Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: infundibulum Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30.554
Cevap
533
Favori
1.285.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

190 m2 brüt

Net ise 170 m2 dir

Yalıtım var

Genelde yazlık olarak kullanacağız

Kışında bazı hafta sonları gideceğiz.

Hatta bu sebeple kışın sürekli kullanılmayavağındna dolayı hafta sonu gitmeden önce akıllı sistem olan kombilere bakmak istiyorum gitmeden telefon ile çalıştırmak için ama fiyatları hakkında hiç bir bilgim yok

Kombi bütçem 6.000 - 8.000 arası

Birde petekler hangi marka ve model tavsiye edilir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkylmz87 kullanıcısına yanıt

28-30kW civarı kombi kapasitesi yeterli

her kombiye akıllı oda termostatı takılabiliyor bu o.t ler çeşit çeşit bir sürü marka var örnek: COSA ...gibi

evde internet olması yeterli telefonunuzdan kombiye komut gönderebilirsiniz

petek markası demirdöküm plus öneririm

baymak brötje novadens 28kW

baymak lambert lpy 28kW

baymak dolcevita dpy 28kW

eca proteus premix 28kW

airfel digifel premix 30kW

daikin vz 30kW

• Acil kombi ihtiyacı var.

İstanbul dublex çatı katı daire balkonlar kapalı 200 m2 ısı yalıtımı düşük eski bina.

Baymak lambert duotec 42 yada 45 kw yeterli olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt

33kW bile yeter 45kw gereksiz olur

baymak duo tec = baymak lambert lpy = baymak dolcevita dpy hepsi aynı kombidir ama baymak duo tec'te 23 mayıs'a kadar 7 yıl garanti avantajı var kombiyi hemen alacaksanız bence 33kW baymak duo tec alın

• Yeni yonetmelik geregi dogalgaz sobalarimizi iptal edip hermetik kombiye geciyoruz. 3 dairemiz var. Evlerimiz eski oldugu icin 2. El kombiler tercih ediyoruz. Bir firma ile anahtar teslim anlastim. Elinde biraz 2.el kombi var. Bana vaillant lari onerdi. İcleri bakir boru oldugu icin daha az prolem cikarir dedi. Resimdeki modellerden olmasi lazim. Fikriniz nedir? Tesekkurler.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• fatsa52 kullanıcısına yanıt

vaillant alın ama 10 yaşında almayın en fazla 5 yıllık olsun bu diğer modeller için geçerli kesinlikle tek eşanjörlü kombi almayın

ikinci elde max 5 6 yıllık

çift eşanjörlü

hidroblok grubu pirinç modeller tercih edin

anakartına dikkat edin ve en az 1 yıllık garanti veren ikinci el dükkanlarıno tercih edin

öncelikle önereceğim modeller

baymak: tüm modelleri öneririm

dd: atron,nitron

eca: confeo plus, proteus plus blue, proteus plus

airfel digifel duo ve digifix duo

ferroli divatech

viessmann vitopend

bosch class 2000 ve 6000

buderus u22

10yıllık kombi ekmeğini yemiştir

örneğin

10yıllık vaillant alacağınıza 3 yaşında bosch class 2000 veya eca proteus plus blue alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Nisan 2021; 15:23:57 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam merhabalar, ailemin yaşadığı yere yeni doğalgaz geliyor. Apartmanca bir yerle konuşup kombi, kurulum, bağlantı vs her şey dahil fiyat almışlar.

Ev Aydının bir ilçesinde, 150-160 m2 civarında. Markalar ve alınan fiyat teklifleri aşağıda. Siz olsanız hangisini önerirsiniz.

Vaillant İntro 8500tl

Demirdöküm Atromix 7750tl

Demirdöküm Nitromix 8250tl

ECA Citius 7750tl

Sanica Mastek 7250tl

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

• mert969 M kullanıcısına yanıt

merhaba

model olarak hiçbiri öncelikle önerdiğim modeller değil. sadece vaillant eco tec intro,üretim teknolojisi olarak vaillant kalitesinde olduğu için bir adım önde ama bu modelin de eksikleri var.sanica mastek modelini de ilk defa duydum

vaillant eco tec intro,atromix ve citius premix'in hidroblok grubu plastiktir. ilave olarak atromix'te alüminyum alaşımlı eşanjör var.aralarında bir tek nitromix ön plana çıkıyor

illaki bu modellerden birini alacaksanız nitromix sonra vaillant eco tec intro 24/28

önerdiğim diğer kombi modelleri için bu konunun ilk sayfasına bakabilirsiniz

bir mesaj yukarda youtube linkinde baymak duo tec compact'ın iç parçalarını gösteren bir video var izleyin

kombinin içi hep bakır,pirinç,metal.. plastik parça yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Nisan 2021; 11:58:10 >
  • Güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Çok bilgilendirici bir başlık olmuş.

Evim 140 metre kare civarı bir büyüklükte, 15 senelik eski DD kombiden hiç randıman alamıyorum. Belki kombiden, belki tesisattaki kirden - gaz sebebiyle kombiye uzak odalarda peteklerde ısınma olmuyor. Üstüne üstlük faturaları da epey şişik geliyor.

24 Kw mı, 28 - 30 Kw'lardan bir model mi almalıyım diye düşünüyorum. Baymak'ın Duotec Compact modellerinde 24 ve 30 Kw modelleri var. Anladığım kadarıyla uzak odaları daha iyi ısıtması için biraz 28 Kw'lık gibi bir kombi almamda fayda var. O durumda Baymak'ın Lambert 28 Kw modelini mi tercih etmeliyim? Onun da iç aksamı Duotec Compact'lar gibi kaliteli ve çoğunlukla metal midir? Bütçe sorunum fazla yok, uzun ömürlü olucak, sağlam ve istediğimde evimi güzelce ısıtabilen bir kombi almak istiyorum.

