Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (1001. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.262.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9991000100110021003
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

peki o zaman

montaj vs hariç kombi için bütçe nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANIL007 kullanıcısına yanıt

baymak duo tec compact

eca proteus premix

alarko super fit suf

airfel maestro smart

buderus logamax plus gb22i

bosch condens 2200

bosch condens 2500

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Bosch 2200i w 24 kw düşünüyorum bi eksigi fazlasi var midir acaba. Tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 22 Temmuz 2021; 18:6:41 >
  • Üstadım, sizi de böyle soru bombardımanına tutuyoruz 🤦‍♂️ Affola demek istiyorum.

Yoğuşma geri kazanımı için kombinin kaç derecede çalışmasını öneriyorsunuz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dilocrom kullanıcısına yanıt

kış boyunca 55c ve altında

55c'yi geçmesin yeter

• ANIL007 kullanıcısına yanıt

her kombinin eksiği fazlası vardır sakın almayın diyecdk kadar eksiği yok

2200de kronik sorun yok en azından. bosch kalitesi.

Nokta atışı 👍👏🏻

60-70 derecede çalıştıran eğitilmeyen kullanıcılar ve kullanıcılardan öncesi eğitimsiz servisler...! Tüketiciye bu eğitimi sizin gibi değerli & eğitimli ustalarımızın vermesi gerekiyor. Ama ülkemizde herkes her işi yapınca tablonun böyle olması kaçınılmaz olur.

Çok teşekkür ederim var olun.

• Merhaba, evim 185m2 yerden ısıtma borular oksijen bariyersiz. 3 senedir her sene boruları standart şebeke suyu ile yikatmama ragmen malesef Bazı odalarda borularda patlamalar oldu. İlaç yapıldı ama çözüm olmadı. Şu anda gb012 kombinin esanjoru patladı ve değişim gerekiyor. Bu noktada araya bir plakalı esanfor ve pompa alıp kombi ve ev hattını ayırmayı planlıyorum. Bu noktada sorularım asagidadir:
    1.Bu Kombi esanjorleri pahalı olduğu için ve eşanjör kronigi olduğu için kombiyi değiştireyim mi? (Kombi 5.yillik)
    2. Plakalı eşanjör ve pompa için tsvsiyeniz olur mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • levocero L kullanıcısına yanıt

merhaba

gb012, tek eşanjörlü bir kombi hem kalorifer hemde musluk sıcak su, bu eşanjörde hazırlanıyor. oksijen bariyersiz yerden ısıtmada tesisata yoğun bir taze hava girer. bakırdan oluşan bu eşanjör dayanamaz

sizin eve yanlış kombi takılmış ve sizi uyarmamışlar

sizin TORTU TUTUCU VE HAVA AYIRICI kullanmanız lazım

kombiyi de değiştirmişken 2 eşanjörlü tam yoğ premix kombi alırsanız sorununuzu çözersiniz

tesisata taze hava girdiği sürece ara ara, hava ayırıcı ile taze oksijeni tesisattan atarsınız

tesisatta oluşacak yapay çamuru da tortu tutucu ile atarsınız

CALEFFİ VE SPİROVENT gibi markaların hava ayırıcı ve tortu tutucuyu öneririm

youtube videosunu izlemenizi öneririm

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JNPnr-VlecI

gb012 sizin eve uygun değil bütçeniz varsa değiştirin ama mutlaka hava ayırıcı ve tortu tutucu kullanın

kombi olarak ta 185m2 yazmışsınız ama 24kw buderus gb012 sanırım evinize yetmiş veya ısıtma sorun yaşadınız mı? 185m2 net mi brüt mü? binada yalıtım var mı?

Bugun gidip aldim. 5500₺ montaj dahil ama şartel gibi masraflar bize aitmiş.

hocam merhabalar nasılsınız?

Arkadaşın doğalgaza dönüşüm olacak.

Ben kendisine Bosch 2200 tavsiye ettim bende 2300 olmasından ve sessiz oluşundan tasviye ettim.

Ancak kendisinin suyu aşırı kireçli olduğundan warmhause ewa24 almasının fiyattan ötürü de daha iyi olacağını söyledim.

Sizin bu önerdiğiniz kombiler dahil yorumunuz nedir ? teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt

merhaba iyiyim sağolun, sizde zaman zaman kombi bölümünde yazıyorsunuz kombiler hakkında epey bilginiz var

warmhaus kombilerde paslanmaz çelik premix eşanjör var, bosch larda ise silindirik alaşımlı eşanjör.çok kireçli sularda çelik eşanjörler 1 tık daha avantajlıdır ama kirecin yoğunluğu da önemlidir.en garantili yöntem kombi altına kalorifer borusuna ekosu gibi kireç önleyici takmak

sizde sağolun, bu arada bayramınız da mübarek olsun.Nice bayramlarımız olsun inş.

Valla hocam dediğiniz gibi kireç olayı fazla, birde sanırsam çelik kazanların kireçten tıkanma olayı az ancak tıkanırsa da temizliği zor olarak biliyorum doğru mudur?

Kayınpeder in gb62 buderus 2 kez tıkandı ancak çok kolay şekilde kazan parçalarına ayrılarak temizlendi.Ücreti de bakım ücreti alındı sadece?

Eğer çelik kazanların tıkanınca temizliği zor ise ona göre tavsiye de bulunacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kireci kesmek için kombinin altındaki temiz su girişine aşağıda fotosunu eklediğim filtre sistemi çözüm olamaz mı?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• meeb kullanıcısına yanıt

iyi bayramlar

çelik eşanjörlerin temizliği zor değil ön kapak sökülüyor içerisi yekpare oval büyük derin bir parça, temizlik uygulanıyor.teknoloji ilerledi bunlar sorun değil

• Dilocrom kullanıcısına yanıt

kullanmadım

• Arkadaşlar merhaba doğalgaz bağlantısı yeni termostat taktırmadım akıllı termostat olmasını istiyorum telefondan kumanda olması lazım ne tür termostat almalıyım
    Kombi=bosch condense 2200i

• Kml_35_ K kullanıcısına yanıt

merhaba

akıllı oda termostatlarında seçenek çok fazla

bosch'ta easy control var ona bakabilirsiniz

• Merhaba,

130 m2 evimizde 14 yıldır kullandığımız demirdöküm kombi son 1 yılda birkaç kez arıza yaptı ve habire işçiliğe, parçaya para ödemek zorunda kaldım. Az önce de su ısıtması çalışmayıp banyoda yarı yolda bırakınca yeter artık dedim.

Hiç bilgim yok sadece tam yoğuşmalı olmasını istiyorum ve akıllı oda termostatıyla birlikte alacağım. Önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim evde bebek var hızlıca alıp kullanmaya başlamam lazım.

Bu arada tekrar bir proje çıkartmak gerekecek midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenShoot -- 24 Temmuz 2021; 22:52:25 >
  • 
Sayfa: önceki 9991000100110021003
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.