Şimdi Ara

Kombi basıncı yükselmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
178.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    LynXMaSTeR

Uzun zamandır foruma da internete de girememiştim. Konuyu takipedemiyordum. Sorununu umarım çözmişsündür ama fotograflardan genleşme tankını göremedim. kontrol panelinini aşşa indirseydin (beyaz plastik ünite) arkasını da görebilirdik. Kombinin marka ve modelini yazsaydın tek ben değil diğer arkadaşlar da yardımcı olur eminim.
  • hocam bakım için teknik servis çağırdım, temizlemeye 50 TL, hava basmaya 20 TL aldılar.
    Temiz namına pek bişi yapmadılar, sadece yanan oda kısmını fırça ile sildiler, içindeki pis suyu boşalttılar o kadar.
    genleşme tankı da en üstte imiş, arka kısmında sibobu var, ordan bağladılar, bisiklet pompasıyla havayı bastılar.
  • Demir döküm kombi;

Kombinin derecesini artırdığımda başınç 1.1 den 1.8 e çıkıyor.Kademeyi bir kademe düşürünce geri 1.0'a iniyor. Bu kadar hızlı değişim normal değil sanırım ?
  • Genleşme tankına hava basamıyorum, yeni anakartımı ve bakımı yaptırdım hala hava basıncı düşmüyor.
    Acil yardım lütfen.
  • Arkadaşlar merhaba
    Alarko Trendy marka kombim var. Kombide sıkıntı şu; içerisindeki su basıncı 2 derecesindeyken birden 3 4 e kadar yükseliyor, petekler kapalı konumda iken petekler el değdirilemeyecek kadar sıcak hale geliyor, kombi içindeki su kendi kendine arttığından su fazla geldiğinde kombinin altından su akmaya başlıyor. Anlayan arkadaşlar bu kombinin derdi nedir yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. SAYGILARIMLA
  • faydalı bilgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeansteam

Basınç Yükselmesine Kesin Çözüm Yazıyı okumadan ve uygulamadan servis çağırmayın

Arkadaşlar Belki hiç bir yerde göremeyeceğiniz bir yöntemi sizinle paylaşayım.
    Bu tür basit arızalar için Paranızı boşu boşuna servislere veya tamircilere kaptırmayın.
    Kombinizin basıncı yükseliyorsa ve emniyet valfinden su akıtıyorsa 3 arızadan biri gerçekleşmiştir.

Arıza nedenleri:
    1-Genleşme tankının havası bitmiştir.
    2-Su doldurma vanası kaçırıyordur
    3-Eşanjörde iç çatlak vardır şebeke suyundan radyatör tesisatına su sızdırıyordur.
    Eşanjör değişim fiyatı yeni kömbinin yarı parası olduğundan servis size yeni kombi almanızı tavsiye eder.

1-Genleşme tankına üstteki sübaptan hava basınız. Herhangi bir pompa ile hava basabilirsiniz. video:https://www.youtube.com/watch?v=Y21pVCssPVM
    2-Su doldurma vanasını değiştiriniz
    3-Ana giriş su saatinin girişine basınç düşürücü taktırarak alttaki ayar vidasından alyan anahtarı ile sonuna kadar sıkınız. 50-60 TL'lik birşeydir.

Sonuna kadar sıkılan basınç düşürücü tesisata 1,5 - 2 bar civarında su gönderir böylelikle eşanjördeki şebeke suyu ve petek suyu basınçları dengede olacağı için
    eşanjördeki çatlaktan su geçse dahi kombinin basıncı hiçbir şekilde yükselmeyecektir.

Eğer eşanjörde çatlak var ve siz 3 numarada yazan yöntemi kullanmışsanız size bir artısı daha olacak birdaha kombinize su ilave etmek zorunda kalmayacaksınız.
    Peteklerde eksilen su otomatik olarak Eşanjör içindeki çatlaktan zaten dolacaktır.
    Kombi üreticilerinin dahi bugüne kadar başaramadığı otomatik su dolum sistemi özelliğini kombinize kazandırmış olacaksınız.

Ben Kullandığım 15 yıllık bacalı Buderus kombime bugüne kadar hiç bakım yaptırmadım yaz kış 24 saat açık.
    En son bu arızayı verdiğinde yukarıdaki yöntemleri uyguladım ve şu anda stabil çalışıyor bir sıkıntı yok.
    Belki su doldurma musluğunu bile değiştirmenize gerek yoktur. Genleşme deposuna hava basıp su saatinin girişine basınç düşürücüyü taktırdıktan sonra hiçbir sorununuz kalmaz emin olun.

4 senelik Demirdöküm Nitromix p24 .Basınç sürek inip çıkıyordu . çalıştığı zaman 3 bara kadar çıkıyor . durduğu zaman bazan 0.0 bara düşüyordu .
    Bir haftadır kombi başında nöbette idik.
    nette araştırdığım kadarı ile suyu boşaltıp genleme tankına Dün akşam komşunun araba pompası ile 1.1 bar hava bastım .
    olmadı sabah biraz daha araştırdım . 20psi hava basın diyordu . kararsız kaldım onuda denedim olmadı .

kafam iyice karıştı .göremediğim bir sızdırmamı vardı vs düşüncelerle .
    servis çağırdım . Genleşme Tankının değişmesi lazım dedi . 350 TL fiyat çıkardı .
    çaresiz kabul ettim .Düzeleceğine ihtimal vermiyordum . ama düzeldi .

Servis elemanının söylediği yıllık bakımlarda hava basıyoruz . Ancak tamamen tükenince değiştirmekten başka yol yok .

Şimdi merak ediyorum .Genleşme tankı Basınçı kesinlikle 1 barmı olmalı idi bu kadar hassasmıdır ?
    Tankta en ufak su sızdırması yok . Yoksa Nitromix genleşme tankının özel bir yapısımı var ?
    Yada Servis elemanı beni yedimi ?

• jeansteam kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynen dediğiniz gibi bir bakışta tank değişecek dedi . Elinde hazır getirdiği tankı taktı .
    Demir Döküm Karşıyaka Yetkili Servisi 350 TL mı haksız aldığı için hakkımı helal etmiyorum .

Aradan onbeş geçti . Aklıma şeytan düştü . Armutcomdan başka bir kombici buldum ."Şule Altuntaş İzmir karşıyaka servis"
    Arkadaşlar gelip kontrol ettiler . ve benim eski tankın havasını tamamlayıp yerine taktılar .
    Sorunsuz bir şekilde kombi çalıştı .
    Tüm ısrarıma rağmen Senin canın yeterince yanmış diyerek Para almadılar . Teşekkürüm yetti .

Kombi basıncı yükselmesi

"Şule Altuntaş İzmir karşıyaka servis" e tekrar teşekkür ediyorum .

• su basmadığımız halde basınç 3,5 olmuş. petekten su boşalttım basınç pek düşmedi. galiba basınç göstergesı arzalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.