Şimdi Ara

Konsantrasyon Artirici Ilaclar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
74.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar dikkatimi toplamakta zorlandigimi düsünmeye basladim.Hafizamda kalici bir sekilde durmuyor calistigim dersler.Bende bu isin bazi zeka acici,konsantrasyon ilaclari ile gecebilecegini ya da en azindan yarar görebilecegimi düsünüyorum.Bir ilac okumustum bundan aylar önce cok iddaliydi sinavdan 3 ay önce kullanilmaya baslanmasini tavsiye ediyordu.internetten alabiliyordum. fiyati 70-80 tl arasindaydi . ilacin ismini bilmiyorum ama yabanci bir ismi vardi aklimda tek kalan harf Z . var mi bu ilaci bilenler veya önerecekleri baska takviye olanlar.Arkadaslar öyle sacma sapan seyler duymak istemiyurm.Samii olanlar cevaplasin sadece.

• Zupradyn forte mu ki Kimyasallar istediğini vermez dostum ama meditasyon ile zihnindeki gereksiz şeyleri temizleyip hafızanı kuvvetlendirebilirsin.
  • Yararlı konu aynı ilaca benimde ihtiyacım var.
  • Modiodal ve Seroxat kullanabilirsin. Ömründen ömür gider ama işte. Arabayı son devirlerde kullanmak gibi bir şey.
  • ya bilmiyorum faydası olurmu ama b12 vitamini belki yararı olur unutkanlığa iyi geldiği söyleniyor
  • bu sene cok önemli hayatim acisindan ve bu hafiza zayifligim dikkat eksikligim ilgimi toplayamamam benim acimdan cok sakincali. kullanmis olanlar da yardimci olurlarsa cok daha iyi olur.
  • geçen sene senin başından geçenlerin aynısı benim başımdan geçti ritalin 10mg 4 kutu kullandım kendini aynştayn hissediyorsun ondan sonra o ilacın etkisi kullandıkça azalıyor concertaa kullanmaya başlıyorsun 54mg en babası (içerilerindeki etkin maddeleri aynı) bu sefer aynştaylan kapışacak seviyeye geliyorsun bu hapta seni 2 ay götürür. dediğim gibi ilaçları kullandıkça etkisi azalıyor daha yüksek mg lısına geçmek gerekiyor bu dediğim 2 ilaçta kırmızı reçeteli eczaneden gidipte alamazsın psikiyatriye git. Ama kimyasala umut bağlama ben pişmanım çok zararı var bu ilaçların BALIK YAĞI KULLAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinkp54

geçen sene senin başından geçenlerin aynısı benim başımdan geçti ritalin 10mg 4 kutu kullandım kendini aynştayn hissediyorsun ondan sonra o ilacın etkisi kullandıkça azalıyor concertaa kullanmaya başlıyorsun 54mg en babası (içerilerindeki etkin maddeleri aynı) bu sefer aynştaylan kapışacak seviyeye geliyorsun bu hapta seni 2 ay götürür. dediğim gibi ilaçları kullandıkça etkisi azalıyor daha yüksek mg lısına geçmek gerekiyor bu dediğim 2 ilaçta kırmızı reçeteli eczaneden gidipte alamazsın psikiyatriye git. Ama kimyasala umut bağlama ben pişmanım çok zararı var bu ilaçların BALIK YAĞI KULLAN

o dedigin ilaclari yazip psikiyatriye gidecegim.balik yagi kullanmaya baslayacagim zaten.cok pismanim cok zararini gördüm dedin ne zararini gördün ??

• zararını hissetmedimde görmedim de ama bazı yerlerde okuyorum zararları varmış yaş ilerledikçe kanser riski yaratıyormuş tabi bunun tersini savunanlarda mevcut ama senin bileceğin iş sonuçta bi kimyasal. İşe yarıyormu diye sorarsan kesinlikle evet senin ihtiyacın olan şeyler bunlar.15 dk oturup ders çalışamayan ben 4 saat kalkmadan ders çalıştım. tabi bunun psikolojik tarafıda var ama ilacın etkisi gerçekten büyük. doktoruna durumunu anlat o sana gerekli olanı yazar zaten.
  • quote:

zararını hissetmedimde görmedim de ama bazı yerlerde okuyorum zararları varmış yaş ilerledikçe kanser riski yaratıyormuş tabi bunun tersini savunanlarda mevcut ama senin bileceğin iş sonuçta bi kimyasal. İşe yarıyormu diye sorarsan kesinlikle evet senin ihtiyacın olan şeyler bunlar.15 dk oturup ders çalışamayan ben 4 saat kalkmadan ders çalıştım. tabi bunun psikolojik tarafıda var ama ilacın etkisi gerçekten büyük. doktoruna durumunu anlat o sana gerekli olanı yazar zaten.

