Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AŞAĞIDA VERDİĞİM LİNKTE İZOPAN VE BENZERİ PARLAK YÜZEYLİ YALITIM MALZEMELERİNİN YERİNE KOYU RENKLİ YALITIM MALZEMELERİ KONUSUNDA BİR ARAŞTIRMA SONUCU OKUDUM. (BELKİDE BEN YANLIŞ YORUMLUYORUMDUR) SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR ? LÜTFEN OKUDUKTAN SONRA DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ.

http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/d8499fcb5419c59_ek.pdf?dergi=941
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

quote:

quote:

Arkadaşlar daire özelliklerini tam yazayım bu özelliklere göre ariston genus premium evo mu yoksa dd nitromix mi termo vana ve oda termostatı taktırmam fayda sağlarmı aristonun modülasyon aralığı geniş ama demirdöküm de bu petek boyları ile min çalışması ekonomik olurmu evin dıştan yalıtımı iyi kuzey doğu cephe. Başka önerileriz varmı
    Salon 26,20 m2
    Mutfak 14,00 m2
    Günlük Oda 14,50 m2
    Genç Odası 1 8,70 m2
    Yatak Odası 17,00 m2
    Antre 12,50 m2
    Lavabo WC 3,00 m2
    Banyo 5,00 m2
    Petek
    Salon 180x60
    Oturma 70x60
    Hol 40x60
    Çocuk 70x60
    Yatak 70x60
    Mutfak 70x60
    Banyo havlupan

odaların yön cepheleri ve komşu duvarlar nasıl bu m2'ye göre yaşam odaların olan salon ve oturma odasında metrajlar eksik
    salon ve oturma odasının cepheleri nasıl odalar ortada mı kalıyor yoksa çift cepheli mi? alt ve üst katta oturan var mı? hangi şehirdesiniz

Oturma odası ortada tek açık cephe var kuzeyde bi cephede komşu dairenin oturma odası diğer cephede mutfak var bir cephese holde
    salon kuzey ve doğuda iki açık cephe var bir yanda mutfak diğer cephede ise çocuk odası var alt üst dolu adıyaman dayım

salon ve oturma odasında metraj eksik bu odalar kuzey cepheye bakıyor üstelik salon çift cephe,kış güneşin fazla faydalanamayacaksınız
    yaşam alanları salon ve oturma odasıdır,salon ve oturma odasında metrajı arttırmanız gerekiyor

Şu an için petek boylarını arttırmam zor çünkü bağlantılar duvardan çıkma bu petek boyu ile yoğuşmalı kombi kullanmamın faydası olurmu. termo vana ve oda termostatı kullanmamı
    önerirmisin.

• erkutatakan E kullanıcısına yanıt
    ısı iletim katsayısı ile borunun oksijen bariyer özelliği farklıdır,cam elyaf istediği kadar ısıyı muhafaza etsin
    tesisata bol bol oksijen kaçırdıktan sonra,orta ve uzun vadede kalorifer sisteminde,radyatörlerde,en önemlisi de kombinin parçalarında korozyon oluşturduktan sonra kıymeti yok
    piyasadaki plastik borularda pex borularda oksijen bariyerli pex-b
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    pprc borularda ise: dizayn oksi plus gibi ortadan folyolu ve dışarda folyolu borular oksijen bariyerlidir tabi deliksiz olması koşuluyla
    piyasada delikli alüminyum folyolu borular da var bu boruların oksijen bariyer özelliği tam değildir
    tam oksijen bariyer özellikte olanlar deliksiz alüminyum folyolu borulardır

izmirdeki firmalar folyolu boru sevmez çünkü montajda kaynak öncesi traşlama gerekir,ustalar bu ayrıntıları sevmez
    cam elyaf takviyeli oksijen bariyersiz pprc ve oksijen bariyersiz kompozit pprc boru varken başka boru kullanmazlar

müşteri olarak siz kararlı olacaksınız,firmaya bırakırsanız tabii ki oksijen bariyersiz cam elyaf takviyeli boru kullanırlar
    sistemde korozyon istemiyorsanız deliksiz alüminyum folyolu boru pprc yaptıracaksınız
    mobil sistemde ise oksijen bariyerli pex-b

