Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
527
Favori
1.266.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkürler. Valla o kadar kırıp dökme işi gözü korkutuyordu. İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir.seymen kullanıcısına yanıt
    3 kombide sürekli olarak önerilen kombiler
    Novadens extra da çıkartılabilen kumanda panelini herkes kullanamıyor o yüzden öneremiyorum
    Bölgenizde eca,baymak,ariston servislerini araştırın servis durumu önemli,ariston genus premium evo alırsanız yanında mutlaka sensys modülasyonlu oda termostatı ve ariston dış hava sensörü de alın
    Buderus gb72 yerine,600lirayla peteklerinizin çoğuna danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktırın tasarrufunuz daha fazla olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Ağustos 2015; 22:50:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

öğrenmek istediğim bi konu daha var. kombiyi modülasyonlu oda termostatı ile kullanmayı düşünüyorum. araştırdığım kadarıyla eca ve aristonda modülasyon olayı var. peki baymak duo tec veya novadens extra da modülasyon olayı varmıdır. varsa bu kombilerle uyumlu önerebileceğiniz modülasyonlu oda termostatı varmıdır ?
  • emir.seymen kullanıcısına yanıt
    Baymak duo tec ve novadens extra da yok
    Eca ve ariston da var
    Eca'da eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve eca dış hava sensörü
    Ariston da sensys modülasyonlu oda termostatı ve ariston evo dış hava sensörü

• merhabalar,
    bi kaç firma ile görüştüm tesisatta oksijen bariyerli boru istediğimi söyledim hepsi de zaten öyle yapıyoruz dedi ben de bu durum karşısında biraz şüpheye düştüm tabi :D örnek göstermelerini istedim ama kılıf kısmını göremedim ya da sorduğmda cam elyaf görünmez gibi bi cevap geldi kısacası konunun ilk sayfasında da var ama tam anlayamamışım; bu tesisat borularının oksijen bariyerli olup olmadığını nasıl anlayacağız? özellikle mobil sistemde kullanılan kılıflı borularda.

bir de mobil sistem kollektörlü sistemlerden sıvı kaçağının olduğunu kombiiçi basıncı düşürdüğünü söylüyolar. ne kadarı doğru( bunun işçilik hatasından kaynaklandığını düşünüyorum)
  • jr_schaten J kullanıcısına yanıt
    "Oksijen bariyerli" ifadesi hem kılıflı borunun içinde hemde paketin üstünde yazar,sadece mobil sistemde değil bütün kalorifer tesisatlarında kaçak olduğu zaman kombinin manometresi düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Ağustos 2015; 22:58:06 >
  • Immergaz mi yoksa ferroli nin mi tam yoğuşmalı kombi leri daha iyi

• ogretmen43 O kullanıcısına yanıt
    Her iki markanin da tam yog kombileri kaliteli donanimlidir
    Uretimden kaldirilan ferroli econcept tech kendi ailem dahil bircok yere taktirdim.ferroli bluehelix bazi tanidiklarim kullaniyor

immergas alpha eco 28 tam yogusmali kombi kosulsuz 7 yil garantili.bilginize

• ECA CONFEO PREMİX

• ogretmen43 O kullanıcısına yanıt
  • ARKADAŞLAR MRB VAİLLANT TURBO TEC 236-5-3 YOĞUŞMALI
    6 METRE RADYATÖR + 1 HAVLUPAN
    İÇİN 4000 TL TEKLİF ALDIM.VAİLLANT YETKİLİ SERVİSİNDEN.
    SİZCE FİYAT PERFORMNS OLARAK NASILDIR ?
    KOMBİ HAKKINDA YORUMLARINIZ NEDİR?
    EV ORTA KAT DIŞ CEPHE YALITIMLI MERSİN İÇİN.
  • SEHZADE5816 kullanıcısına yanıt
    Peteklerin markası demirdöküm plus veya vairad ise fiyat uygun
    Vaillantın en son kasa yoğ kombilerin hepsinin teknik özelliği iyidir 236-5-3 ün minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı geniştir
    F/p bir ürün değildir vaillantın yoğ kombileri pahalıdır ama bu cihaz 20kw ısıtma ve 24kw sıcak su gücündedir
    286 serisi 24kw cihazlarından fiyat olarak uygun
    Uygun fiyatlı aynıperformansta çalışan cihazlar baymak,eca,airfel,bosch gibi markaların premix yoğ cihazlarıdır
    Vaillant servisi başka marka oda termostatı kullanılmasını istemez vaillant ın modülasyonlu oda termostatlarını tercih edebilirsiniz kombiniz oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır

• Merhabalar arkadaşlar kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum.
    Evim 120 m² şuanki toplam radyatör uzunluğu 5,6 m + havlupan.
    Haliyle sınmada sorun oluyodu radyatör eklemek istedim evin giriş kısmında radyatör yoktu buraya 1 m (60lık) radyatör ekletmeyi düşünüyorum salondaki radyatör 220 cm (40lık) birazcık daha büyük bi radyatör taktırsam yeterli olurmu?
    24Kw lık bi kombi için radyatör uzunluğu yeterli olurmu? Buderus GB 012 ye baktım nasıl sizce?
  • tolgaxus T kullanıcısına yanıt
    Eviniz hakkında daha detaylı bilgi verirseniz daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    Hangi şehirdesiniz ev kaçıncı kat,alt üst katta oturan var mı ve cepheleri nasıl? binada yalıtım var mı?
    Evdeki bütün odaların ve petek metrajını odalara göre yazabilirmisiniz

