Şimdi Ara

Kontorland KT-2082 problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
48.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: khanigel

arkadaslar gercekten cok ilginc bir alet aldigim gun sinir krizi gecirecektim dizustunun 4 tane usb cikisi var hicbirinde tam olarak calismadi.oylece birakmistim arkadasin bilgisayarina taktim sonra masaustu bilg.hic bir aksilik olmadan calisti aygit goruldu.sonra geldim benimkine taktim isin ilginci bi anda sorunsuz calisti.sonraki gun bilgisayar©¥ tabi kapatt©¥m kolu da cikardim ayri koydum simdi deniyorum yine calismiyor.belki ise yarar diye bi de 4 cikisli usb coklayici edindim ama o da care olmadi hala calismiyor.valla pek ilginc bir aletmis , galiba kendi bilgisayarima takmadan once her zaman arkadasin bilgisayarina takip bi isindiracam olaya cihazi :)

Bende denemek istiyorum o makinada ısınması gerek sanırım

• arkadaşlar garip ama bendede arkadaki usb'de çalışmadı ön porttaki usb girişinden taktım yükledi.
    ee ucuz etin yahnisi ama şuan kullanıyorum fena bi kol değil
  • arkadaki portların da bazısında çalışıyor bazısında çalışmıyor 6 tane var arkada 2 tane önde
  • Cihazı bugün iki farklı pc'ye tanıttım. İkisinde de sorunsuz çalıştı.

Ben gamepadi pcye hiç takmadan, önce sürücü yükledim. Pc'yi yeniden başlattım ve gamepadi taktım. Hiç sorunsuz yüklendi ve çalıştı.
  • arkadaslar bende platoon plj-110 var kolu bagladım kuruldu denetım masasındada goruluyo fakat oyunda calısmıyo denetım masasında ozellıkler deyınca test yerı var orda test edıyorum sorun yok ama oyunda calısmıyo oyundakı ayarlarını yaptığım haldede olmadı ben nerde yanlıs yaptım ALLAH'ım yardım edersenız sevınırım

• --------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar bende platoon plj-110 var kolu bagladım kuruldu denetım masasındada goruluyo fakat oyunda calısmıyo denetım masasında ozellıkler deyınca test yerı var orda test edıyorum sorun yok ama oyunda calısmıyo oyundakı ayarlarını yaptığım haldede olmadı ben nerde yanlıs yaptım ALLAH'ım yardım edersenız sevınırım
  • arkadaşlar analog yanıyor 3saniye sonra gidiyor eski kasamda çalşıyodu sonra ps2 ye taktım ondada çalıştı şimdi yeni bilgisayarımda çalışmayınca zannettimki ps2 den dolayı ama değilmiş anakartla alakalıymış :(
  • bu gamepad pc de çalıştırabilen varmı bende çalışmıyor driverinı kurdum pc tanıyo ama tuşları denetim masasında oyun kumandaları bölümünde test ediyorum tuşlar çalışmıyo
  • Madem konuyu hade hode deyip hortlatmışınız.Biraz araştırdım ve yeni sürücü linklerini ve kurulum sıralamasını aşağıya veriyorum.
    DİKKAT

1-Önce başka sürücü yüklediyseniz , denetim masası> parogram ekle kaldırdan> kaldırıp ,KT-2082 'i bilgisayarınızın usb girişinden çıkarıp ,bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

2-Daha sonra , aşağıdaki linklerden işletim sisteminize uygun olan sürücüyü indirip , winrar veya winzip vb.. bir programla açınız.

KT-2082
    KT-2082T
    USB-8857
    FT-094 için win9x xp sürücüsü ;http://v-sonic.com.tw/Actuation/5-USB%20GAMEPAD-606.rar

KT-2082
    KT-2082T
    USB-8857 için vista sürücüsü(muhtemelen win7 32 bittede çalışır)http://v-sonic.com.tw/Actuation/4-USB%20Dual%20Vibration%20Joystick_Vista.rar

3-Kurulum için setup'u çalıştırınız(buraya dikkat KT-2082 bilgisayara takılı değilken olacak bu işlem) kurulum bitince.Şu mesaj karşınıza çıkınca plug the usb connector to your computer usb connector cihazınızı takıp hoplaya zıplaya oyunlarınızı oynayabilirsiniz

Hade hayırlı traşlar!..

• Kt-2082 için alternatif win9x,xp ,vista sürücüsü

http://kontorland.net/driver/Setup_KT_2082.exe
  • ilgin için teşekürler driverlerin hepsini denedim sonuç aynı gamepad te kırmızı ışık yanıyor pc tanıyor ama tuşlar çalışmıyor.kanaatim driver den kaynaklanmıyo galiba bu gamepad anakart seçiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta53

ilgin için teşekürler driverlerin hepsini denedim sonuç aynı gamepad te kırmızı ışık yanıyor pc tanıyor ama tuşlar çalışmıyor.kanaatim driver den kaynaklanmıyo galiba bu gamepad anakart seçiyo.

Aklıma bir tek bios ayarları ile ilgili yanlış seçim olabileceği geliyor...

Tak çalıştır desteği olan aygıtlar için olan bölüm ayarları yanlış olabilir belki bir de onu deneyiniz.

PNP/PCI CONFIGURATION

Tak Çalıştır desteği olan aygıtların ve PCI veriyolu ile ilgili ayarları bu bölümden yapıyoruz.

