Şimdi Ara

kombi kullanım yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler bir konu hakkında yardımınızı rica ediyorum. evimde kombi kurulumu ve bağlantıları yapıldı.henüz gaz yok. kombi kullanımda değil.vanalardan bir tanesini açınca pıs diye bir ses çıktı ve vananın olduğu bağlantı yerinde su sızıntısı vardı. şimdi bu durumda elektrik bağlantıları yok ve kombi ilk kullanımı olmamışken içine su gitmiştir diye tahmin ediyorum.bu durum sıkıntı yaratırmı acaba? teşekkürler.

• msadık M kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf eklemeniz mümkün mü? Hangi vanadan bahsediyordunuz tam olarak anlayamadım.
  • resim eklenmiyor ilgili yeri tıklıyorum ama bir türlü tamamlanmıyor.sağ baştaki vana .kafama takılan kombinin içine su girişinin olması sıkıntı yaratırmı,gazın açılmasına 15-20 gün var.
    http://www.hizliresim.com sitesine yükleyebilirsiniz.
  •  kombi kullanım yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

http://www.hizliresim.com sitesine yükleyebilirsiniz.

sağdaki kırmızı vanaları açıp kapattım.
  • sevgili arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan kimse yokmu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: msadık

sevgili arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan kimse yokmu??

kombiniz sanırım eca confeo premix.

eğer vanalardan su sızdırıyorsa düzelttirmeniz lazım, sürekli basınç kaybı olur.

metal vanaları nedense düzgün bağlayamıyorlar, genelde hep su sızıntısı oluyor. teflon bant ile keten kullanmak gerekir.
    Tesisatı yapan ustaya haber verin gelip düzeltsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

eğer vanalardan su sızdırıyorsa düzelttirmeniz lazım, sürekli basınç kaybı olur.

metal vanaları nedense düzgün bağlayamıyorlar, genelde hep su sızıntısı oluyor. teflon bant ile keten kullanmak gerekir.

evet eca confeo premix çok iyi tespit.benim kafama takılan kombi içine şu an su girmiş olması,kombi sadece monte edildi.elektrik bağlantısı yok,gaz yok henüz kullanmıyoruz.bundan dolayı bir sıkıntı olurmu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

evet eca confeo premix çok iyi tespit.benim kafama takılan kombi içine şu an su girmiş olması,kombi sadece monte edildi.elektrik bağlantısı yok,gaz yok henüz kullanmıyoruz.bundan dolayı bir sıkıntı olurmu?

tesisat yapıldıktan sonra, sisteme 1.5 barlık su verilir ki sızıntı varmı bakılır. muhtemelen şu anda zaten tesisatta su var. o vanayı açıp kapatmanız birşeyi değiştirmez.

• peki çok teşekkürler. bu arada eca ile buderus gb 012 arasında çok gidip geldim. eca premix yoğuşmalı olduğu için onu aldım. bir tavsiyede bana sizin oralardaki iklime daha uygun daha tasarruflu olur premix yoğuşmalı alın demişlerdi. ne dersiniz?
  • quote:

peki çok teşekkürler. bu arada eca ile buderus gb 012 arasında çok gidip geldim. eca premix yoğuşmalı olduğu için onu aldım. bir tavsiyede bana sizin oralardaki iklime daha uygun daha tasarruflu olur premix yoğuşmalı alın demişlerdi. ne dersiniz?

tercihiniz çok iyi. kombiniz uğultuğu çalışır bunun dışında on numara cihazdır.

artık yoğuşmasız kombi alınmaması gerekir, devir premix yoğuşmalı kombi devri.

yoğuşmalı kombiler, bilinenin aksine ılıman iklimlere ve küçük evlere daha çok uyum sağlar.
  • Kombi kullanımı ile ilgili bir bilgi öğrenmek istiyorum.
    Bir servis ustası Kullanım suyu sıcaklığını ılıklaştırma yapmadan kullanın diye ifade etti. Yani banyoda kullanırken kullanılacak en düşük sıcaklığa getirin dedi. Ilıklaştırma sırasında kombi sorun yaşıyormuş. Bunun önüne geçmek bu şekilde kullanın dedi. Üstadların bilgisine sunulur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.