Şimdi Ara

Kombi sürekli çalışıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
95.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 ay kadar önce kombimde bir sorun olmuştu:
    Çalıştığı zaman gaz çok şiddetli geliyordu,sonra çalışması duruyordu,oturduğumuz apartmanda gazda bir sorun vardı sanırım.
    Servis çağırdım ,gaz ayarı yaptılar galiba.
    Sonra dün tesadüfen dikkatimi çekti "kombi devamlı çalışıyor" ,yani yarım saatten fazla çalışıyor sonra duruyor ,oturup takip ettim
    Eskiden böyle olmazdı ,belli bir süre çalışır sonra dururdu.
    Acaba sorun ne olabilir ? Böyle sürekli yanarsa ben batarım sanırım gaz parası ödemekten.Tekrar gaz ayarı mı gerekiyor.Bu normal mi?
    Özellikle takip ettim 12 saatte yaklaşık 4 metreküp harcamış ,üstelik 7 petekten sadece 3 tanesi açık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 18 Ocak 2012; 8:35:34 >

• kombi çiğ yakmıyor alevi görüyorsan demekki ntc soğuma hissediyor ve cihaza çalış diyor ısıtana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kombi çiğ yakmıyor alevi görüyorsan demekki ntc soğuma hissediyor ve cihaza çalış diyor ısıtana kadar
    Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım
    Daha önce böyle bir durum yoktu ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım
    Daha önce böyle bir durum yoktu ama

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de var. Airfiel yoğuşmalı kombim var. 50 dereceye veriyorum ve dikkat ediyorum hiç dinlenmeye geçmiyor sürekli çalışıyor. Yani sizin anlayacağınız gazı hiç kesmiyor sürekli gaz yakıyor. Servise durumu anlattım havalar soğuk dönüş suyu istenilen sıcaklığa ulaşmadığından gaz kesmiyor ve kombi dinlenmeye geçmiyor dendi. Doğru olduğunu sanmıyorum zira bu husus sadece bende var. Servis başka bir sebepten ana kartı değiştirdi. Ancak sorunum devam ediyor sensorun de bozuk olmadığını söylüyorlar ben ne yapacağım şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Marks44

Aynı sorun bende de var. Airfiel yoğuşmalı kombim var. 50 dereceye veriyorum ve dikkat ediyorum hiç dinlenmeye geçmiyor sürekli çalışıyor. Yani sizin anlayacağınız gazı hiç kesmiyor sürekli gaz yakıyor. Servise durumu anlattım havalar soğuk dönüş suyu istenilen sıcaklığa ulaşmadığından gaz kesmiyor ve kombi dinlenmeye geçmiyor dendi. Doğru olduğunu sanmıyorum zira bu husus sadece bende var. Servis başka bir sebepten ana kartı değiştirdi. Ancak sorunum devam ediyor sensorun de bozuk olmadığını söylüyorlar ben ne yapacağım şimdi

Alıntıları Göster
    Bende daha evvel bu sorunu yaşamadım
    Gaz basıncını ayarladılar sonra böyle oldu
    Servis çağırmadan evvel bir danışayım dedim
    Servisi aradım normaldir diyorlar, daha önceden böyle değildi dememe rağmen..Sanki gelmek istemiyo adamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 19 Ocak 2012; 12:25:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Bende daha evvel bu sorunu yaşamadım
    Gaz basıncını ayarladılar sonra böyle oldu
    Servis çağırmadan evvel bir danışayım dedim
    Servisi aradım normaldir diyorlar, daha önceden böyle değildi dememe rağmen..Sanki gelmek istemiyo adamlar

