Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

merhabalar...benim tahmini 10-11 senelik beretta marka kombim bozuldu.geçtiğimiz kış başı ve kış ortalarında iki defa arıza verip bu sene de aynı durumla karşılaşınca yenilemeye karar verdim..Evim 12.katta net 140 metrekare,yerden ısıtmalı ve kombinin bulunduğu yer kapalı mutfak balkonunun içerisinde.şimdilik aklımda yoğuşmalı olan modeller var ama bilgi ve önerilerinizi almak isterim.

http://www.vaillant.com.tr/urunler/gaz-yaktl-cihazlar/duvar-tipi-youmal-kombiler/produkt_vaillant/VUW_296%2C_346%2C_376_Yogusmali_Kombi.html

Fazla düşünmeyin Vaillant alın ve rahat edin...

Ancak size tavsiyem mevcut 2 yıllık garantisine ek en az 10 yıllık bakım sözleşmesi yapmanız...

Başta pahalı gibi geliyor... Ancak zaman içinde yıllık bakımlar ve değişen ufak tefek parçalarla ödediğiniz parayı fazlası ile geri alıyorsunuz...

• Merhaba,
    ECA Confeo Plus ile ECA Proteus Plus arasında kaldım.
    İkisi arasında ne fark olduğunu, Confeo yu almaya aradaki fark değer mi? (200TL)

Şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dammak

quote:

merhabalar...benim tahmini 10-11 senelik beretta marka kombim bozuldu.geçtiğimiz kış başı ve kış ortalarında iki defa arıza verip bu sene de aynı durumla karşılaşınca yenilemeye karar verdim..Evim 12.katta net 140 metrekare,yerden ısıtmalı ve kombinin bulunduğu yer kapalı mutfak balkonunun içerisinde.şimdilik aklımda yoğuşmalı olan modeller var ama bilgi ve önerilerinizi almak isterim.

http://www.vaillant.com.tr/urunler/gaz-yaktl-cihazlar/duvar-tipi-youmal-kombiler/produkt_vaillant/VUW_296%2C_346%2C_376_Yogusmali_Kombi.html

Fazla düşünmeyin Vaillant alın ve rahat edin...

Ancak size tavsiyem mevcut 2 yıllık garantisine ek en az 10 yıllık bakım sözleşmesi yapmanız...

Başta pahalı gibi geliyor... Ancak zaman içinde yıllık bakımlar ve değişen ufak tefek parçalarla ödediğiniz parayı fazlası ile geri alıyorsunuz...

evet aklımdaki de Vaillant kesinlikle.Ariston ve ECA araştırdım ama içime sinmedi.sanırım Vaillant alacağım.

10 yıllık bakım sözleşmesi konusunda hiç bir bilgim yoktu.bu konuda da ayrı teşekkür ederim.fiyatı da pek sorun değil iyi birşey olsun yeter ki.

• quote:

10 yıllık bakım sözleşmesi konusunda hiç bir bilgim yoktu.bu konuda da ayrı teşekkür ederim.fiyatı da pek sorun değil iyi birşey olsun yeter ki.

Evet Vaillant'ın böyle uzun süreli bakım ve garanti sözleşmeleri var...

Benim evimdeki cihaz 2003 model ve 2017 yılına kadar da Vaillant garantisi altında...
  • Ben Adıyaman da oturuyorum 5 katlı binanın 5 inci katı çatı var ama çok kötü çatı gömme dedikleri binada yalıtım yok ev brüt 200 m2 15 mt petek var kombi tavsiyesi sizi yormamak için okudum ama petek mt si ve alacağımız kombi peteklere yetermi hangi kombi yi almalıyım tasarruflu olsa iyi olur bütçe 2500--3000 tl arası sadece kombi için yardımcı olursanız sevinirim bu arada adıyaman ılıman bir iklim yılda sert geçecek gün sayısı 20-30 gün
  • Ben Adıyaman da oturuyorum 5 katlı binanın 5 inci katı çatı var ama çok kötü çatı gömme dedikleri binada yalıtım yok ev brüt 200 m2 15 mt petek var kombi tavsiyesi sizi yormamak için okudum ama petek mt si ve alacağımız kombi peteklere yetermi hangi kombi yi almalıyım tasarruflu olsa iyi olur bütçe 2500--3000 tl arası sadece kombi için yardımcı olursanız sevinirim bu arada adıyaman ılıman bir iklim yılda sert geçecek gün sayısı 20-30 gün
  • Radyatör konusunda bilgisi olan birileri lütfen cevap versin...28 M2 güney cephe çatı yalıtımsız alt katı boş olan odamda 600*1600 immmergas radyatör takılı radyatör ısınıyor ve oda ısınmıyor. Evde mobil sistem dedikleri sistem var buderus gb22 kombi kullanıyorum radyatörü değiştirmek çözüm olurmu?
    internette araştırdım pkkpkp model eca radyatör en yüksek ısı kcal değerlerine sahip pkkpkp 600*2000 sorunumu çözer mi? yoksa dd panel plus pkkp 600*2000 mi almalıyım? ya da sizin çözüm öneriniz var mı? Oda termostaım burada ve asla 18c olup termostat devreye girmiyor yardımlarınbız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yufak