Buderus gb 12,üç eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır önermem tam yoğuşmalı premix kombi öneririm buderus ve bosch kombiler aynıdır
    Bosch condens 2500w yanında bosch fr10 modülasyonlu oda termostatı öneririm

• Ankarada, giriş kat, altta daire var, 1 oda dükkan tarafi,güneydoğu cephe ama bina var yanda, yalıtım yok
    Salon 220 cm (40cmlik)
    Arka Oda 100 cm (60cm)
    Mutfak 70 cm (60 cm)
    Çocuk Oda 80 cm (60 cm)
    Yatak o. 90 cm (60cm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaxus -- 23 Ağustos 2015; 23:59:54 >
  • tolgaxus T kullanıcısına yanıt
    odaların m2'si ve cepheleri nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Mobil sistemde kullanılan borular pex-b kılıflı borudur bu borunun oksijen bariyersizi ve oksijen bariyerlisi var siz oksijen bariyerlisini isteyin esnaf bilmiyorsa ona öğretin
    alsın taksın tesisatlara daha az oksijen girsin
    İki tane kollektör olacağı için kombiden çıkacak ana hat bağlantı boruları 32mm delilsiz alüminyum folyolu pprc olmalı
    Ortadan veya dıştan folyolu olabilir yeterki deliksiz olsun
    Esnaf mobil sistemi kılıflı boruyla yapıp ana bağlantı borularını hem 25mm hemde kompozit veya cam elyaflı pprc ile bağlıyor
    Saçma sapan bir bağlantı oluyor:tesisat boruları oksijen bariyerli anahat bağlantı boruları oksijen bariyersiz

Anahat bağlantı boruları 32mm ve folyolu boru olacak unutmayın bu boruları uzatıp her iki kollektörün ağzına bağlayacaksınız (gidiş/dönüş)

merhabalar, bazı ustalar kombi altı çıkışların 25mm olduğunu, 32 mm çıkışa yükseltmenin mümkün olmadığını ya da anlamsız olduğunu söylüyor
    mobil sistemi oksijen bariyerli borudan yaparız ama kombi altında 50cm 1mlik kullanılacak boruların normal olacağını oksijen geçiriminin önemsiz olduğunu söylüyolar. nedir disintegration hocam doğrusu? daha önceki mesajlarda sizin de önerdiğiniz kombi altı bağlantı setleri vardı onlardan alıp ustalara bu yapılacak mı diyeyim

daha önceki paylaştığınız fotoğraflar var orda bu sıkıntılar yok görünüyo:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jr_schaten -- 24 Ağustos 2015; 12:18:34 >

• jr_schaten J kullanıcısına yanıt
    Sizin ustalar isi bilmiyor
    kombi alti cap 3/4 ama reduksiyon denilen cap degistirici parca var hemen cap degistirilir

oksijen gecirimi neden onemsiz

mobil sistem de pex-b boruyu oksijen bariyerli sec ama kombiden cikacak borular oksijen bariyerSiz kompozit veya cam elyaf pprc olacak

mobildeyim uzun yazamiyorum bu sayfa ve hir onceki sayfada resimlerini cektigim metal vana ve filtreler var onlardan alabilirsini tam gecislidir dar capli degildir
    Marka olarak eca,kvs,tds,kas,evs,gk...vs gibi markalar var
    metal veya bakir S baglanti borulari heryerde
    bulunmuyor.bulabiliyorsaniz taktirin

• ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAPLAYIN BUGÜN YARIN TAKTIRACAM KOMBİYİ İKİ KOMBİ ARASINDA ÇOK FENA KALDIM
    1. BAYMAK STAR BRIDGE EXTRA 24 KW
    2.VAİLLANT ECO TEC 236-5-3 20 KW
    İKİSİDE YOĞUŞMALI EV İÇİN ALDIĞIM FİYAT İKİSİDE AYNI.HANGİSİNE KARAR VERMELİYİM????
    MERSİNDE YAŞIYORUM MALUM KIŞLAR KISA.7 METRE PETEK DÜŞÜNDÜK.DIŞ CEPHE KAPLAMASI VAR
    ÜRÜN LİNKLERİ
    http://urun.n11.com/kombi/baymak-star-bridge-extra-240-fi-yogkombi-20640-kcalh-24kw-P25662780?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwgeuuBRCiwpD0hP3Cg4kBEiQAHflm1iLhX2kBYPGV3QIEdS2lFJDnju5OEblbFWot6rKADmUaAsu78P8HAQ

http://urun.n11.com/kom...gusmali-kombi-P44583503

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE5816 -- 24 Ağustos 2015; 18:58:58 >

• SEHZADE5816 kullanıcısına yanıt
    Tabii ki vaillant eco tec 236 tercih edin
    İki kombi arasında teknoloji farkı var
    Çünkü baymak star bridge üç eşanjörlü yarım yoğuşmalı bir kombidir bu tip cihazlar tam yoğuşma yapamaz ama vaillant eco tec 236 tam yoğuşmalı premix bir kombidir

Baymak alacaksanız baymak falke condense ve baymak duo tec premix yoğ tercih edin

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.