Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Havlupandan ek hat alınır
    Havlupan vanalarının hemen altından fayanslara zarar vermeyecek şekilde delik delip boruları antreye çıkartın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkürler, kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhtemelen pek çok kez cevaplamışsınızdır ama yardımcı olursanız seviniriz.

pek çok kombi çeşidi var. kombi dunyası derya deniz... 55derecenin altında kullanırsanız yoğuşmalı al diyorsunuz. hiç kombi kullanmadık ki kaç derecede evin nasıl ısındığıını bilelim : )

internette ev 250 m2 den küçükse yoğuşmalı olmasada olur deniyor.

bu yoğuşma çok mu önemli ? olsa ne olur olmasa ne olur ? sorulardanda anlıyorsunuzdur kombi ile ısınma hakkında malesef 0 bilgim var.

kombi önerisi isteyen kişiler evin bilgilerini yazmışlar bende yazayım : Ev güney- doğu cephe ve 110 m2 civarı. sıfır bina ve yalıtımı var. Ancak kışın genelde -15 - 20 lerde dolaşıyor dış sıcaklıklar.

genelde okuduğum kadarıyla önerilen E.C.A. Confeo Premix. bunun bile

E.C.A. Confeo Premix

Kapasite 24 kW - 20.640 kcal/h

30 kW - 25.800 kcal/h

35 kW - 30.100 kcal/h şeklinde üç versiyonu var heralde. bana uygun olan hangisi olabilir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rdmrdm R kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım her söyleneni ciddiye alma
    evin izolasyonu,kat durumu,cepheler,bulunduğu kente göre en uygun petek metrajıyla yoğ kombi olur bu kadar basit
    bunun için atomu parçalamaya gerek yok bu forumda en yalın ifadelerle arkadaşlara yol gösteriyorum

işte bir yalın ifade daha, herkesin anlayabileceği bir şekilde

110m2 bir ev izmirde,batı cephe ve ara kat,yalıtımlı, bu eve kış boyunca 55c ve aşağısında ısınmak için 7metre petek yeter

bu evi al uçakla ankaraya götür aynı koşullarda 2metre petek ilave olması gerekir,cepheyi ve kat durumunu bozarsan belki 1metre petek daha toplamda yine 10metre tül petekle kış boyunca 55c ve aşağısında ısınır
    bu kadar basit
    bu yazdıklarım ortalama rakamlar birçok faktöre göre herşey değişebilir

premix yoğ kombi için bütçen varsa alınmasında fayda var bütçesi olmayan arkadaşlar doğal olarak 1000lira civarında yoğuşmasız kombi alıyor

eca confeo premix eskidi artık eca scot var, 24kW eca scot öneririm

Hocam selam.

Kombim nihayet bağlandı.dış sıcaklık gündüz 15,gce 5 bu aralar.

Ana termostatı 21e ayarladı servis. odalardaki termostatları 3 de mi tutayım?

Nasıl bi ayar yapayım?

Teşekkürler

• seastar76 kullanıcısına yanıt
    merhaba

21c sana yetiyorsa, yazdığın gibi termostatik vanalar 3numarada olmalı belki 3numara+1çizgi olabilir
  • Bosh condense 2500 yogusmalı kombi aldım kablosuz oda termostatida almak istiyorum ama kablosuz bosh markalarin fiyatlari cok yüksek önerebileceğiniz ekonomik ve kombimle uyumlu termostat kullanan arkadaslar varmi ?

• defiant D kullanıcısına yanıt
    sadece aç-kapa yapacaksan programsız on-off oda termostatı honeywell dt92
    programlı on-off kablosuz danfoss tp 5002 rf internette 340liraya bulunur ayrıca intherm mrl 300rf de var
    Vananın altına delik açarken havlupana gelen tesisat borusuna denk gelmeyelim hocam?

Bir de kombi takacağım yer 47 cm genislikte. buraya dolap sığar mı baktim piyasaya hep 60 cm genislikte. Ben Manisa'da oturuyorum izmirden gelip bizzat senden de kombiyi ve dolabı alabilirim hocam. Eca scot düşünüyorum.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitliadam -- 21 Ocak 2017; 17:23:45 >
  • bitliadam B kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım ben kombi satmıyorum
    duvara özel dolap yaptırabilirsin
    Tamam hocam dolap yaptırırım.

Havlupanin vanasının altından delip antreye geçerken havlupanin borusuna denk gelmekten korkuyorum. Acaba çapraz bir yerden mı girsek tam vana hizasından dediniz ma

• Dostlar yoldaşlar merhaba,

Zor iş teknik bilgi almadı sözelci ve yaşlı sayılır kafam.bir medet bir himmet,burda buldum kendimi.

Şimdi dostlar ev her yöne cephe fakat sık kullanılan odalar batı cephesinde.ara kat 110 metre kare,ısı yalıtımı mevcut,butçe max 1500 ₺.

Bu ahval ve şerait dahilinde ne tavsiye edersiniz.

Teşekkürler..

