Şimdi Ara

Kombi isitma problemi (dubleks daire)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
3.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir ev aldık, dubleks daire. Toplam 165 m2, aldığımızdan beri üst katı ısınmıyor.

Eca confeo plus dco 28 hm dg kombi var, kombiyi 70 dereceye verdiğimizde alt kat hamam gibi üst kat ise normal gibi oluyor. 40larda ise üst kat peteklerinin alt kısımları soğuk üst kısımları ise 2-3 derece daha sıcak oluyor.

Defalarca adam çağırıp kombi havası aldırdık, Eca servisini çağırdık, üst kat olduğu için normal az ısınması gibi şeyler söylediler ( ısınması için 55-60 derece yapmamız gerekiyormuş ). Acaba devir daim pompası mı yetmiyordur, ne önerirsiniz ( geçen kış 500-600 TL fatura ödedik sadece donmamak için ). Yoksa acaba kombi mi yetersiz kalıyor ?

Alt kat:
    1m petek
    1.30m petek
    1.10m petek
    0.50 ( dikey )m petek
    2 havlu peteği
    Toplam: 3.90 m

Üst kat:
    0.80m petek
    1.30m petek
    0.60m petek
    1.10m petek
    1 adet havlu peteği

Toplam: 3.80m

Genel toplam = 7.70m petek uzunlugu var (havlu petekleri dahil degil)

Not: Borularda mobil sistem yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslanender -- 22 Ocak 2020; 13:16:38 >

• Merhaba hocam benim evde dubleks 150m2 benimde bu tarz problemim vardı kombi alt katta üst katın petekleri pek randımanlı ısınmıyordu kombinin olduğu kattaki peteklere termostatik vana taktım ordan derecesini filan ayarladım o şekilde ısıtabildim bu probleminizi çözebilir karda 55 derecede iki katıda güzel ısıtabiliyorum.
  • Termostatik vana taktigimizda suyunu akisini kistigi icin, yukariya daha rahat su pompalaya biliyor sanirim. Hocam bunuda deneyebilirim ama benim kombim yogusmali degil, bundan dolayi aslinda sorunumu cozebilecek yogusmali bir kombi almayida dusunuyorum (hem faturayida dusurur). Peki hocam su an alt kat petek isisi ile ust kat ayni oluyor mu? yoksa sadece eskiye gore daha mi iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslanender -- 7 Aralık 2019; 21:23:28 >
  • Bende dublekste oturuyorum üst katında sıkıntı var yarın çatıya izocam sericem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alparslanender A kullanıcısına yanıt
    Kıstığı için daha rahat pompalıyor aynı hocam nerdeyse ısı dereceleri kesinlikle öneririm mesala ben salonu 3 derece ayarladım mutfağı 2 oturma odasınıda 3 e ayarladım bu şekilde yukarısı baya güzel ısınmaya başladı kombi olarakta yoğuşmalı bosch condense 2500 kullanıyorum faturadan korkuyorum her ay kesin 500-600 gelir diye 400 tl yi geçemedim geçen sene.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    kombinizin su basıncını yükseltmenizde işinize yarayabilir.
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Yüksek hocam 2 bar.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    kombinizin kullanım klavuzunda ayarlanabilecek en düşük ve yüksek bar değeri yazıyordur. en yüksek bar 3 diyelim. 2,5 yapın
  • Of of of. Hocam sizin petek uzunluğunuz çok az. Hep söylüyorum petek sayınızı arttırmazsanız kombinizi çok yüksek sıcaklıkta yakmak zorunda kalırsınız. Bizim 125 metre kare evde 15 metre petek var ve 37 derece ile ısınıyoruz.

Basıncınız oldukça iyi sirkulasyon pompası yetersiz ya da düşük kademede kalmış olabilir.Sirkulasyon pompasının kadmesini kontrol edin ve 3. kademeye alın.. Ayrıca ısınmayan peteklerin dönüş yani reglaj vanaları çok sıkılmış olabilir o zaman da petek ısıtmaz. Yani peteğe giren vanaları kontrol ettiğiniz gibi petekten çıkan suyun vanalarını da kontrol etmelisiniz.Havaları alırken sirkulasyon pompası kapalı olmalı.
  • Hocam bende dubleksde yaşıyorum penceler tahta yalıtım yok üst kattan merdivene halı kilim yorgan ne varsa serdim yukarıyı tamamen kapattım dubleks ev ısınmaz boşuna masraf yapma benim yöntemle maks 400 tl yanar ama ısınırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var
    kombi eca proteus premix 35 kw lik,
    alt katta 3 adet toplamda 3,5 mt petek var yukarıdaki odalarda 160, 140, 150 petekler var
    üst kat odalar ısınmıyor,
    altkata reglaj ayarı yaptım üst kat petekler aynı alt kattakiler gibi tam şekilde ısınıyor ama odaları ısıtamıyorlar,
    dereceyi arttırılınca alt kat çok ısınıyor
    bende odalardaki petek metrajlarını arttırmayı düşünüyorum birde bu büyük 6 peteğe termo vana taktırıcam
    odaların ısı değerleri çok farklı
    alt kat 21 derece iken üst 18, 17, falan anca oluyor

hangi marka termo vana önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackhorse_gt -- 8 Aralık 2019; 1:47:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Kıstığı için daha rahat pompalıyor aynı hocam nerdeyse ısı dereceleri kesinlikle öneririm mesala ben salonu 3 derece ayarladım mutfağı 2 oturma odasınıda 3 e ayarladım bu şekilde yukarısı baya güzel ısınmaya başladı kombi olarakta yoğuşmalı bosch condense 2500 kullanıyorum faturadan korkuyorum her ay kesin 500-600 gelir diye 400 tl yi geçemedim geçen sene.
    Elle ayarlasak petekleri kisssak yarım çeyrek olarak ayni etki olurmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Olur diye düşünüyorum bi deneyin hocam.
  • bu petek uzunluğu ile ısınmanız pek mümkün değil maalesef.
  • Arkadaşlar bu ay faturam 700 tl geldi ve gündüzleri yakmıyoruz. Termostatik vana takmaya karar verdim, danfoss ra 2000 öneriyorlar her yerde. Önerdiğiniz bir ürün var mı? birde vana dışı tavsiyelerinize açığım

Not: Borularda mobil sistemde yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslanender -- 21 Ocak 2020; 16:19:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.