Şimdi Ara

Komik Lise Yıllıkları Yazıları ................

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
28.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen bizden 1 sene önce mezun olanların yıllıklarını okuduk gül gül bir hal olduk . bir kaç tane olayı yazayım dedim belki sizede olmuştur sizde yazarsanız bir feyz alırız .

okulumuzda edebiyat hocamız kişisel olarak gayet sert, uzun boylu , ülkücü , tam bir türk aşığı , sınavdan kendi kağıdına 70 vermiş , hep kendi dediğini doğru sayan , derse en ufak bir araştırmayla geleni göklere çıkartıktan sonra sonraki ders geldiğinde bir önceki dersteki hiçbir şeyi hatırlamayan ve övdüğü çocuğu yerin dibine sokabilen , 1. sınavı iyi geçen birinin öteki sınavlarını ada bakarak hesaplayan , iri yarı cüsseli hafif kilolu ve biraz da laz tarzı konuşan biridir.
    suratını merak ederseniz tavuk dönere benzeyen kat kat etlerin yığıldığı biraz dolgun yanaklı dikdörtgen kafalı bir hocamızdır. lazca konuşsada tipik bir edebiyatçı tarzından hiç ayrılmaz.
    şimdi anılar başlıyor(hepsi yıllıklarda yazıyordu) :
    hoca sınıfa girer .

en arkaya gider her zamanki gibi cekedini çıkarır askılığa asar . o sırada yanında oturan kıza sorar
    -kızım şu mont su geçiriyor mu ?
    -Hayır hocam geçirmiyor.
    -Nerden biliyorsun kızım?

Hoca sınav kağıtlarını dağıtmış
    -La herkesin kağıtları sağlam mıdır?
    -Yok hocam biri ameliyat olmuş.
    -Haman çağırın gelsin.

arkadaşın biri sınav sonuçları okunurken tahminlerde bulunmaya çalışır
    Hoca okuyup giderken sıra bir arkadaşa gelir
    -Söle bakalım x (ad vermiyorum) y arkadaşın kaç aldı
    - hmmm. 63 hocam
    -La o arkadaşın sınava girmemişti yav.

arkadaşın biri öğle paydosunda futbol oynamış terlemiş sınıfa giriyor
    hoca elinde halide edip 'in önemli bir eserini sınıftayken çok heyecanlı bir şekilde tanıtıyor. tam bu sırada çocuk sınıfa giriyor
    -aa bune. vay yav vay yav. şuraya bak çocuk heyecandan terlemiş başkan haman al bakayım bunun numarasını karşısınada 100 yaz. bunca yıllık hayatımda bu kadar duygulanmamıştım. aferin evladım.

edebiyattan kitabı yaparken sürekli yardımcı kaynak kullanımına çok kızan ve kitapları aşağılan hoca yine birgün
    sıra ilerliyor geliyor x kişisine . kişi hızla kitaba yöneliyor ama kitapta cevaba dair en küçük bir ibare yok çaresiz
    -ya hocam sizde demiştiniz bu kitaplar uyduruk
    -hah tabi yav . söyledik o kitaplar uyduruk saçma sapan yazıp duruyorlar. geç bakalım

hoca tahtaya birşey yazarken genellikle hep sessiz harf kullanır sesli harfleri yazmaz . kelimeleri çıkartmalarını ister
    hoca
    -söyle bakayım 287 buraya ne yazdım
    -hocam bir sesli harf alabilir miyim

işte gün geldi felsefeden konuşurken hoca meraklanmış sormuş kimdir bu herif
    çocuklar işte anlatıyor hocam adamın babası mermerci annesi ebedir. babası kendi yolundan gitmesini çok istiyordu ama platon bu gider mi hiç gitmedi. hoca merakla sordu
    -ne yaptı peki annesinin yolundan mı gitti

... ve aklıma gelenler bunlar yarın bir daha okurum birkaç tane daha eklerim . ayrıca hocamızın günlükte yazdığına göre en çok yusuf çektirme rekoruda mevcuttur.

sizdende böyle anılar bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JiMMMMMii -- 16 Kasım 2011; 19:24:37 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.