• bitliadam B kullanıcısına yanıt
    bunu iyi bir usta halleder,vananın hafif sağından solundan delinebilir
    zaten delik delerek boruya zarar veren kasap ustayı evine sokma
  • paranoiavana P kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bütçenize göre hermetik yoğuşmasız kombi alınabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    bütçenize göre hermetik yoğuşmasız kombi alınabiliyor

Cevap için çok teşekkürler.Peki hangi marka model tavsiye edersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • paranoiavana P kullanıcısına yanıt
    Eca confeo plus

Eca proteus plus blue

Bosch class 6000w

Bosch class 2000w

Baymak eco 24fi

Airfel digifel duo

• Merhaba

Mugla merkezde oturuyorum. Ilk kez Dogal gaz baglanacak. Ve kimse birsey bilmiyor. Bilenler yarim agiz konusuyor. Bana bu isten anlayan birisi dikte etmeli ki bildiginden emin olayim ama oyle birisi yok. Yogusmalimi yogusmasiz kombimi. Petek ne uzunlukta olmali. Hangi petek? Hangi kombi? Uzatmak istemiyorum ve evin durumunu asagiya cikariyorum. Onerileriniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

116 m2 3+1 ev. Kuzey bati cephem. 4 katli binanin 2. Kati. Net kullanim alani 95 - 100 m2. Mantolama var. Toki binasi. Gelelim peteklere. Peteklerin hepsi ince 6 cm. Kalinliginda. Vanalar yukari bakiyor.

2 yasinda ellerinizden oper bir oglum ve Allah sag salim kucagimza verirse 1 nefer daha katilacak. Durum bu

Salon 25 m2. 1 adet 60x60

Oda1 -13 m2. 1 adet 40x60

Oda2 - 13 m2 1 adet 40x60

Oda3 -12 m2. 1 adet 40x40

Mutfak 13 m2 1 adet 60x60

Banyo. 9 m2 1 adet. 60x120 havlupan toplam

WC. Petek yok

Hol.koridor petek yok.

Hali hazirda merkezi sistem komurlu sistemle isiniyoruz. Petek sicakligi 47- 50 derece ve oda sicakligi 27-28.5 arasinda degisiyor. Yani pencere aciyoruz. Kazan kapicinin dedigine gore 55 derecede yaniyormus. Gece ise 23 den sonra 45 derecede yaniyor.

Kombi mutfak icerisine baglanacak

Soru1. Halihazirda bu petek sistemi ile yogusmalimi yogusmasizmi.

Soru 2. Yogusmali olacaksa, muhtemelen petekler uzayacak! elimizdeki bu petekleri degerlendirebilirmiyiz?

Soru3. Toplam petek uzunlugu ve cinsi baglanacak vana ne olmali. Hangi odaya hangiz uzunlukta petek.

Soru4. Resimde sitenin anlastigi firmanin kombi+tesisproje fiyati var. Fiyat 3900 tl kombi dahil. Sadece hangi kombi secmek bize ait. Ne onerirsiniz. Eca scot 24kw ve viesmann T-50 arasinda kaldim.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]Yada kombiyi kendimiz alama secengi var bu durumda 1750 tl tesisatproje bedeli oduyoruz. Bu durumda farkli hangi kombiyi onerirsiniz.

Disaridan alinan bir listeyi dha ekliyorum vaillant.

Ayrica anlasmali firma 600 tl fark ile viesmann W-50 yi takmayi kabul ediyor. Yani toplamda 4500 tlye cikiyor.

Soru 5. Firma israrla şu durumda ısındığımızdan yogusmasiz takalim!yogusmali icin vereceginiz fark ilede petekleri degistirelim diyor.

Soru6. Bir firma yogusmasiz projeler 2 yil sonra olmayacak, belkide yogusmasiz takanlar 2 yil sonra yogusmaliya dondurulecek mecburen diyor. Cok uzun tuttum farkindayim sabriniz ve cevaplariniz icin tesekkur ediyorum.

Not: ECA SCOT24 KW Sayfasinin hepsini okudum. Danfoss Ra2000 sayfasini okudum.

Ve en onemlisi forumun virtüözü "Disintegration" paylasimlarini okudum. Fakat benim durum ile ilgili yorumlarini bekliyorum.

• halis.tepe H kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım evine o kadar doğalgazcı girmiş çıkmış aralarında hiçbirisi mevcut petek metrajıyla bireysel ısınmada ısınamayacağını petek metrajının aşırı yetersiz olduğunu söyleyen olmadı mı
    bu doğalgazcı milleti uzaydan mı geldi
    25m2 salonda ufacık 60cm petek olur mu

evinde petek metrajın baştan aşağıya yetersiz istersen 1000liralık en ucuz kombiyi al,tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır

evinde olması gereken petek metrajı (pkkp 22/60)

salon: 140cm+140cm
    oda1:120cm
    oda2:120cm
    oda3:120cm
    mutfak:60cm petek kalabilir çünkü kombi mutfakta olacak,kombinin kendisi bile ısı kaynağı ayrıca ocak var
    koridor+hol: metrajı yazmadın ama muhtemelen en az 100cm mümkünse 120cm petek

İlginiz için çok teşekkür ederim.

• Tesekkur ederim. Ihaleyi alan firma yogusmasiz kombi onerdi bu peteklerin ( 6cm. Pk sanirim.) bazilarini kullanabilecegimi toplamada 5- 6 metre petegin yeterli olacagini belirtti. Hol 7 metre uzunlugunda 130 cm. Eninde. Petek tesisat yok.

Firmanin onerisi uygun degilse; sizin onerdiginiz oetek uzunluguyla hangi kombiyi onerirsiniz. Resimlerde vailant ecotec pro 236/3 ile toplam 4150 fiyat uygunmudur.

Yoksa firmanin 3900 tl kombili teklifimi uygundur ve hangi kombiyi tercih etmeliyim. Tesekkur ederim.

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.