Ben Adıyaman da oturuyorum 5 katlı binanın 5 inci katı çatı var ama çok kötü çatı gömme dedikleri binada yalıtım yok ev brüt 200 m2 15 mt petek var kombi tavsiyesi sizi yormamak için okudum ama petek mt si ve alacağımız kombi peteklere yetermi hangi kombi yi almalıyım tasarruflu olsa iyi olur bütçe 2500--3000 tl arası sadece kombi için yardımcı olursanız sevinirim bu arada adıyaman ılıman bir iklim yılda sert geçecek gün sayısı 20-30 gün

Ev net olarak (balkon hariç) kaç m2?
    Petekler hangi tip? PKKP (11cm genişlikte olur) ise yükseklikleri kaç cm? 50? 60cm? Birden çok tipte petek varsa hangi tipten kaç metre var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatar7879

Radyatör konusunda bilgisi olan birileri lütfen cevap versin...28 M2 güney cephe çatı yalıtımsız alt katı boş olan odamda 600*1600 immmergas radyatör takılı radyatör ısınıyor ve oda ısınmıyor. Evde mobil sistem dedikleri sistem var buderus gb22 kombi kullanıyorum radyatörü değiştirmek çözüm olurmu?
    internette araştırdım pkkpkp model eca radyatör en yüksek ısı kcal değerlerine sahip pkkpkp 600*2000 sorunumu çözer mi? yoksa dd panel plus pkkp 600*2000 mi almalıyım? ya da sizin çözüm öneriniz var mı? Oda termostaım burada ve asla 18c olup termostat devreye girmiyor yardımlarınbız için şimdiden teşekkürler.

Hangi il/ilçede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bahsettiğiniz radyatörün bu ebatla ve üstelik kombi 75C'de yanarken sizi ısıtabilmesi için, Antalya vb bir yerde olmanız gerekir...Demek istediğim İmmergas panelin ısıl değeri DD, ECA gibi markaların panellerinin % 60 ı kadar. DD veya ECA PKKP tip panellerinden almanız yeterli olur, soğuk bir iklimde değilseniz PKKP 600*160-200 arası ebat işinizi görecektir. Çok uzun olmasın diyorsanız 900*120-150 de olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Radyatör konusunda bilgisi olan birileri lütfen cevap versin...28 M2 güney cephe çatı yalıtımsız alt katı boş olan odamda 600*1600 immmergas radyatör takılı radyatör ısınıyor ve oda ısınmıyor. Evde mobil sistem dedikleri sistem var buderus gb22 kombi kullanıyorum radyatörü değiştirmek çözüm olurmu?

Hangi il/ilçede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bahsettiğiniz radyatörün bu ebatla ve üstelik kombi 75C'de yanarken sizi ısıtabilmesi için, Antalya vb bir yerde olmanız gerekir...Demek istediğim İmmergas panelin ısıl değeri DD, ECA gibi markaların panellerinin % 60 ı kadar. DD veya ECA PKKP tip panellerinden almanız yeterli olur, soğuk bir iklimde değilseniz PKKP 600*160-200 arası ebat işinizi görecektir. Çok uzun olmasın diyorsanız 900*120-150 de olabilir.

yozgatta yaşıyorum yani çok soğuk bir iklimde eca pkkpkp 600*2000 iyimidir? yeterli olur mu?

• quote:

quote:

quote:

yozgatta yaşıyorum yani çok soğuk bir iklimde eca pkkpkp 600*2000 iyimidir? yeterli olur mu?

