Şimdi Ara

Komik Gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar ben overlock yapmak istiyorum çok detaylı araştırdım ama kafa bir türlü almadım oynadığım bi oyun var overlock yapanlar çok fena eziyorlar vs. ben akıl sır erdiremedim asusun sitesinden aıtunnel ez uptade vs overlock programları kullandım ama biostan yapılan kadar olmuyor bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

Bilgisyarım i7 4790k
    anakart asus z97k

• Turbo v evo dan otomatik yaptırın bilmiyorsanız daha da kurcalamayın.islemcinizin sıcaklığına dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASP

Turbo v evo dan otomatik yaptırın bilmiyorsanız daha da kurcalamayın.islemcinizin sıcaklığına dikkat edin.

turbo evo ile 4.4 oluyo benım ıstedıgım 4.5 4.6 gıbı bı seyde sabıt tutmak
  • donaniminiz cpu olarak cok yeterli ekran kartinizda cpu ile orantili guce sahipse oyunda ezilmenizin sebebi iyi oynayamamanizdir.
  • bbbaris35 B kullanıcısına yanıt
    4.4 ile 4.6 arasında kaç fps farkı olmasını bekliyon sen :) taş çatlasa 5 fps artar o da oyuna etki etmez. Harbiden komikmiş :)
  • bbbaris35 B kullanıcısına yanıt
    60 fps alıyorsan oyundan ve overclock yaptığında milleti ezeceğini düşünüyorsan geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

donaniminiz cpu olarak cok yeterli ekran kartinizda cpu ile orantili guce sahipse oyunda ezilmenizin sebebi iyi oynayamamanizdir.

Ahahah, tespit gibi tespit
  • Hangi oyun ?
  • Zaten 4790k nın ham performansı tek çekirdektede çoklu çekirdektede gayet iyi. Daha çok oyunun şu an bilgisayarındaki performansını beğenmemeni, ekran kartına bağlamak lazım. Yinede istediğin hızlara çıkmak için işlemcinin içini açıp sıvı metal macun kullanırsan bahsettiğin frekansları görme riskin artar. Forumda 4790k Die şeklinde arama yapabilirsin, konusu mevcut.
  • kafaya takmayın bu kadar, biraz daha zorlayıp bilgisayarsız kalabilirsiniz. millet razor mouselarla oynarken bizim arkadaş a4tech kablolu ile kafalarına vuruyor. donanım önemli olsa da oyuncu daha önemli
  • Ego tatmini için bile olsa O.C. yapabilirsin ancak bunu işlemciye değil ekran kartına yapmalısın ki o zaman oyunda fps farkını görebilesin, yoksa işlemciyi 5Ghz yapsanda oyunda sana getirsi olmayacak.
  • Şu forumdan iyice soğudum hatta ciddyim bırakmayı düşünüyorum.
  • Kardeş overclock yapınca işlemci hızlanıyor sen değil.
  • WonderCx W kullanıcısına yanıt
    Tespit gibi tespit
  • Kardeşim ekran kartını ve oynadığın oyunu yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz fps düşüklüğün varsa daha çok ekran kartı kaynaklı gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Kardeş overclock yapınca işlemci hızlanıyor sen değil.

+1
  • 4790K kullanıyorum ve 4.0 ile 4.4 Ghz'de kullandığımda hiç bir fark olmuyor gözle görülecek. Zaten yeteri kadar güçlü bir işlemci. Önemli olan ekran kartıdır ve ezilmenizin sebebi sistem değil sizsiniz malesef
  • oynadığım oyunun adı Warrock fps max 140 ustu cok nadir war benimkide 140 şöyle bi şey wer ovc ile 3.2 ghzde oynayan adam ovcsiz 4.4 ten daha hızlı daha serı ateş ediyor oyun özelliği o değişik bi şey yani ekran kartımı saphir r7 2gb 256 bit oyun 10 yıllık ekran kartsız bile çalışıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.