Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

salon: 120cm + 120cm
    yatak odası: 120cm
    oda: 100cm
    hol:80cm
    mutfak:60cm
    banyo:havlupan
    bütçeniz varsa premix yoğ kombi alın,salona kaliteli bir oda termostatı,yatak odası,diğer oda ve hole de danfoss ras-c yatay köşe termostatik vanalar

Alıntıları Göster
    ilgi ve alakanıza yardımlarınıza çok teşekkür ederim birde kombi önerseydiniz süper olurdu yoğuşmalı kombi:)
  • woeyy W kullanıcısına yanıt
    alttaki vana ve filtreler tam geçişli ve S borular güzel

bunların monte edilmesi gaz açılması ile alakası yok gazdan önce ve sonra da yaptırabilirsin bir usta bulup yaptıracaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stEelFoot kullanıcısına yanıt
    ilk sayfaya bakabilirsin

• quote:

ilk sayfaya bakabilirsin
    Çok teşekkür ederim Bosch 2500 tercih edeceğiz sanırım buderus ile arasında kaldık gerçi:) izmirde olsanız tesisatı siz yapardınız Full tesisat lazım bize ayrıca diğer dairelere:)
  • Abilerim,kardeşlerim selamın aleyküm. Ufak bi sorum olacaktı.

Daikin premix tam yoğuşmalı D2CND024 ile vaillant 286/5-3 tam yoğuşmalı 24kw bu iki kombi arasında kaldım.Fiyat önemli değil sıkıntısız uğraştırmayacak bir şey olsun istiyorum.Bulunduğum ilde ikisinin de servisi mevcut.Hangisini önerirsiniz?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam 3+1 ev de kombi balkon da olacak

blakona en yakın 2 yatak odası var sonra sında hol ve mutfak en son da salon var.

Banyo haric her yer de petek olacak. Salona mod.ot koyacağım. Salondaki petekler haricin de hol dahil bütün peteklere termostati kvana taktırmalıyız değil mi ? yoksa kordior ve mutfak da ki peteğe termo statik vanaya gerek yok mu ?

Edit: Ayrıca allah kimseyi bu ustaların eline düşürmesin. Kolaya kaçmak için ellerin den gelen her şeyi yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 30 Temmuz 2018; 16:24:16 >
  • blade_74 B kullanıcısına yanıt
    ikiside sorun çıkartmaz ama daikin in özellikleri daha geniş ve ağustos ayını sonuna kadar 6yıl garanti

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    salondaki petekler ve banyodaki havlupan hariç kalan peteklere termo vanalar takılırsa iyi olur.sevgili arkadaşım daha önce bunları yazmıştım

Evet hocam not da almışım önerilerinizi kusura bakmayın bulamamıştım, şimdi gördüm.

Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Maalesef Dizaynin bütün bayilerini aradım ellerin de ürün yok. Folyolu boruyu temin edemiyorum sabah dan beri ben de yıldım açıkçası.

Ustaya söyleyeceğim alsın kozmopolitmidir nedir yapsın bıktım vallahi.

Konunun başın dan beri dir sabırla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.
  • Demirdöküm nitromix p 24 kombi önerir misiniz arkadaslae ? 3090 TL GittiGidiyor fiyatı.

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    teknik özellikleri çok iyi değil ayrıca eski bir model.aynı fiyat diliminde eca,baymak,bosch,airfel,warmhaus gibi markaların premix yoğ kombilerini öneririm en f/p baymak lambert lpy 24fi piyasada 2700 e bulunabiliyor
    hatta 1 2sayfa önce bir arkadaş 2375 9taksite buldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 30 Temmuz 2018; 18:0:10 >
    Hızlı cevap için çok sağolun 2 gündür başım ağrıdı hocam. ECA PROTEUS PREMİX veya Buderus Gb062'ye ne dersiniz ilk mesajda da var ? ERP çok önemli birşey midir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    erp dedikleri standart pompa yerine artık yeni nesil konvektörlü enerji tassrruflu pompa takılıyor tesisatın büyüklüğüne göre pompa daha az elektrik harcıyor.birçok kombi bu pompaya geçiş yaptı bunlardan biri de eca proteus premix ve buderus gb62. ben ikisini de öneririm hatta bosch condens 2500 de düşünebilirsiniz şofben gücü hariç buderus gb62 ile aynı kombidir biraz daha ucuzdur

Condens 2500 modeline baktım hocam da tipi ofsayt çok eski duruyor.

ECA Proteus Premix 3249 TL
    Buderus Gb062 3399 TL

150 TL fiyat farkına değer mi ? İkisi de baktığım modeldi zaten.

gb62 nin ilave avantajları

kablosuz+modülasyonlu oda termostatı takılıyor

kablolu olarak programsız ve programlı modülasyonlu oda term takılabiliyor

sıcak su gücü 30kw (eca 24kw)

ikisi arasında kaldıysan bence gb62

Termostat işlerine yabancıyım. O konuyla artık gerek duyarsa annem babam sonra ilgilenirim, onların evinin tesisatını değiştiriyorum kombi ile birlikte. Koçtaş'tan Demirdöküm Plus serisi radyatörleri aldım. Havlupan dahil toplam radyatör uzunluğu 10 metre. Banyo küveti için de termostat ayarlı batarya düşünüyorum. Kablolu veya kablosuz termostat hakkında bilgim yok. Sonrası için usta gerektirmeden kendim yapabileceğim işler gibi duruyor. Yardım için çok teşekkürler Buderus'u alıyorum. %5 indirim kampanyası bekliyorum, 3230 TL'ye gelecektir, puan kampanyası da denk gelirse 3130 TL'ye hayırlı olsun kombimiz :)

Çok teşekkür ederim hocam.Allah razı olsun.
  • http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-25sp.html

airfel digifel premix yenilendi

*cold burner door teknolojisi

**yeni kasa ve lcd ekran

*** yeni nesil konvektörlü pompa (enerji tasarruflu)

**** DAHA GENİŞ modülasyon aralığı %17.8 - %100

1/6 MODÜLASYON ORANI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 31 Temmuz 2018; 11:46:36 >
  • 50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 4.3kW...............> modülasyon aralığı %17.8 - %100

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Digifel-Premix-Yogusmali-Kombiler.pdf

• quote:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 4.3kW...............> modülasyon aralığı %17.8 - %100

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Digifel-Premix-Yogusmali-Kombiler.pdf

Harika tam kombiyi bugün alalım diyorduk şimdi birde bu yenilik çıktı sayın @disintegration siz olsanız DIGIFEL PREMIX mi yoksa Condens 2500 W tercih ederdiniz saygılar

• 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.