Odanızda tek pencere varsa ve zeminden itibaren pencereye kadar olan yükseklik en fazla 60cm yükseklikteki radyatöre izin veriyorsa, evet 600*2000 pkkpkp yeterlidir. (70C su sıcaklığında vereceği ısı değeri Q=2138 kcal/h.m x 2m = 4276 kcal/h olur, mevcut peteğin 2,5 katı ısı alırsınız)

• quote:

quote:

Ben Adıyaman da oturuyorum 5 katlı binanın 5 inci katı çatı var ama çok kötü çatı gömme dedikleri binada yalıtım yok ev brüt 200 m2 15 mt petek var kombi tavsiyesi sizi yormamak için okudum ama petek mt si ve alacağımız kombi peteklere yetermi hangi kombi yi almalıyım tasarruflu olsa iyi olur bütçe 2500--3000 tl arası sadece kombi için yardımcı olursanız sevinirim bu arada adıyaman ılıman bir iklim yılda sert geçecek gün sayısı 20-30 gün

Petekler hangi tip? PKKP (11cm genişlikte olur) ise yükseklikleri kaç cm? 50? 60cm? Birden çok tipte petek varsa hangi tipten kaç metre var?

ev net olarak 170 m2 petekler pkkp 11 cm doğru yükseklik ise 50 cm petekler aynı tip

• quote:

quote:

quote:

quote:

Odanızda tek pencere varsa ve zeminden itibaren pencereye kadar olan yükseklik en fazla 60cm yükseklikteki radyatöre izin veriyorsa, evet 600*2000 pkkpkp yeterlidir. (70C su sıcaklığında vereceği ısı değeri Q=2138 kcal/h.m x 2m = 4276 kcal/h olur, mevcut peteğin 2,5 katı ısı alırsınız)

eyvallah sağolasın bugün sipariş vericem inşallah sonucu bildiririm....

• quote:

quote:

quote:

ev net olarak 170 m2 petekler pkkp 11 cm doğru yükseklik ise 50 cm petekler aynı tip

İlinizde sert geçecek gün sayısı az değil. Eviniz de yalıtımsız ve çatı altı olduğu için örneğin bir alt kata göre yaklaşık % 10-15 fazla ısı kaybı olur. Alt katınızda dış cephe yalıtımı olsaydı bu fark % 30-35 olurdu.
    Rakamlarla konuşursak;
    evinizin kritik ısı kaybı---> Q = 170m2 x 2,7m (yaklaşık tavan yüksekliği) x 42 kcal/h.m3 (eviniz için m3 başına düzeltilmiş ısı kaybı)

Q = 19278 kcal/h

Bu durumda minimum 20000 kcal/h (24kw) kapasitesinde bir kombiye ihtiyaç var.Peteklerinizden, 70C tesisat suyu ve 20C oda sıcaklığında yaklaşık 19000 kcal/h ısı alabilirsiniz. Buna göre, peteklerinizin evin ısı kaybına göre yeteri miktarda hesap edildiklerini söyleyebiliriz. Yani bu petekler -9C dış sıcaklıkta (Adıyaman için kullanılan değer) sizi rahatlıkla ısıtır.

Kombi olarak 24kw (sınırda), 25kw ve 26kw güçteki farklı marka/model cihazlar hem ısıtma hem de sirkülasyon kapasitesi (peteklerde ve tesisatta toplam 90-100 lt su olur) bakımından yeterlidir.

Vaillant ecotec plus 296/3-5 (25kw)
    Ferroli ecocept 25C (25kw)
    Viessmann vitodens 100 (26kw)

kombiler arasından ilinizdeki servis kalitesini dikkate alarak tercih yapmanızı öneririm. Özellikle modülasyonlu oda kumandası ile kullanmanız tasarruf bakımından önemli...

• Eski kombi öneri sayfasında doğalgaz kombisi, termostad ve radyatörler ile ilgili yardım istemiştim.

Sonunda şu sistemde karar kıldık: Bosch Classic Condense yoğuşmalı ZWB 28 - 3C (B1 RDC 28 41 H), FR 100 modüler oda termostatı, D.Döküm Plus petekler.

Petek montajı biraz sorunlu geçsede petek, kombi, termostad vs. takıldı ve bu ayın 3'ünde ısısan yetkili servisi kombiyi çalıştırdı.

ilk günden sıcak su kullanımında sorunlar yaşadık, sadece sıcak su musluğunu kullanmamıza ramen duş sırasında musluk kapatılıp açılınca arada 1dakika kadar soğuk su geliyordu. Servisi çağırdık musluk kapatılıp açılınca soğuk su gelmesi normal dediler geçiştirdiler.

Dün, yani kombinin çalıştırılmasından 11gün sonra ilk arızamızı aldık. Arıza kodu EA idi ve reset butonu yanıp sönüyordu. Cihazı resetledim tekrar çalışmaya devam etti.

Bu sabah ise sıcak su kullanımında tekrar aynı hatayı verdi. Bu sefer resetlemek, cihazı açıp kapamak, şalterden açıp kapatmak, sayacın ordaki gaz kesme aparatını kontrol etmek vs. birçok şey denmeme ramen kombiden sürekli aynı hatayı almaya devam ettim...

