hataları yapmışsın reis,herkes şüphelenir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naperva

Merhaba, 2015 tarihinde bir Restaurantta yemek yerken cep telefon buldum. Telefon Kapalıydı. Bende kalkarken telefonu aldım. Ertesi gün polis tarafıma ulaşıp elimdeyse teslim etmemi söyledi. Götürüp cihazı teslim ettim. Hiçbir şekilde kullanma-satma girişimim olmadı evde masanın üstüne bıraktım. Cihaz sahibine durumu izah ettim, cihazı teslim ettim. Daha sonra beni saldılar. Kendisi mahkemeye gelip telefonu masada unuttuğunu geldiğinde bulamadığını ifade etti. Şikayetçi olmadığını söyledi.

Şuan mahkeme 4. celsede. Hakim kamera kayıtlarını izleyip karar vereceğini söyledi. Mahkeme Kasımda.

Hakkında daha önce verilmiş denetimler var 2 tane. Yani hakimin gözünde pek temiz biri değilim. Zaten normal şartlarda Hükmün Açıklanması geri bıraklılır. Ama şuan durum içinden çıkılmaz bir halde.

24 yaşındayım. Öğretmenlik okuyorum. Babam yok, kendi çabalarımla hem okuyup hep çalışıyorum üstelik annem ve kız kardeşimde benim himayemde. Eğer "hırsızlık" sabıkası alırsam hayatım biter. Öğretmen olamam, özel sektörde çalışamam. İş kuracak param da yok.

Sizce ne karar verilir ? Normalde Denetim verir diyorlar ama benim denetimim olduğu için ceza verir diyenlerde var. Ceza verip ertelese bile Mesleğimi kaybederim. Mahvolurum.

Darmadağın oldum. 20 kg verdim bu süreçte. Uyuyamıyorum. Ruh gibiyim. Rahmetli babamın silahını elime alıp duruyorum. Hayatta tutunacak başka hiçbirşeyim yok. Zaten yapayalnız biriyim.

baban rahmetli olmuş en azından
    benimkisi olmasına rağmen bi hayrını görmedim
    ne çileler çektim hayatımda
    sağlık problemleriyle de boğuşuyorum
    şunu gördüm kardeş. kendini üzme. üzünce eline bişi geçmiyor. sağlığın bozuluyor
    dik dur sağlam dur ailene bişi olmasın sen ölünce anan kardeşin napacak gariplerim ?
    ayrıca şikaet de geri çekildiğine göre bişi olmaz.
    hele bi cep telefonundan hiç bişey olmaz çalsan bile
    bukadar kafanda büyütme az rahat ol geniş ol

• Bir başka açtığı konuda yazmış. Biri ruhsatsız silah bulundurma.Diğeri hakaretmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trevorax

Bir başka açtığı konuda yazmış. Biri ruhsatsız silah bulundurma.Diğeri hakaretmiş.

Bunlar mahkemeye giden olaylar bir de mahkemeye gitmeyenler vardır. Artık bir nokta koyması lazım yasadışı işlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 7 Ekim 2016; 4:47:28 >
  • aman hocam değmez düşünme intiharı falan sonucu bekle inşallah siciline bişey olmaz allah yardımcın olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicotinkes -- 7 Ekim 2016; 4:58:27 >
  • ata1606 kullanıcısına yanıt
    Öğretmen adayıysa zaten böyle şeylerin yanından bile geçmemesi lazım.

Telefon bulmuşssun hemde toplumun olduğu bi yerde.Senden önce masaya oturanın unuttuğu belli ama sen telefonu alıp gidiyorsun.

Topluma örnek olması gerekirken yaptığı iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trevorax

Öğretmen adayıysa zaten böyle şeylerin yanından bile geçmemesi lazım.

Telefon bulmuşssun hemde toplumun olduğu bi yerde.Senden önce masaya oturanın unuttuğu belli ama sen telefonu alıp gidiyorsun.

Topluma örnek olması gerekirken yaptığı iş değil.

eleman intihar edicem dedi o yüzden bir şans daha verelim diyorum bakalım rahat duracak mı.

• Adama telefon parasını ver şikayetini çeksin

• merak etme bişi olmaz

• Ayfon falan mıydı telefon hocam eve götürüp "kıymetlimisss" diyerekten sevdin mi naptın

• quote:

Orijinalden alıntı: Naperva

Niye aldığımı bilmiyorum, zaten götürmeyi düşündüm. Sonra korktum o gece götürmedim. Yaptığımın etik olmadığının farkındayım. Ama bu bütün hayatımı etkiyecek. 2 senedir içime kapandım. Kamu davası olduğu için şikayeti çekince de düşmüyor...

Durup durup ağlıyorum... Kendimi öldürücem en son.

Niye aldığımı bilmiyorum ne demek yav???? Lütfen biraz açar mısın? Çocuk musun sen nasıl niye aldığını bilmiyorsun? Refleks mi bu? Bir anda aldın hadi eve götürmek ne oluyor? Madem insanlar seni dinlesin diye konu açtın, kafa bulur gibi cevap verme. Niye aldığını bilmiyormuş
    Ayrıca bu ne oluyor :
    quote:

Hakkında daha önce verilmiş denetimler var 2 tane

Valla senin girdiğin postlardan yola çıkarak bende pek olumlu bir izlenim oluşmadı. Umarım dava aleyhinde sonuçlanır; zira senin gibi birisinin öğretmen olmasını istemem. Bana gaddar diyecek varsa da, asıl gaddar, bunun öğretmen olunca etkileyeceği yüzlerce öğrenciye acımayanlardır.

• Kardes nasil uzadiki olay :/ sikayetci olmadi diyon dava var

• Çalarken vicdanın rahatmıydı, hırsızlık yapan insanlardan nefret ediyorum.

• Suçlusun sen niye eve götürüyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şikayetçi yoksa hiç bir durum olmaz merak etme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bu tam olarak hırsızlık değil ama usulsüzlük sen kaybolan bir malı bulunca en yakına iletmekle yükümlüsün yada hiç umrunda değilmiş gibi devam edecektin yanına alman seni bu konuda suçlu yapar. hakim yakalanmasan onu ne yapıcaksın bilemez oda sonuçta insan dimi? en mantıksal yolla düşünüyorlar. öncedende denetimin varmış geçmiş olsun hakim olsam hırsızlıktan değil ama daha hafif bir ceza kesin verirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Art niyetli olmasan o telefonu eve götürmezdin
    Neden retistoran da ki görevlilere vermedin?

Bu nasıl bir Türkçe? Kör oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco de Lucia

Şikayetçi yoksa hiç bir durum olmaz merak etme.

Kamu davası açılınca işler öyle yürümüyor ne yazık ki.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.