Teşekkür ederim, saygılarımla.

• gogostarmen G kullanıcısına yanıt

eski kombiniz kaç kw? 140m2 net mi brüt mü? balkonlar çıkınca net kaç m2 kalıyor

binada yalıtım var mı ev kaçıncı kat

baymak lambert lpy nin de içi bakır,pirinç,metal dir plastik yok birçok marka plastik parça ve fazladan parça ekliyor kombinin içi siyah plastik ve sıkışık kombş bozulsa servisin çalışması zorlaşır

• Eski kombimin kaç Kw olduğunu bilmiyorum, Demirdöküm Aden modeli diye okuyabildim yazısını. Kaç Kw olduğunu göremedim, görürsem onu da eklerim. Arkadaki odaların peteklerinde tıkanıklık - kir olduğunu düşünüyorum, yine de randımanlı olsun diye kombiyi de değiştireceğim.

Evim 140 m2 net büyüklükte, balkonlar hariç. Bina 3 katlı, ben 3. kattayım. Binanın altında - üstünde ve duvarlarında yalıtım var.

Teşekkür ederim, saygılarımla.

• gogostarmen G kullanıcısına yanıt

24kW kapasite yeter 28kW şart değil 30kW gereksiz olur yalıtım faktörü de var 24kW ideal

24kW baymak duo tec compact öneririm 23 mayıs'a kadar garantisini başlatırsanız 7 yıl garanti kampanyası var

7 yıl garanti baymak ve brötje logolu modellerde vardır

yukarda baymak duo tec compact youtube linki var kombinin iç parçalarına bakabilirsiniz kaliteli bir modeldir

alternatif olarak 24kW eca proteus premix,24kW airfel digifel premix,24kW daikin vz,24kW bosch condens 2200

petek temizliği yaptırabilirsiniz. bir de kombinin altında plastik kombi bağlantı seti önermem. metal/pirinç tam geçişli filtre ve vanalar taktırmanızı öneririm. kombinin sirkülasyonu açısından daha iyidir kombiz zorlanmadan çalışır

• merhaba,

hocam yeni bir ev aldık ev kocaeli de yerden üçüncü kat dış cephesi betopan 2 + 1 90 mt 3 petek ve 1 banyopan çalışıcak ne önerirsiniz. Bizim binanın tesistatını yapan firma eca proteus premix 24kw önerdi fiyat olarak dolap dahil 5900 a takarım dedi sizce fiyat nasıl .

teşekkürler.

• dr.sagbirakmayan kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Yeni sıfır daireme 27/07/2012 tarihinde Kombi olarak Protherm Lynx modelini 1300₺ satın alındı. 2021 Nisan tarihi itibariyle hala kullanılıyor. Şimdiye kadar hiç bakım ve onarım gerektirmedi. Okadar memnunumki bugün bir akrabama aynı makinanın en güncel haliyle 4250₺ tekrar satın aldık montaj ruhsat vs ilave 500₺ aldılar eski kombiyide 2000 yılında satın alınmış VAILLANT vck modelini 200₺ ile indirim yaptılar. Tavsiye ediyorum. 👍👍👍

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Merhaba,

Yeni sıfır daireme 27/07/2012 tarihinde Kombi olarak Protherm Lynx modelini 1300₺ satın alındı. 2021 Nisan tarihi itibariyle hala kullanılıyor. Şimdiye kadar hiç bakım ve onarım gerektirmedi. Okadar memnunumki bugün bir akrabama aynı makinanın en güncel haliyle 4250₺ tekrar satın aldık montaj ruhsat vs ilave 500₺ aldılar eski kombiyide 2000 yılında satın alınmış VAILLANT vck modelini 200₺ ile indirim yaptılar. Tavsiye ediyorum. 👍👍👍

• YSANGUR Y kullanıcısına yanıt

merhaba

eca proteus premix öneririm. paslanmaz çelik eşanjör+pirinç hidroblok grubu ve 5 yıl garantili bence eca'nın f/p en iyi modeli

kombi 4800

montaj 300-400 civarı

proje 600 civarı

eğer fiyatın içinde montaj+proje varsa fiyat normal

alternatif olarak baymak duo tec compact 24kW öneririm. komponentleri proteus gibi aynıdır ve 23 mayıs'a kadar 7 yıl garanti avantajı da var ayrıca tuzla'da fabrika merkez servisi de var gebze-kocaeli bölgesinde servis hizmeti iyi diye biliyorum

tercih sizin

• Merhaba,

sacma bir soru olacak ama kombiyi internetten almak istiyorum ama evin oldugu bolgeye teslimat yok. Teslimat olan yerden alip aracla goturmeyi dusunuyorum. Sedan aracim var sizce bagaja ya da arka koltuga ambalaj icinde Baymak duo tec sigar mi? Kutu boyutlarini hic biryerde bulamadim.

tesekkurler

• cyberjack kullanıcısına yanıt

cıhazın boyu 70cm genisligi 27.5 cm eni 39.5 cm ...5 cm sagdan soldan köpuk payı olsa

https://www.isiyapimarket.com/class/INNOVAEditor/assets/Baymak%20Duo-Tec.jpg burdada verilmis boyutlar sanırım bu ambalajlı boyutları

7 yıllık garantı ıcın alıyorsanız her yıl bakım yaptırma sartınız var

sıze onerım

Protherm Lynx vailant viessman ferroli kombilere bakmanız ferrolide daha uygundur fıyatı sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuhuku -- 14 Nisan 2021; 4:26:53 >
  • 
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.