Şimdi Ara

Konami ye attığım mail... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadas bu ulkede Sony falan uygulanmıyor mu bu vergıler ?
    Gow u kaca aldınız anasını satıyım 190 TL ye mı?

Gelmıs ARaL ı savunuyor mıllet ılgınc ya. Tamam vergı var yok demedık te 35 Tl lık oyunu 150 Tl ye satacak kadar degıl
    Onu dıyoruz sabahtan berı bırı gelıyo benzın dıyo makarna dıyo bısı dıyo
  • Katma değer vergisi satılan her üründe var zaten. O kadar mı zannediyorsun? Bu kadar basit miydi?

1-1.5 dolarlık benzini 4 liraya alıyorsun adam hala gelmiş GOW3 örneği veriyor Aral'a bok atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 26 Eylül 2010; 16:37:56 >
  • Aslında Aral Fazla Satmasının Nedeni KDV Sadece türkiyede resmi olarak satılan herseyden alınan vergi birde bunu ülkeye sokmak için Gümrük vergisi vs Oluyor yoksa arabalar örn avrupada 10.000 euro olan araba burda kdv öte olsa 15.000 euro olur ama en az 20.000 den baslıyor bence bilmedigimiz baska vergilerde vardir kaldiki aralda 5-10lira kar koymaz onlarında rahat 30-40tl kar koyuordur o 35 oyun dalgasıda avrupada oyunlar cabuk stok tüketiyor ve türkiyede gelen ilk parti olarak kaldıgından fiyatları düsmüyor yani avrupayla bir tutmayın orda satılan orj. oranıyla türkiyede orj. oranı daglar kadar fark var

Aralı savunmuyorm Ülkem bana bunu yapıyor bende shoptoyu tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 26 Eylül 2010; 16:39:02 >
  • bmw X6 almanyada 110 milyar

burda 300 milyar :) vergi kdv kazık getiriş motor hacmi vergi vergi vergi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Origami Killer -- 26 Eylül 2010; 16:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Katma değer vergisi satılan her üründe var zaten. O kadar mı zannediyorsun? Bu kadar basit miydi?

Ben bılmıyorum sen konunun ıcındeymıssın bılıp bılmeden konusmayın dedın ya az once ?

Dıyorum kı konunun ıcınde olup konu hakkında engın bılgısı olan bırı olarak bıze lutfen acıklar mısın su fıyat olayını

http://www.aralgame.com/asp/product/2114/ALIENS-VS-PREDATOR 179 TL

Şu eskı oyunda ARAL a vergıler harıc ne kalıyor bı acıkla gozunu seveyım daha da bısey yazmıcam ?
    O oyunu suan 30 TL ye almayanı dovuyorlar avrupada falan.

Hadı beklıyorum bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi previlla -- 26 Eylül 2010; 16:44:21 >

• Sen bana neden dünyadaki en pahalı benzini aldığımızı, yukarıda da arkadaşın dediği gibi 110 milyarlık arabayı 300 milyara aldığımızı açıkladığın zaman istediğin cevabı bulacaksın.

Ben birkaç kişiyle direk yüzyüze konuştum, şaka maksatlı yakındım ama keyiflerine göre 2 kat fiyatta satmadıklarını çok güzel bir dille açıkladı. Daha da laf getirtmem o yüzden Aral'a.
  • quote:

Orijinalden alıntı: previlla

quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Katma değer vergisi satılan her üründe var zaten. O kadar mı zannediyorsun? Bu kadar basit miydi?

Ben bılmıyorum sen konunun ıcındeymıssın bılıp bılmeden konusmayın dedın ya az once ?

Dıyorum kı konunun ıcınde olup konu hakkında engın bılgısı olan bırı olarak bıze lutfen acıklar mısın su fıyat olayını

Şu eskı oyunda ARAL a vergıler harıc ne kalıyor bı acıkla gozunu seveyım daha da bısey yazmıcam ?

Hadı beklıyorum bakalım

BU oyun zavvide bi ara 9.99 sterlin di tamam eski oyun olabilir ama aral aldıgı ilk parti mali tüketemiyorki kimse almadıgı için adamlar zarar etmemek için aynı fiyattan satıyor Avrupada farkettiyseniz shopto vs aldıgın oyun yeni cıktysa sürekli 1.2.3 parti olarak geliyor türkiyede öyle degil 1.part bekliyor bitmesini.