Alıntıları Göster
    aynı sorun bizdede çıktı dün sabah tüm binadaki kombiler sürekli çalışmaya başlamış ama bugün bazı komşulara sordum düzelmiş kombileri ama benimki hala sürekli çalışıyor en düşük ayara getirdim düzeldi gibi ama bu seferde ev hiç ısınmıyor petekler anca kendini ısıtıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: crackher

aynı sorun bizdede çıktı dün sabah tüm binadaki kombiler sürekli çalışmaya başlamış ama bugün bazı komşulara sordum düzelmiş kombileri ama benimki hala sürekli çalışıyor en düşük ayara getirdim düzeldi gibi ama bu seferde ev hiç ısınmıyor petekler anca kendini ısıtıyor

Alıntıları Göster
    Sebebini yazıyorum. gelen gazın kalitesi düşük olursa kombi evde istediği sıcaklığı sağlayamıyor..Sizin ayarladığınız o sıcaklığı sağlamak için devamlı yanıyor..GELEN GAZIN KALİTESİ VE ISI GÜCÜ AYNI DEĞİL.. Çok düşündüm..Bunu anladım..Aynı havada dışarı + 2 C de kombi 39 C de 24 saat yanıyor ev sıcaklığı 24 c oluyor..Bir gün sonra yine balkonda derece var bakıyorum Hava + 2 C kombiyi 42 C de yakıyoruz ev 22 C den yukarı çıkmıyor.Her M 3 için ödediğimiz para aynı ancak gelen .Gaz aynı gaz değil.Mutfakta yemek pişirme süreside artıyor..Çay demleme süresi artıyor...Saygılarımla..

• Arkadaslar baymak novadens extra kombi oda termostadsi kullandigim zaman surekli yaniyor.ornegin 50 dereceye ayarliyorum gidis suyu 51 52 oluyor daha yukselmiyor saatlerce yaniyor.tesisat kontrol edildi sorun yok hava yok servis geldi karti degisti ntc degisti duzelmedi.neden acaba?sansizlik yakami birakmiyor kombi konusunda
  • Hocam termostat kullanmayın. İnanılmaz sağlam yalıtım olacak ve para sıkıntınız olmayacak o zaman termostat olur. Ya da çok hassas dijital termostat olabilir. Yalnız termostat mantıken oda sıcaklığı ayarı bıkmadan kombiyi durdurmaz. Kombimiz son dereceye yakın olmalı ki odayı en kısa sürede ısıtıp kombiyi durdurabilsin. Diğer arkadaşlara da termostata bakmalarını öneririm. Benim sorunum daha farklı. Kombi çalışıyor duruyor sorun yok ama durduktan hemen sonra çok hızla soğuyor ve 10-15 sn arayla çalışıyor. Bir de sistemde hava falan olmamasına rağmen petekler belden aşağısı soğuk sürekli. Kombi Baymak 18 kW yoğuşmalı değil.
  • Sözlük rezil etmiş paylaşımımı boşverin arkadaşlar. Uygun zamanda adam gibi yazayım.
  • Merhaba, gaz valfi üzerinde minumum ve maksimum gaz ayarının yapılması gerekiyor. İşin ehli olan bir usta tarafından yapılması gerekir. Sıcak su ve petek sıcaklığını ayarlayabilmek için farklı alev boyları oluşmaktadır.http://www.uzmankombiservisi.net
    sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Ankara Kombi Servisi A kullanıcısına yanıt
    yoğuşmalı kombilere de bu ayar gerekli midir hocam?

bosch 2300i 1/8 modülasyon ama kombi kendini kısamıyor , kısamadığı gibi dinlenmeye de geçemiyor?Alev sürekli çalışıyor.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Dönüş suyu soguk oldugundan dolayi kismiyo ateşi kesmiyoda olabilir evde isimkaybi olabilirmi belki bundan dolayida dinlenmeyese gecmiyor
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Isı kaybı sanmıyorum hocam bina yeni mantolama var.

