Şimdi Ara

KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
10.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombinin asıl yeri arka baklon yönü kuzeybatı. balkona cam balkon yapılacak.
    ya kombiyi buraya monte etmem lazım yada mutfağa alacağım resimde projeyi çizidm. 2 yer var A : MUTFAK GİRİŞİ DOLABIN BAŞLANGICINDA GÜZEL BİR YER VAR ama baca mesafesi 3.5 mt oluyor
    B: mutfak dolabının sonunda yer var ama dolabı engelliyor
    mutfakta radyatör gidiş dönüşten kombiye alınacak .

tavsiyeniz nedir?balkonda mı olsun mutfağa alayım mı. tesisatta sorun olurmu devirdaimde
     KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME

• yardımcı olabilecek öneri yapabilecek arkadaş yokmu?

3.5 mt baca olunca performans sorunu olurmu?
  • Mutfaktaki A'nın olduğu yer bence daha iyi şöyle ki; hem tesisat dağılımı açısından daha dengeli gözüküyor hemde cihazın içeride olması büyük avantaj fakat baca borusu konusunda bir şey diyemeyeceğim kombi uzmanı arkadaşlar cevap verir muhakkak kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

Mutfaktaki A'nın olduğu yer bence daha iyi şöyle ki; hem tesisat dağılımı açısından daha dengeli gözüküyor hemde cihazın içeride olması büyük avantaj fakat baca borusu konusunda bir şey diyemeyeceğim kombi uzmanı arkadaşlar cevap verir muhakkak kolay gelsin.

buderus 072 nin klavuzunda maksimum baca uzunluğu 15 metre yazıyor demekki meyil verebildikten sonra sorun olmaz.a nın yerine 60x 220cm yüksekliğinde ve 40cm derinliğinde boy dolabım var yapmıştım. onun içine de monte edeceğim sorun olmaz hem sessiz olur hem korunaklı olur. tek sıkıntı evdeki banyo hariç her yer parke ve tesisat için baya bir parkeler kalkacak. eşim tadilata hiç sıcak bakmıyor su tesisatımızda geçen yıl sorun çıktıydı
  • Kombinin montajını A daki yere yaptım haftaya da su tesisatını halledeceğim. baca yeri de hazır.buderusun tasarımını çok beğendim resmen kombinin mercedes i gibi duruyor.
  • ahmetdoger2 A kullanıcısına yanıt
    Gibisi yok zaten öyle .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdoger2

Kombinin montajını A daki yere yaptım haftaya da su tesisatını halledeceğim. baca yeri de hazır.buderusun tasarımını çok beğendim resmen kombinin mercedes i gibi duruyor.

24kapasite premix yoğuşmalı kombiler içinde donanımsal & yazılımsal & malzeme kalitesi en iyi cihaz
  • ARKADAŞLAR, kombi tesisatını o kadar saçma yapmışlarki anam ağladı düzeltebilmek için tüm girişler çap ve 2-3 cm kaymış mecburen kırdım döktüm. salona1 adet mutfaktanbalkonu kırarak tesisat çekiyorum. kırmaları tamamladım. balkondan geçeceği için sizce plastik borulara izolasyon kaplayayım mı yoksa beton altında geçeceği için çok fark etmezmi. izolasyon sarınca belki 1 cm yükselecek balkon zemini.fikri olan acil yazarmı yarın ona göre tesisatı bitirmem lazım...cevap yazarken antalyada olduğumu belirteyim çok nadir 0 dereceyi görüyoruz burada
    Beton altında bile olsa izolasyon yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Beton altında bile olsa izolasyon yapın.

teşekkürler aslında malzemesini aldım tereddüt ettim...birde dönüşe 1 adet musluk (tahliye) bırakacağım tesisatın suyunu arada bir boşatıp yenilerim böylece daha sağlıklı olur diye düşünüyorum sistem.
    Tahliye musluğunu sadece acil durumlar için takın, tesisat suyunu her yenilediğinzde taze oksijen sokmuş olursunuz.
  • quote:

Tahliye musluğunu sadece acil durumlar için takın, tesisat suyunu her yenilediğinzde taze oksijen sokmuş olursunuz.

ya dönüş borusuna bir musluk ilave edeceğim istanbuldayken servis yılda 1 kez suyunu komple değiştir demişti...boşaltma musluğıundan oksijen nasıl giriyor? oksijen su eklerken de girer basınç düşünce ilave edildiğinde. bu arada radyatörlerim aliminyum.
    Basınç düştüğünde az miktarda ilave olur, siz tüm tesisatın suyunu değiştirmeye düşünüyorsunuz.
  • quote:

Basınç düştüğünde az miktarda ilave olur, siz tüm tesisatın suyunu değiştirmeye düşünüyorsunuz.

hocam ben musluk yerine kör tapa takacağım herhangi bir tahliye yapmam gerekirse açıp boşaltırım kolayca..musluktan vazgeçtim eşim yada oğlum aççar sorun olur. sadece ben açabileyim yeter.
    Kromlu geri dönüş vanası takabilirsiniz, eşiniz veya oğlunuz açamaz, suyu boşaltmak için alyan anahtar gerekli.

KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME
  • quote:

Kromlu geri dönüş vanası takabilirsiniz, eşiniz veya oğlunuz açamaz, suyu boşaltmak için alyan anahtar gerekli.

KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME

teşekkürler 1 adet plastik kör tapa koydum kitap gibi oldu . su anahtarı ile açarım . montajı bugün bitirdim. haftasonu kırdığım yerleri alçılayacağım.

• kombiye tesisat çekerken koridoru kazdım ve su sıcak su ve kombi tesisatını tesbit ettim. koridordan mutfağa alıcam ama yan yanalar dirsekle çıksam yüksek kalacak şap derinliği 5-6 cm ancak var ilk sıradaki boru normal T ile alınır kolayca ama hemen yanındaki boruyu nasıl almalıyım?
     KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME

• resim ekledim yardım için teşekkürler
     KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME KOMBİ YERİ DEĞİŞTİRME

• Herkese selam.

Bundan sonra tüm deneyim ve teknik bilgilerimi burada aktif şekilde aktarmaya çalışacağım. İlk mesajım, bir selam vermiş olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan.dursun -- 8 Aralık 2013; 20:02:48 >
    Kavisli boru ile alttan geçemez mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.