• Arkadaşlar cok basıt bısey sordum. Yanlıs anlamayın sadece bılgılenme adına.
    Belkı de ARALa haksızlık yapıyoruz. HAzır konunun ıcındekı ınsanlar burdayken

Allah rızası ıcın 1 kişi bıle ARAL a o fıyattan vergıler cıkınca kalan parayı soyleyemez mı ?

Miex anlıyor bu vergı ıslerınden.O soyler sanırım

Ayrıca ınatla hakaret ve siyasi ıcerıklı mesaj atanları sıkayet edıyorum. ARAL ın fahıs fıyatlarını elestırınce ılla bır partı mensubu mu olmam gerekır?
    Bunlar nasıl sıg dusunceler boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi previlla -- 26 Eylül 2010; 16:48:28 >
  • vergi %18 Kdv %20 gümrük verigisi %38 gibi fark var,şoptpda oyun 90 TL x %38 = 124 TL satış rakamı 180 TL (tabi adam toptancı olduğundan şoptonun satışına almıyacaktır daha aşağı alacaktır,hadi yol masrafınıda ekle yine bu kadar olmaz) Sony zaten 129 TL satıyor makul fiyatı budur zaten
  • Ben de onu dıyorum
    Adam oyun basına 70-80 TL kar güderse tabı 180-190 Tl ye satar oyunu.

Hem toptan en ucuza alıcaksın hem dunyanın karını koyucaksın hem de ama vergı var napalım dıye ınsanları kandırıcaksın

Kanan var mı dıyodum da varmıs onu da gorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi previlla -- 26 Eylül 2010; 17:01:58 >
  • Arkadaşlar kendimizi kandırmayalım...Rekabet yoksa ve talep de varsa 200 e de satılır 300 e de....Çok tanıdığım var, kipa dan ordan buradan oğlu oyun isteyipte 150 lira sayan...O kadar içim acıyor ki...trilyoner olsam gene almam o derece...Az çok ticaret bilen bilir..Gittiği yere kadar mantığı vardır...şu an 150 den veriyoruz nasıl olsa talep var rakip de yok aynen devam...mümkünatı yok indirim falan filan...Ola ki olumsuz bir durumda alın size indirim deyip 100 liradan yine kar ederek sürüm şov yapacaklar..o günlerde gelecek...Yakın gelecekte Ps3 ve Türkiyemin güzel flörtü daha güzel sonuçlar verecek kanımca...49.99 olmayacak belki ama resmi olarak 60-80 civarı olacaktır..

1-Aral a saldırmayın eleştirin fakat hakarete varmasın derim...Ticaret, arz, talep üçgeni...(Aral dan almaya mecbur bırakılsak o zaman küfür edebilirdiniz, ki tekelcilik küfürü hakeder..)
    2-Aral ın politikasının müşteri odaklı değil para odaklı olduğunu düşünüyorum..

Bu arada starcraft II 145 tl imiş yeni öğrendim...Ve açıklama yapmışlar 1 kuruş daha aza satamayız diye....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 26 Eylül 2010; 17:36:51 >

• Arkadaşlar kimse bana hikaye okumasın. Başımdan geçen bir olayı anlatacam.

God of War 3 ilk çıktığında TeknoSA kitapçıklarında oyunun fiyatı 179 TL olarak gösteriliyordu. Oysa aynı oyun Sony Türkiye tarafından 99 TL'ye satılmaktaydı. TeknoSA'daki elemanlara bu iki fiyat arasındaki farkı sorduğumda olamaz öyle şey diyorlardı. Bizim sattığımız oyunlara vergiler de dahil oluyor diyorlardı. İçimden dedim ki, ''Lan gerizekalı, Sony Türkiye vergileri dahil etmiyor mu?''

Biri bana bu durumun neyden kaynaklandığı hakkında bilgi verebilecek mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkCSO

Arkadaşlar kimse bana hikaye okumasın. Başımdan geçen bir olayı anlatacam.

God of War 3 ilk çıktığında TeknoSA kitapçıklarında oyunun fiyatı 179 TL olarak gösteriliyordu. Oysa aynı oyun Sony Türkiye tarafından 99 TL'ye satılmaktaydı. TeknoSA'daki elemanlara bu iki fiyat arasındaki farkı sorduğumda olamaz öyle şey diyorlardı. Bizim sattığımız oyunlara vergiler de dahil oluyor diyorlardı. İçimden dedim ki, ''Lan gerizekalı, Sony Türkiye vergileri dahil etmiyor mu?''