Sonuçta tekrar servisi çağırdım ve elektrikli termosifona kaldık...

*Daha 10 günlük bir kombinin şimdiden arızalanması normal mi?
    *Bu hataların devamı gelir mi?
    *Bu cihaz kışın bizi yolda bırakır mı?

EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor.
    Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.

• Gerçekten kış arefesinde can sıkıcı bir durum. Üretim aşamasıyla ilgili gibi. Geçen sezonda bir elektrik kesintisinde komşumuzun Buderus u062 kombisinin elektronik kartı yanmıştı. Herkesin elektriği kesildiği ve hiç kimsede regülatör, ups olmadığı halde niye bir kombinin kartı yandı, ayrı konu. Sonuçta garantiden değişti elektronik kartı. Umarım sizin sorun da giderilir ve başka sorun yaşamazsınız...Ayrıca herhangi birinin; servis ustası, mühendis vb.bile olsa cihazla ilgili kesin bir garanti verebileceğini zannetmiyorum...
  • yarından itibaren sıcaklık 12-13 derecelere düşecek şans mı desem ne desem... 2-3-ay kullanmış olsam bişey demiyecem ama daha 10 gün oldu ve 2 küsür milyarlık cihaz bu...
    neyse artık servisi bekleyeceğiz yapacak bişey yok. Umarım biran önce gelirler...
  • Şans işi ya :)
    Bende Bosch Classic Condense aldım.Salı günü doğalgaz açılacak bakalım ne çıkacak
    Umarım sizin sorununuz da hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 16 Ekim 2011; 1:36:07 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İlinizde sert geçecek gün sayısı az değil. Eviniz de yalıtımsız ve çatı altı olduğu için örneğin bir alt kata göre yaklaşık % 10-15 fazla ısı kaybı olur. Alt katınızda dış cephe yalıtımı olsaydı bu fark % 30-35 olurdu.
    Rakamlarla konuşursak;
    evinizin kritik ısı kaybı---> Q = 170m2 x 2,7m (yaklaşık tavan yüksekliği) x 42 kcal/h.m3 (eviniz için m3 başına düzeltilmiş ısı kaybı)

Q = 19278 kcal/h

Bu durumda minimum 20000 kcal/h (24kw) kapasitesinde bir kombiye ihtiyaç var.Peteklerinizden, 70C tesisat suyu ve 20C oda sıcaklığında yaklaşık 19000 kcal/h ısı alabilirsiniz. Buna göre, peteklerinizin evin ısı kaybına göre yeteri miktarda hesap edildiklerini söyleyebiliriz. Yani bu petekler -9C dış sıcaklıkta (Adıyaman için kullanılan değer) sizi rahatlıkla ısıtır.

Kombi olarak 24kw (sınırda), 25kw ve 26kw güçteki farklı marka/model cihazlar hem ısıtma hem de sirkülasyon kapasitesi (peteklerde ve tesisatta toplam 90-100 lt su olur) bakımından yeterlidir.

Vaillant ecotec plus 296/3-5 (25kw)
    Ferroli ecocept 25C (25kw)
    Viessmann vitodens 100 (26kw)

kombiler arasından ilinizdeki servis kalitesini dikkate alarak tercih yapmanızı öneririm. Özellikle modülasyonlu oda kumandası ile kullanmanız tasarruf bakımından önemli...

ilginize teşekkür ederim ancak ilimizde servis sorunu olmayan firma olarak ECA olduğunu tespit ettik o bakımdan bu modeli E.C.A Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi 24 KW 20.640 Kcal/h tavsiye edermisiniz tekrardan teşekkürler

http://www.e-kombi.net/36-eca-premix-yoeutmaly-kombi-24-kw.html?ref=akakce&v=1.80.3

• quote:

Orijinalden alıntı: procaptain

Şans işi ya :)
    Bence Bosch Classic Condense aldım.Salı günü doğalgaz açılacak bakalım ne çıkacak
    Umarım sizin sorununuz da hallolur.

Bugün geldiler... Sorun Yoğuşma Suyunu atan boruyu firmanın meyilsiz yapmasıymış. su cihaz deposunda birikince çalışmıyomuş doğal olarak.

Boruyu çıkarınca içindeki su aktı, cihaz da çalışmaya başladı. altına şimdilik bir kova koyduk oraya damlıyor. tabi 35TL'yi kaptı hemen ısısan servis bizim hatamız değil diye... Sizde yaptırırken bu hususa dikkat edin.

Bizimde giderin tekrar düzenlenmesi gerekiyor... Durmadan iş çıkarıyo bu firma bize...
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.