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• cyetkin kullanıcısına yanıt
    druvardan çıkan boruların giriş ve çıkışlarından (T) bağlantısıyla sıva üstünden 20mm pprc ile hat çektirip radyatör ilavesi yaptırabilirsiniz
    salon ve oturma odasında metraj az
  • iyi günler. ben bir odaya dik panel kullandırmak istiyorum yer sıkıntısından dolayı. fakat demirdöküm plusın dik panel radyatörü var mı piyasada göremedim. yada dd plus yoksa hangi marka kullanabilirim. teşekkürler
  • Arkadaşlar airfel digifel premix ile dd nitromix den hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkutatakan

iyi günler. ben bir odaya dik panel kullandırmak istiyorum yer sıkıntısından dolayı. fakat demirdöküm plusın dik panel radyatörü var mı piyasada göremedim. yada dd plus yoksa hangi marka kullanabilirim. teşekkürler

dd plus'ın dikey radyatörleri mevcut
  • quote:

Arkadaşlar airfel digifel premix ile dd nitromix den hangisini tavsiye edersiniz?

iki cihaz arasında tabii ki airfel digifel premix

airfel digifel premix çok daha donanımlı & ilave özellikleri olan,minimum ısıl gücü daha düşük ve modülasyon aralığı daha geniş bir cihazdır
    airfel digifel premix,nitromix'e göre daha geniş aralıkta çalışır & modülasyon yapar
    dış hava sensörü ve modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır

airfel digifel premix:

http://issuu.com/airfel-klima/docs/airfel-digifel-premix-kombi?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Fdark%2Flayout.xml&showFlipBtn=true

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 5.2kw ...........> modülasyon aralığı %21 - %100

demirdöküm nitromix p24:

http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/97/Nitromix%20Kullan%C4%B1m%20K%C4%B1lavuzu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6,5kw .................> modülasyon aralığı %26 - %100

• Arkadaşlar evdeki petekleri büyüteceğim ev ara kat kuzey doğu cephe yer Adıyaman dıştan 4 cm yalıtımlı. aşağıdaki bilgilere göre peteklerim ne olmalı.
    bu arada kombi olarakta airfel yerine servis den dolayı DD nitromix e karar kıldım.
    kullanılan tüm petekler ferrroli marka vanalar tds
    Salon 26,20 m2 --- petek 180x60--cephe kuzey doğu
    Mutfak 14,00 m2 -- 70x60--------kuzey
    Günlük Oda 14,50 m2 -- 70x60----kuzey
    Genç Odası 1 8,70 m2 -- 70x60----doğu
    Yatak Odası 17,00 m2 --70x60----doğu
    Antre 12,50 m2 -------- 40x60
    Lavabo WC 3,00 m2
    Banyo 5,00 m2 ------ havlupan
  • cyetkin kullanıcısına yanıt
    salon ve oturma odasında metraj eksik daha önceki mesajlarda belirtmiştim.
  • Merhabalar disintegration yazdığınız bilgiler için teşekkürler.
    Konuları ne kadar okuduysam da açıkçası yabancı olduğum terimler ve benim düşüncelerim çok karıştı.Tekirdağ merkez daha doğalgaza yeni geçen bir şehir. Bizim ev klasik kalorifer tesisatı döşeli aşağıda görürünen petekten 2 adet bir tanede bu peteğin yarısı kadar bir tane petek. Binada mantolama yok sokak arasında ve rüzgar almıyor zaten 2 tarafıda sokak. İlerliyen zamanda mantolama olur mu bilemem. şimdi bizim ilk önce kambi alırken neye dikkat etmemiz gerekiyor ? Kışın kuru soğuk çok fazla oluyor. Bütçe olarak 1800 2200 arasında ödeyebilirim.
    90 Metrekare kullanılabilir yaşam alanı.