PNP OS Installed: Bu bölümde, kullandığımız işletim sisteminin PnP (Tak ve Çalıştır) destekli bir işletim sistemi kullanıp kullanmadığınız belirtmek içindir. Örneğin Win9x, Win2000 gibi işletim sistemi kullanıyorsanız, bu ayarı [Yes] konumuna getirin. PnP desteksiz işletim sistemi kullanırken ise [No] konumuna getirmeniz gerekiyor. Bu şekilde çakışmaların önüne geçebilmek mümkün.

Reset Configuration Data: Eğer bu ayarı [Enabled] yapıp, sistemi yeniden başlatırsanız, BIOS Setup'da bulunan PnP bilgileri bellekten temizleniyor. [Disabled] konumunda kalması daha mantıklı.

Resources Controlled By: Bu ayar [Auto] moduna getirilirse, sisteme taktığınız PnP aygıtlar için gereken DMA ve IRQ ayarları otomatik olarak atanır. Eğer PnP olmayan bir ISA kart taktığınızda otomatik olarak kaynak atanamıyor ise, bu ayarı [Manual] moduna getirip el ile ayarlamak gerekir.Bu ayarın [Auto] modunda kalması tavsiye edilir.

Assign IRQ for USB: Eğer USB aygıt kullanıyorsanız bu ayarı da [Enabled] konumuna getirmelisiniz.

• Forumu okumadan gittim, TeknoSA'dan Kontorland VS-092 PC USB Analog kol aldım. Fifa 09'a girdim, tuşları ayarlayamadım nedense. Anakartım Gigabyte, işletim sistemim Win7 64bit. Bende görmeme gibi bir sorun yapmadı, daha kötüsü gördü, çalıştı ama ayarlanamadı... Forumu okuduktan sonra TeknoSA'da kasadaki kızın söyledikleri geldi aklıma "Ürünün bozuk çıkması halinde fişinizle 3 gün içerisinde yenisi ile değiştirebilirsin. Ancak üründen memnun kalmamanız durumunda değişim olmamaktadır." Hey gidi hey, kıllanmalıydım
  • quote:

bu gamepad pc de çalıştırabilen varmı bende çalışmıyor driverinı kurdum pc tanıyo ama tuşları denetim masasında oyun kumandaları bölümünde test ediyorum tuşlar çalışmıyo

Arkadaşım madem kontorland mağdurusun neden herkese kontorland öneriyorsun ?=
  • quote:

Orijinalden alıntı: egee17

quote:

bu gamepad pc de çalıştırabilen varmı bende çalışmıyor driverinı kurdum pc tanıyo ama tuşları denetim masasında oyun kumandaları bölümünde test ediyorum tuşlar çalışmıyo

Arkadaşım madem kontorland mağdurusun neden herkese kontorland öneriyorsun ?=

3 tane kontorland kt2082 modeli gamepadim var ps2 ve pc kullanıyorum. arkdaşlarlarla sabahlara kadar ps2 oynuyoruz. ne tuşlarda takılma nede analoglarda gevşeme oldu. anakartaan kaynaklanan sorun nedeniyle sadece pc ye tanıtmakda sorun yaşadım. usb çevirici alarak onuda çözdüm. şimdi hem pc hemde ps2 de kullanıyorum. çok da memnunun.. .sadece 2082 modeli için geçerli pc ye tanıtamama problemi var o da gamepad ten değil pcnin anakartıyla alakalı sorun.

• Bende farklı bir model var hani şu kablosuz kontorland sen önermiştin hatta . Aldım ondada bağlantı sorunu var.O yüzden sinirliyim arada sana da kızdım hocam kusura bakma
  • iyi bir gamepad tir kullanan arkadaşlarda var sen bir mail at teknik servise bu numarası Kontorland Electronics Co., Ltd.
    TEL: (0212) 221 25 28 buda mail adresi teknikservis@kontorland.net bende araştıracam kullnan arkadaşlar var onlarla konuşacam.
  • quote:

iyi bir gamepad tir kullanan arkadaşlarda var sen bir mail at teknik servise bu numarası Kontorland Electronics Co., Ltd.
    TEL: (0212) 221 25 28 buda mail adresi teknikservis@kontorland.net bende araştıracam kullnan arkadaşlar var onlarla konuşacam.

Hocam ben çözdüm sorunu mesajı görmeden sağol
  • quote:

quote:

iyi bir gamepad tir kullanan arkadaşlarda var sen bir mail at teknik servise bu numarası Kontorland Electronics Co., Ltd.

nasıl çözdün neydi sorun memnunmusun şimdi gamepadten
  • quote:

quote:

hocam nasıl çözdün sorunu ?

bende aşağıdaki mesaj gibi bir konu açmıştım :

Arkadaşlar merhaba ,

daha düne kadar kontorland joystik ile NBA 2k 2010 aşağıdaki windows 7 laptopumda oynayabiliyordum fakat bugün açtım ve usb bağlantılarında sorun var.

Yani oyuna girdiğimde kol görünüyor gibi ama seçip oyunda inaktif oluyor..

Analog tuşuna basıyorum kırmızı ışıkları aktif oluyor açılıyor yani ama 1 saniye sonra kararıyor kapatıyor ışık kendini ve sistem görmüyor.

Nedeni ne olabilir acaba ?

Her yeri araştırdım ama bir sonuç bulamadım o yüzden buraya yazdım.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.