tesekkür ederim doktorumla konusacagim ancak bu ilaclari aile hekiminden almamin imkani yok degil mi? anlattiklarina göre bu ilaclar tam benim ihtiyacim olan sey.

• hayır aile hekimi kırmızı reçete yazamıyor. Uzman doktor gerekiyor.
  • quote:

hayır aile hekimi kırmızı reçete yazamıyor. Uzman doktor gerekiyor.

uzman klinik psikologtan randevu aldim yarin icin onun ilac yazma yetkisi vardir diye düsünüyorum
  • psikiyatri olmalı. ben öyle biliyorum araştır.
  • quote:

psikiyatri olmalı. ben öyle biliyorum araştır.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kràl Çıplak -- 26 Ağustos 2011; 17:28:23 >
  • bayramdan sonraya kaldi tüm sehirde bos bir doktor yok ne sorunlu bir ülkeyiz yaw
  • modiodal en etkilisio kadar etkiliki günde 15 saat ders çalışabilirsin en kötü yan etkisi uyku bırakmıyor full ayaktasın günde 2-3 saat yatarak günü idare edebilirsin nasıl ilaç ise doktorlar bu ilaca sıra gelene kadar başka ilaçlar yazıyor etkisi çok aşırı olduğundan olsa gerek daha hafif şeyler tavsiye ediyorlar öncesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

modiodal en etkilisio kadar etkiliki günde 15 saat ders çalışabilirsin en kötü yan etkisi uyku bırakmıyor full ayaktasın günde 2-3 saat yatarak günü idare edebilirsin nasıl ilaç ise doktorlar bu ilaca sıra gelene kadar başka ilaçlar yazıyor etkisi çok aşırı olduğundan olsa gerek daha hafif şeyler tavsiye ediyorlar öncesinde

sen kullanmis gibi duruyorsun.ben yan etkilerinden cekiniyorum.kas yaparken göz cikarmak istemiyorum.internetteki safsata yazilara da itibar etmek istemiyorum.ancak kullananlarin tavsiyeleri kafama yatar.sen kullandiysan bir yan etkisini gördün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umbro

quote:

modiodal en etkilisio kadar etkiliki günde 15 saat ders çalışabilirsin en kötü yan etkisi uyku bırakmıyor full ayaktasın günde 2-3 saat yatarak günü idare edebilirsin nasıl ilaç ise doktorlar bu ilaca sıra gelene kadar başka ilaçlar yazıyor etkisi çok aşırı olduğundan olsa gerek daha hafif şeyler tavsiye ediyorlar öncesinde

sen kullanmis gibi duruyorsun.ben yan etkilerinden cekiniyorum.kas yaparken göz cikarmak istemiyorum.internetteki safsata yazilara da itibar etmek istemiyorum.ancak kullananlarin tavsiyeleri kafama yatar.sen kullandiysan bir yan etkisini gördün mü ?

Sınav dönemleri kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim fakat uykun felan gelmiyor.Ben kullandığım dönemlerde pek uyumuyordum ama beyin devamlı zihinde oluyor aksine bir şeyler yapmazsan ders çalışmasan bir şeylerle ilgilenmezsen kafa paylayacak gibi oluyor bu tabii iyi anlamda yani çalıştıkça çalışıyorsun makina gibi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umbro

quote:

Sınav dönemleri kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim fakat uykun felan gelmiyor.Ben kullandığım dönemlerde pek uyumuyordum ama beyin devamlı zihinde oluyor aksine bir şeyler yapmazsan ders çalışmasan bir şeylerle ilgilenmezsen kafa paylayacak gibi oluyor bu tabii iyi anlamda yani çalıştıkça çalışıyorsun makina gibi

kafaya ne verirsen aliyor degil mi `??valla bu ilaclara umut bagliyorum artik

• İzmir'de hangi hastaneye gitmeliyim.

dikkat dagılma sorunum var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.