http://img495.yukle.tc/image.php?id=1959IMG_1702.JPG

Not: Kusurabakmayın kafam nereden nasıl başlıyacağımı bilemediğim için aklımadakileri yazmaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 31 Mayıs 2014; 21:10:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Merhabalar disintegration yazdığınız bilgiler için teşekkürler.
    Konuları ne kadar okuduysam da açıkçası yabancı olduğum terimler ve benim düşüncelerim çok karıştı.Tekirdağ merkez daha doğalgaza yeni geçen bir şehir. Bizim ev klasik kalorifer tesisatı döşeli aşağıda görürünen petekten 2 adet bir tanede bu peteğin yarısı kadar bir tane petek. Binada mantolama yok sokak arasında ve rüzgar almıyor zaten 2 tarafıda sokak. İlerliyen zamanda mantolama olur mu bilemem. şimdi bizim ilk önce kambi alırken neye dikkat etmemiz gerekiyor ? Kışın kuru soğuk çok fazla oluyor. Bütçe olarak 1800 2200 arasında ödeyebilirim.
    90 Metrekare kullanılabilir yaşam alanı.

http://img495.yukle.tc/image.php?id=1959IMG_1702.JPG

Not: Kusurabakmayın kafam nereden nasıl başlıyacağımı bilemediğim için aklımadakileri yazmaya çalıştım.

merhaba
    en iyi cihazlar ön/hava karışımlı premix yoğ cihazlardır,almışken en iyisini istiyorsanız bu kombilerden almanız gerekir,marka model olarak seçenek çok fazla
    premix yoğ kombide tek kural vardır:kombi ile kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınmak
    yani radyatör metrajını öyle bir düzenlemeniz gerekir ki kombiyi kış boyunca 60c-65c'ye getirmek zorunda kalmayacaksınız
    evinizi en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek şekilde boyutlandırmanız gerekir,ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktırmanız gerekir:danfoss ra 2000
    evde iç ortam sıcaklığı 20c-21c ve üstü devamlı olacaksa isteğe bağlı digital oda kumandası,kalorifer tesisatının sirkülasyonunda sorun yoksa tesisat suyu rahat devir daim ederse,premix yoğu kombi+termostatik vanalar+oda kumandası ile mümkün olduğu kadar tasarruf yaparsınız
    tabi esaas tasarruf mantolamadan başlar çünkü yalıtımın tasarrufa etkisi en az %40
    radyatör metrajında daha sağlıklı değerlendirme yapabilmek için evde ısıtılacak bütün alanların:koridor,hol,mutfak,odalar,salon
    metrekaresi ve cephesiyle/cepheleriyle beraber yazarsanız daha net ifadeler kullanabiliriz
    örnek:oturma odası 12m2 petek boyu 100cm kuzey cephe,koridor petek yok,hol petek var veya yok,mutfak 10m2 kuzey ve batı cephe petek boyu 60cm....gibi
    evinizin cepheleri nasıl ve hangi yönde? ayrıca hangi katta oturuyorsunuz alt ve üst katınız boş mu dolu mu?
    kombinin monte edileceği yer var mı? kalorifer tesisatı kaç yıllık? kalorifer tesisatı mobil sistemi mi? yoksa sıva üstü veya sıva altı pprc plastik mi?

• Cevap için teşekkürler.
    kombinin takılacağı duvar burası.sağ tarafı cam sokak arasına bakıyor.Hemen onun 2 metre ilerisinde 2metrelik bir tane petek ve hemen kombinin takılacaği duvarın arkasında oturma odasında bulunan 2 metrelik petek var.2 iki petekte kuzey cephesine bakıyor.1 kattayız ama normal bir bina gibi değil altımızda pasaj oldugu ıcın bu birinci kat 2 kata tekevul edıyor.Alt kısımda doğal gaza geçtiğimiz için bir ısınma olmayacaktır.Üst katımız dolu doğal gaz yakacaklar. Suanki kalorifer tesisatı 15 Senelik var ve duvarların üstünden giden demir borular mevcut. yeni döşenecek borularda eskileri gibi olacak büyük ihtimal.
    Genelde oturulacak oda salon ve mutfak aynı yerde.Sabit 2 metrelik petek hep yanacak.Yani şöyle bir durumda var bizim standart evler gibi 5 veya 6 petek ayrı ayrı odalarda yok.Kısın bile sabit 2 metrelik 2 petek yanacak.

