Şimdi Ara

Komut İstemi,yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler win8 bilgisayarımdan komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdığımda veya normal olarak çalıştırdığımda her türlü çıkan şeyde pc nin ismi yazıyor users/xxxx(pc nin ismi) bu şekilde oluyor system32 nin yazmasını istiyorum normalide bu değilmi??Yardım lütfen bu şekilde bir işlem yaparsam sorun çıkarmı ?? Çıkarsa o ismi kaldırıp system32 ibaresini nasıl getiririm ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dishonored24 -- 29 Ağustos 2013; 23:23:46 >

• neden böyle birşey istiyorsun çok sıklıkla mı yapıyorsunnda zor geliyor.
    users/xxxx
    cd..
    user
    cd..
    c:/document and settings
    cd..
    c:/
    cd windows
    c:/windows
    cd systems32
    c:/windows/system32
  • quote:

Orijinalden alıntı: dento35

neden böyle birşey istiyorsun çok sıklıkla mı yapıyorsunnda zor geliyor.
    users/xxxx
    cd..
    user
    cd..
    cd..
    cd windows
    cd systems32

ilk olarak en başta yazdığınız cümleyi tam olarak anlayamadım ikinci olarak acaba bu işlemi yapıp komut istemini kapattıktan sonra artık böylemi kalacak yoksa eskisi gibimi duracak ??
  • normal ayar c:\users\kullanıcı ismdir
    yani sizdeki doğru zaten oraya system32 de bulunan dosya ismini de yazsanız çalıştırır çünkü ortam değişkenlerinde system32 klasörü de tanımlıdır
  • Ben bir komut denedim lisansımı geri alma ile ilgili bir hata verdi olmadı o yüzden diğer türlü olması gerektiğini düşünüyorum
  • komut nedir onu yazın ayrıca verilen hatayı yazın eğer hata is not recognized as an internal or external command dışında bişeyse bir sorun yok ama is not recognized as an internal or external command ise dosya yollarında sıkıntı vardır

komut eğer system32 de ise ve çalışmıyorsa bilgisayarıma sağ tıklayın özellikler >gelişmiş sistem ayarları> ortam değişkenleri >altta sistem değişkenlerinde path a çift tıklayın değişken değerinde %SystemRoot%\system32 varmı kontrol edin
  • Hocam o dediğiniz hatayı alıyorum evet ama komut system32 değil işte bende ondan şikayetçiyim komut users yazıyor ben windows/system32 yazmasını istiyorum o hatayı almamın sebebi siz dosya yollarında sorun vardır yazmışsınız bende o yüzden aldım galiba çünkü system ile alakalı bir komut yazmıştım o yüzden almış olabilirim hatayı bu arada girdiğim komutta windows lisansımı geri alcaktım onun için girmiştim birşeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dishonored24 -- 30 Ağustos 2013; 20:43:25 >
  • yukarıda ikinci satırda yazdığım yeri bir kontrol edin
  • hayır komut system32 de değil hocam
  • o dediğim yerde yazmıyor herhalde dimi oraya girin en son yazan metnin sonuna kadar gidin bir noktalıvirgül ve %SystemRoot%\System32 yazın
    zaten ; varsa sadece %SystemRoot%\System32 yazın

yani ;%SystemRoot%\System32

şeklinde devam edecek

sonra makineyi yeniden başlatın tekrar çalıştırmak istediğiniz komutu çalıştırın bakalım hata verecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

komut nedir onu yazın ayrıca verilen hatayı yazın eğer hata is not recognized as an internal or external command dışında bişeyse bir sorun yok ama is not recognized as an internal or external command ise dosya yollarında sıkıntı vardır

komut eğer system32 de ise ve çalışmıyorsa bilgisayarıma sağ tıklayın özellikler >gelişmiş sistem ayarları> ortam değişkenleri >altta sistem değişkenlerinde path a çift tıklayın değişken değerinde %SystemRoot%\system32 varmı kontrol edin

Evet baktım yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

o dediğim yerde yazmıyor herhalde dimi oraya girin en son yazan metnin sonuna kadar gidin bir noktalıvirgül ve %SystemRoot%\System32 yazın
    zaten ; varsa sadece %SystemRoot%\System32 yazın

yani ;%SystemRoot%\System32

şeklinde devam edecek

sonra makineyi yeniden başlatın tekrar çalıştırmak istediğiniz komutu çalıştırın bakalım hata verecek mi

baktım yazıyor bir daha aynı şeyi yazmama gerek var mı ?
  • ilave sorunlar var o zaman

o dediğim yerde girin en son yazan metnin sonuna kadar gidin bir noktalıvirgül ve C:\Windows\System32 yazın
    zaten ; varsa sadece C:\Windows\System32 yazın

yani ;C:\Windows\System32
    Windows başka sürücüye yüklenmişse sürücü harfini değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökşen PASLI -- 30 Ağustos 2013; 20:57:51 >
  • hemen deniyorumda hocam öyle yaptıktan sonra komut istemini açınca windows/system32 mi yazıcak ?
  • hayır ama system32 yi de göreceğinden ordaki dosyalarıda çalıştıracak zaten doğrusu da budur
  • illaki varsayılan yolu değiştirmek istersenizhttp://windowsxp.mvps.org/autoruncmd.htm e bakın ama doğrusu yolu değiştirmeden de çalıştrabilmektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dishonored24

quote:

Orijinalden alıntı: dento35

neden böyle birşey istiyorsun çok sıklıkla mı yapıyorsunnda zor geliyor.
    users/xxxx
    cd..
    user
    cd..
    cd..
    cd windows
    cd systems32

ilk olarak en başta yazdığınız cümleyi tam olarak anlayamadım ikinci olarak acaba bu işlemi yapıp komut istemini kapattıktan sonra artık böylemi kalacak yoksa eskisi gibimi duracak ??

yani bir kerelik system32 klasörüne gitmek isterseniz birkaç satır komutla gidiyorsunuz çok sık şekilde system32 klasörüne gitmeniz mi gerekiyor da ilk başta system32 klasörnden başlamasını istiyorsunuz anlamında sordum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.