Şimdi Ara

Komut İstemi ve WinRar Yardımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Komut istemini ve WinRar konsolunu kullanarak rar ile sıkıştırılmış dosyaları otomatik olarak arşivden çıkarmak ve devamında başka işlemler yapmak istiyorum ama ilk çıkarmadan sonra takıldım, yardım edebilirseniz sevinirim. :)

Senaryoyu anlatayım. :)
    Elimde birden fazla rar dosyası var (abc.rar ve def.rar gibi) ve bu rar dosyalarının içeriğini aşağıdaki komutlarla arşivden çıkarıyorum, arşiv içinden rar dosyasıyla aynı isimle klasörler çıkıyor (abc.rar içinden abc klasörü, def.rar dosyasından def klasörü gibi) ve bu klasörlerin içinden de rastgele bir isimle başka rar dosyaları var, işte bu klasörlerin içindeki rar dosyalarını da içinde bulunduğu klasöre (abc ve def klasörü gibi) çıkarmak istiyorum ama klasör içindeki rar dosyalarını ilgili klasöre çıkarmaktansa ana rar dosyalarının olduğu klasöre çıkarıyor yazdığım kodda, yani kodumda bir hata var. Ana rar dosyalarının içinden çıkan klasörlerdeki rar dosyalarını kendi klasörüne çıkarıp (içinde iso dosyaları var) çıkan dosyayı da yeniden isimlendirip kendi klasörünün ismini vermek istiyorum ama dediğim gibi, takıldım bir yerde. :D
    Umarım derdimi anlatabilmişimdir, yardımcı olabilecek var mı acaba?

@echo off 

Title WinRar Otomatik Arsiv Cikarma

setlocal

set dir=C:\Users\harun\Desktop\unrar deneme

cd %dir%

set path="C:\Program Files\WinRAR\";%path%

FOR %%i IN (*.rar) do (
    unrar x "%%i"
    setlocal
    set dir=C:\Users\harun\Desktop\unrar deneme\%%i
    cd "%dir%

FOR %%a IN (*.rar) do (
    unrar e "%%a"
    )
    set dir=C:\Users\harun\Desktop\unrar deneme
    cd %dir%
    )

pause

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.