http://img495.yukle.tc/image.php?id=3160IMG_1704.JPG

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Cevap için teşekkürler.
    kombinin takılacağı duvar burası.sağ tarafı cam sokak arasına bakıyor.Hemen onun 2 metre ilerisinde 2metrelik bir tane petek ve hemen kombinin takılacaği duvarın arkasında oturma odasında bulunan 2 metrelik petek var.2 iki petekte kuzey cephesine bakıyor.1 kattayız ama normal bir bina gibi değil altımızda pasaj oldugu ıcın bu birinci kat 2 kata tekevul edıyor.Alt kısımda doğal gaza geçtiğimiz için bir ısınma olmayacaktır.Üst katımız dolu doğal gaz yakacaklar. Suanki kalorifer tesisatı 15 Senelik var ve duvarların üstünden giden demir borular mevcut. yeni döşenecek borularda eskileri gibi olacak büyük ihtimal.
    Genelde oturulacak oda salon ve mutfak aynı yerde.Sabit 2 metrelik petek hep yanacak.Yani şöyle bir durumda var bizim standart evler gibi 5 veya 6 petek ayrı ayrı odalarda yok.Kısın bile sabit 2 metrelik 2 petek yanacak.

http://img495.yukle.tc/image.php?id=3160IMG_1704.JPG

yazdığınız bütçeye göre f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm,
    bu fiyat diliminde öncelikle önerdiğim cihazlar baymak falke condense ve baymak duo tec:cihazların minimum ısıl gücü düşük 4,7kw ve modülasyon aralıklar çok geniştir: %19,5 - %100
    http://baymak.com.tr/tr/urun/baymak-duo-tec-premix-yogusmali-kombi
    http://baymak.com.tr/tr/urun/falke-condense-serisi-premix-teknolojili-yogusmali-kombiler
    alternatif olarak eca confeo premix,airfel digifel premix
    kombi ile birlikte modülasyonlu oda kumandası kullanma istiyorsanız bütün kontrol elimde olsun kombi ile haşır neşir olayım diyorsanız
    gelişmiş elektronik kart yazılımı sayesinde bosch classic condense,yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası,modülasyonlu oda kumandasını ise kombiye uzak bir noktaya koridor gibi yere monte edebilirsiniz,bosch classic condense+bosch fr 10 yaklaşık 2000liraya mal edersiniz
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/yagusmali-kombiler/classic-condense.html
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/inside-temperature-controls/fr-10.html
    http://www.bosch-climate.com.tr/files/ODA_KUMANDALARI_TR.pdf

• iyi geceler arkadaşlar.

yeni bir ev aldım. ve bu günlerde petekler takılacak. siirtte yaşıyorum yani güneydoğu. evim 13 katlı bir blokta 7. kat 3 cephe görüyor ve 4+1.
    brüt: 191 m2 net:155 m2 büyüklükte. binada yalıtım mantolama yapıldı. pencereler WİNFRT çift cam ısı cam. yerler parke.

ısıtılacak alanlar

salon: 26.6 m2 ( 2 boydan Fransız cam)
    oturma odası: 18.5 m2 ( 1 boydan 1 yarım toplam 2 cam + 1 balkon kapısı)
    çocuk odası:13 m2 ( 1 yarım cam)
    çocuk odası:12.8 m2 (1 yarım cam)
    yatak odası:16.5 m2 (1 yarım cam)
    mutfak: 18.5 m2 (1 yarım cam + balkon kapısı)
    antre: 11.8 m2+koridor:7.6 m2
    banyo:5.7 m2

evimi satın aldığım kişi baymak bayi sahibi olduğundan ve kombiyi hediye edeceğinden kombi marka model sormayacam o seçildi baymak duo-tech yoğuşmalı

size 1.sorum kombi kaçlık olması lazım öncelikle?
    2. si hangi odaya kaç m uzunluğunda radyatör koymalıyım?

bu konuda çok cahilim ve kısa sürede karar vermeliyim. bilgi sahibi olupta değerli vaktini ayıran arkadaşlardan şimdiden allah razı olsun.

iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

iyi geceler arkadaşlar.

yeni bir ev aldım. ve bu günlerde petekler takılacak. siirtte yaşıyorum yani güneydoğu. evim 13 katlı bir blokta 7. kat 3 cephe görüyor ve 4+1.
    brüt: 191 m2 net:155 m2 büyüklükte. binada yalıtım mantolama yapıldı. pencereler WİNFRT çift cam ısı cam. yerler parke.

