Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunsur

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

quote:

kombi baymak luna 20 fi model petek ısıtmalarında herhangi bir sorun yok ancak kullanma suyu açıldığında suyu ısıtmıyor üç yollu vananın bakımını yaptım gayet güzel çalışmasına rahmen ısıtma suyu regülatörünün üzerindeki mil suyu açtığımda switche temas etmiyor regülatör bakımıda yapıldı körükte herhangi bir delik yok yani normal sıcak su regülatörü neden normal basınça ulaşıp switche temas etmez bilgi vereceklere teşekkür ederim...

sevgili kardeşim delik olup olmadığını sen çıplak gözle tesbit edemezsin. basınç altında diyaframdaki çatlaklar basıncın düşmesine neden olacaktır. istanbuldaki forumda yazan servis arkadaşlardan destek alabilirsin. saygılar.

cevabınız için teşekkür ederim sizin dediğiniz gibi belkide diyaframdaki çatlakları görememiş olabilirim. diyaframı değiştirip denerim ancak bunun dışında başka nereden yapar bu arızayı ?? eşanjör den yapma ihtimali varmıdır??

eğer yaptım dediğin 3 yollu vana pistonları tesisattaki pislikler nedeniyle takılı kalıyorsa oda yaptırır tam devreyi kapamazda bypass hattından peteklere su kaçışı fazla olursa oda yaptırır. ama senin anlatışlarından diyafram piminin svice basmadığı anlaşılıyor ya diyaframı ters taktın yeterince şişemediğinden pimi yeterince itemiyor, yada çatlaklar nedeniyle basınç kaybı yaşıyor. sevgiler.

• tekrar kontrol edeyim ancak diyaframı ters takma şansım yok o zaman kapak oturmaz bence ama yinede kontrol edeyim..bu regülatöre üstten gelen ince borulardan kullanma suyu açıldığında basınçın oluşması için su geliyor olması gerektiğine göre acaba o boruların geldiği yerde sorun olabilirmi yani basınçı oluşturan sumu yetersiz sizce??
  • pompanın üstünde prüjör var onu kontrol et kireçten tıkanıyor ondan da olur
  • merhaba

son bir haftadır, kombim sadece su ısıtma modundayken suyu ısıtmıyor. petekler açıkken su ısıtmada problem yok ama tek su ısıtma işlevinde çalışırken sorun çıkıyor

viallant marka kombim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

pompanın üstünde prüjör var onu kontrol et kireçten tıkanıyor ondan da olur

sayın abd1984 sanırım cevabı bana yazdınız.. sirkülasyon pompasının neresinde bu prujör??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

merhaba

son bir haftadır, kombim sadece su ısıtma modundayken suyu ısıtmıyor. petekler açıkken su ısıtmada problem yok ama tek su ısıtma işlevinde çalışırken sorun çıkıyor

cihaz vck modeli ise 3 yollu revizyon yapılacak vuw modeli ise türbün deyişecek limitasyon ayarı yapılacak
  • baymak wolf kombi sicaksuda alev burlor uzerinden dalgalar cizer gibi gidip geliyor sicaksuda soguma yapiyor

birde baymak wolf sicak su sensor hangisi kombi uzerinde onu gosterecek olan var mi

birde kombi peteklerde normal calisiyor burlordeki alev normal / sicaksuda yukarda anlattigin olay oluyor
  • ntc sol bloğun üstündedir ntc yi deyiştir yine su soğursa üç yollu motoru deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

ntc sol bloğun üstündedir ntc yi deyiştir yine su soğursa üç yollu motoru deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

üç yollu motor nerde onun tam olarak

• sen servisi çağır
  • quote:

quote:

merhaba

cihaz vck modeli ise 3 yollu revizyon yapılacak vuw modeli ise türbün deyişecek limitasyon ayarı yapılacak

teşekkür ederim yanıtınız için

kombim eski bir model, teknik olarak ne anlatmaya çalıştıgınızı da tam olarak kavrıyamadım elbette

fakat rahatlıkla çözülebilecek bir sorun mudur? tarif ile kendi kendime yapabileceğim birşey mıdır yoksa servis şart mıdır?