Tsoktumsa nın kar payı 79 tl :)
  • Hiç Mi Kimse Yok Ya Bu ARAL'a Rakip Çıkacak Tedarikçi..? KDV Falan Hikaye.. Resmen Kazıkçılar Adamlar... Adamlar Kendi Ülkesindekileri Enayi Yerine Koyuyor.. Olaya Bak.. Müşteri Memnuniyeti Yok Ki Adamlarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Origami Killer

quote:

E ne dıye 2 saattır ARAL ı elestırıyorum dıye bana atıp tutuyosun yok yasın kucuk yok kafan almaz yok tayyıpcısın bılmemne dıye?
    Bak sılınmıs senın ve Miex ın o mesajları bılgınız olsun

Kar payı yuksek dıyoruz onun ıcın adam 190 TL ye oyun satıyor dıyoruz.Madem bu gercegı bılıyorsun ne dıye ''Ama aral vergıler yuzunden pahalıya satıyoruz'' dedı dıyorsun. O mesajın sılındı mı bılmıyorum onu da dedın yukarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi previlla -- 26 Eylül 2010; 17:50:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: previlla

quote:

Orijinalden alıntı: Origami Killer

quote:

E ne dıye 2 saattır ARAL ı elestırıyorum dıye bana atıp tutuyosun yok yasın kucuk yok kafan almaz yok tayyıpcısın bılmemne dıye?
    Bak sılınmıs senın ve Miex ın o mesajları bılgınız olsun

Kar payı yuksek dıyoruz onun ıcın adam 190 TL ye oyun satıyor dıyoruz.Madem bu gercegı bılıyorsun ne dıye ''Ama aral vergıler yuzunden pahalıya satıyoruz'' dedı dıyorsun. O mesajın sılındı mı bılmıyorum onu da dedın yukarda.

aralla bağ kuramadım forza 3 ilk çıkış fiyatı 69 euro yurt dışı fiyatı

150 tl de 189 a satması normal

yok sen anlamıyosun cidden

byeee

• Aman allahım PS3 Fifa 2011 149TL ve Kargo ücretsiz ARAL GAMEDE birde ( Gerçi gene cok kazık ) büyük gelişme 149tl den cıkmasıda
  • Origami Killer

Ben ARAL ın vergı var dıyerek mılletı sogusledıgını ve kar marjını cok cok yuksek tuttugu ıcın de ınsanların 190 TL lık oyunun 150 TL sını falan vergı sandıgı ıcın ARAL ı savundugunu ama bunun yanlıs oldugunu cunku ARAL denılen sırketın en dandık en ucuz oyuna bıle 80-90 TL kar koyarak sattıgını soylemek ıcın bu baslıga geldım ama sen ve Miex nıcklı arkadas sıyasetten gırıp yasıma ve rezıl olduguma kadar hakaret ıceren mesajlar yazdınız. Sen kendı kendıne benden alıntı yapıp garıp garıp seyler yazmaya basladın.

Arkasından mesajlarınız sılındı ?
    Olay bu yanı ben de napmak ıstedıgını anlamadım senın

Bence de by

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi previlla -- 26 Eylül 2010; 18:00:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Aman allahım PS3 Fifa 2011 149TL ve Kargo ücretsiz ARAL GAMEDE birde ( Gerçi gene cok kazık ) büyük gelişme 149tl den cıkmasıda

gör bak pes 2011 daha fazla fiyata satarlar. Hani Türkiye'de PES daha çok seviliyormuş ya o açıdan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Aman allahım PS3 Fifa 2011 149TL ve Kargo ücretsiz ARAL GAMEDE birde ( Gerçi gene cok kazık ) büyük gelişme 149tl den cıkmasıda

gör bak pes 2011 daha fazla fiyata satarlar. Hani Türkiye'de PES daha çok seviliyormuş ya o açıdan.

sanmıyorum sony diyordu 129tl olucak bütün oyunlar artık onun etkisi olabilir 129tl olsn Pes 2011 türkiyeden alırım valla aral zaten pesi kendisi getior oda 150 olur tahminimce

Adamların Kampanya süpermis fifa 11 alana Adidas sapka tshirt hediyeli ürün satamayınca kampanyaya gitmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 26 Eylül 2010; 18:06:06 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.