ısıtılacak alanlar

evimi satın aldığım kişi baymak bayi sahibi olduğundan ve kombiyi hediye edeceğinden kombi marka model sormayacam o seçildi baymak duo-tech yoğuşmalı

size 1.sorum kombi kaçlık olması lazım öncelikle?
    2. si hangi odaya kaç m uzunluğunda radyatör koymalıyım?

bu konuda çok cahilim ve kısa sürede karar vermeliyim. bilgi sahibi olupta değerli vaktini ayıran arkadaşlardan şimdiden allah razı olsun.

iyi forumlar.

merhaba yazdığınız m2'ye göre evde ısıtılacak net alan 130m2
    kombi tercihiniz güzel,24kw kapasitede baymak duo tec almanız yeterlidir,28kw baymak duo tec almanızda sıkıntı olmaz çünkü her iki cihazın minimum ısıl gücü düşük 24kw...> 4.7kW 28kW.....>5.7kW ve modülasyon aralığı çok geniştir
    eviniz mantolamalı termostatik vana ve oda termostatı kullanmak sizin için avantaj premix yoğ kombi yanında tasarrufunuz daha da artar

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Ilginize teşekkür ederim benim suan acil cevap bulmak zorunda oldugum soruya da deginirseniz memnun olurum. Oda boylarini ve pencere durumlarini yazmistim.

Acaba hangi odaya kac m uzunlukta radyatör takmaliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ilginize teşekkür ederim benim suan acil cevap bulmak zorunda oldugum soruya da deginirseniz memnun olurum. Oda boylarini ve pencere durumlarini yazmistim.

bütün odaların cephelerini ve komşu yön duvarlarını yazarsanız radyatör metrajı için sağlıklı bir değerlendirme yapılır
    ayrıca kombi hangi bölgeye takılacak?

• quote:

quote:

bütün odaların cephelerini ve komşu yön duvarlarını yazarsanız radyatör metrajı için sağlıklı bir değerlendirme yapılır
    ayrıca kombi hangi bölgeye takılacak?

kendimce çizmeye çalıştım. evim üç cephe görüyor kuzay yönünde yan daire var 3 tarafım açık doğu batı ve güney.

kombi yeri mutfak balkonunda olacak.

yardımlarınızı bekliyorum.

• megalomanyag kullanıcısına yanıt
    salon: 26.6 m2 güney ve doğu cephe 120cm+140cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    oturma odası: 18.5 m2 güney ve doğu cephe 100cm+100cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    çocuk odası:13 m2 güney cephe 100cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    çocuk odası:12.8 m2 güney cephe 100cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    yatak odası:16.5 m2 batı cephe 120cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    mutfak: 18.5 m2 doğu cephe 120cm pkkp 22/600 demirdöküm plus
    antre: 11.8 m2+koridor:7.6 m2:koridora en az 100cm pkkp 22/600 demirdöküm plus,koridorda radyatör yeri yoksa en yakın odadaki radyatör çıkışlarından sıva üstü 20mm pprc ile ek hat çektirin,koridorda radyatör ilavesi önemli
    banyo:5.7 m2 yeriniz müsait ise en az 25-30 borulu krom renk sanpan havlupan müsait değilse 80x50cm küçük boy

yaklaşık 10mt radyatör+havlupan
    ama metrajda değişiklik olabilir sonuçta ısı kayıplarının yerinde hesaplanması gerekir
    bu şartlarda 24kw baymak duo tec yeter ama 28kW baymak duo tec'te alabilirsiniz
    cihazların minimum ısıl güçleri birbirine yakındır kaybınız olmaz ayrıca 28kW baymak duo tec'in sıcak su kapasitesi daha iyidir
    ilave tasarruf için bu metraja kaliteli termostatik vanalar "danfoss ra 2000" ve istiyorsanız kaliteli dijital oda kumandası kullanmanızı öneririm

http://baymak.com.tr/tr/urun/baymak-duo-tec-premix-yogusmali-kombi
    http://baymak.com.tr/UserFiles/ProductDocument/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu985.pdf

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.