Kazan 40 derecedeydi gece en son 39 küsür larda dolaşıyordu sabah baktım 43 küsürlara çıkmıştı. içersi 23.5 derecelerdeydi:
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Modulasyon yaparak calişiyo hocam elektrik veya gec saatlerde dinlenmeye gecip tekrar calişmiştir bilirsinki 9-+9 veya 7-+7 calişiyo kombiler ayarlanan dereceye yukarisina cikip yavaş yavaş kısıyodur bnmde daikin aynisi mevcut 40 iken 46,47 kadsr cikiyo yavaş yavaş 43,42 iniyor..kombiyi akişina birak hocam ayar filan yapma dokunma dokundurtma isindikdan sonra hiç problem yok olurda ariza verir ariza kodu verir servis ile danişirsin..
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz gibi inişler çıkışlar oluyor.

Aslında petek metrajımda uzun toplam 7 metre civarı + vanaları kısık havlupan.

Akşam deneme yaptım.

akşam saat 22.00 de açtım .40 derece kazan ısısında.

Sabah 07.00 de işe giderken baktım hesapladım 3 m3 (9 saatte) yakmış.Tek sabah eşim çay demledi ki bunu küsüratlara sayıyorum zaten sayaç dönmüyor gibi bir şey ocak kullanırken.Sıcak su kullanımı da olmadı.

saatte 0.33 m3 yakmış ki bu değer bana 1/8 modülasyona göre fazla geldi.

Hatta gece en son kazan sıcaklığı 39 derecelerdeyken sabah 43 derecelere çıkmış gördüm.Belli cihaz kendini kısamamış.

problu termometre ile yaptığım ölçümde ise ilginçtir gidiş hattı 34.5 dönüş hattı ise 33.5 derece olarak ölçtüm.Yani petek metrajımda büyük ama sürekli sirkilasyondan olsa gerek didiş ve dönüş hattı ısı farkı 1 derece çıktı.Bu gece ölçümleri tekrarlıyacağım .

• zenginsin
  • ben mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Evet dediğiniz gibi inişler çıkışlar oluyor.

Aslında petek metrajımda uzun toplam 7 metre civarı + vanaları kısık havlupan.

Akşam deneme yaptım.

akşam saat 22.00 de açtım .40 derece kazan ısısında.

Sabah 07.00 de işe giderken baktım hesapladım 3 m3 (9 saatte) yakmış.Tek sabah eşim çay demledi ki bunu küsüratlara sayıyorum zaten sayaç dönmüyor gibi bir şey ocak kullanırken.Sıcak su kullanımı da olmadı.

saatte 0.33 m3 yakmış ki bu değer bana 1/8 modülasyona göre fazla geldi.

Hatta gece en son kazan sıcaklığı 39 derecelerdeyken sabah 43 derecelere çıkmış gördüm.Belli cihaz kendini kısamamış.

problu termometre ile yaptığım ölçümde ise ilginçtir gidiş hattı 34.5 dönüş hattı ise 33.5 derece olarak ölçtüm.Yani petek metrajımda büyük ama sürekli sirkilasyondan olsa gerek didiş ve dönüş hattı ısı farkı 1 derece çıktı.Bu gece ölçümleri tekrarlıyacağım .
    Hocam sicak su ve ocak kullanımı olmadan saatte 0.33 m3 yakmis olmasi demek 0.33 × 10.64 = 3.51 kw saatte kullanmis demek oluyor. kombiniz 1/8 modülasyonu tam olarak kullanarak en kisikta yaniyor. Tuketimi dusurebilmenizin yolu tekrar ama modulasyonlu ama on/off termostat takip kullanmaniz.

Ek olarak sizin evinizde gecmiste bahsettiginiz büyük pencereli kapilar vardi. Yalitiminiz ne kadar iyi olursa olsun bu noktalardan cok isi kaybı oluyor. Oralara mutlaka bir onlem almaniz faydaniza olacaktir.

• Oldies but goldies kullanıcısına yanıt
    az önce bosch canlı destek ile görüştüm onlarda normal dediler.

Peki 10.64 nedir nasıl hesaplanıyor bu saatlik tüketim yazarsanız memnun olurum.

Ama kombi kendini kıstı diyelim kapatmıyor yine de alev devam ediyor bu bir sorun değil mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.