• cihazınız vck serisi 3 yollu tamir edilecek 170 tl
  • quote:

tekrar kontrol edeyim ancak diyaframı ters takma şansım yok o zaman kapak oturmaz bence ama yinede kontrol edeyim..bu regülatöre üstten gelen ince borulardan kullanma suyu açıldığında basınçın oluşması için su geliyor olması gerektiğine göre acaba o boruların geldiği yerde sorun olabilirmi yani basınçı oluşturan sumu yetersiz sizce??

mümkün tabi ama o devrede 6-8 bar basınç var sence tıkalı olsa pim hiç oynarmı yada bu basıncın önünde tıkanıklık kalabilirmi. sence o kadar basıncı su lastiğe iletirde o basınçla şişen diyafram pimi tam itemezmi. sevgiler.
  • Arkadaşlar acil bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Vaillant Turbo Max marka kombim var. Yeşil ayar düğmeli olan ve sanırım 2000-2001 imalatı. Bu kombi gayet güzel çalışırken musluk suyunu ısıtmamaya başladı. Tam bu anda petekler halen sıcakken baktım ki ateşleme arıza ışığı yanıyor. Sonra haliyle peteklerde soğudu bi daha da çalışmadı. Sıcak suyu veya petekleri açtığımızda manyeto ateşliyor ama gaz yanmıyor. Bunu iki defa yapıp ateşleme arıza ışığını yakıyor. Elle çakmak moduna aldığımda da kombi resetlenip manyeto çakıyor ama gaz yanmıyor. Kombi girişinde gaz var, manyeto da çakıyor (ön kapağı sökünce görülüyor) ama neden gaz yazmıyor anlamadım. Acaba elektro valf te bir sorun mu olabilir?

Kombiyi kapatıp açtım, s,gortadan açıp kapadım. Su basıncı da 1,5 civarında.
  • gaz valfi veya kartdaki roleler
  • viessmann vitopend kombim var. son 1 aydır sıcak suyu açınca küf ve yağ kokusu geliyor. sanki peteklerdeki su kokusu gibi. biraz akınca geçiyor. petek ısıtmasında sorun yok. sıcak su da gayet güzel geliyor. ama açılınca koku geliyor. bu durum neden olabilir? basınçta herhangi bir eksilme yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

quote:

tekrar kontrol edeyim ancak diyaframı ters takma şansım yok o zaman kapak oturmaz bence ama yinede kontrol edeyim..bu regülatöre üstten gelen ince borulardan kullanma suyu açıldığında basınçın oluşması için su geliyor olması gerektiğine göre acaba o boruların geldiği yerde sorun olabilirmi yani basınçı oluşturan sumu yetersiz sizce??

mümkün tabi ama o devrede 6-8 bar basınç var sence tıkalı olsa pim hiç oynarmı yada bu basıncın önünde tıkanıklık kalabilirmi. sence o kadar basıncı su lastiğe iletirde o basınçla şişen diyafram pimi tam itemezmi. sevgiler.

selamlar kombici06 dd milenyum modeli bacalı kombim var ve 10 yıldır sorunsuz çalısıyor halende devam etmekde ancak son zamanlarda kullanma suyunu açtıgımda kombinin altından az miktarda su damlıyor ve bu bi kaç gün de bir basıcın düşmesine ve yeni su eklememe neden oluyor ve suyun çıktıgı noktayı bir türlü gözle tespit edemiyorum. yapabilecegim bir arıza ise bilgilendirirseniz sevinirim.

• 4,5 YILLIK KOMBİME MECBURİ BAKIM YAPILDI....Arkadaşlar tam 4,5 yıldır servis ve bakım almadan tertemiz kullandığım ECA CONFEO PREMİX s kombide bir hafta önce gece yarısı çatt çatt çattt sesleri başladı..Ve cuma, ctesi gecesi söndü..Arıza 4 ve 5 kodu veriyordu. Alev sinyali yetersiz diyor..Çakmak çakıyor ateşleme yok ve kırmızı arıza kodunda bekliyordu. C. tesi bir kaç kez reset yaptırıp çalıştırdım. 2 saat çalışıp yine 4 yazdı..Pazar servis çağırdım. Nöbetçi ECA servis B. çekmeceden geldi. Söküp baktı..Temizlik yaptı ve içine 60 lira sıkışmış onu çıkardı gitti..Kombi normal çalışıyor..Yaz gelsin indirimli fiyatla bakım yaptırayım derken kombi bana sürpriz yaptı.Mecburen pazar günü servis çağırdım..Genel bakım ve temizlik yapıldı o kadar...Oksitlenme yapmış....Dediler..Ne oksitlenme yapmış ? demedim.İki yıl sonra tekrar bakım yaptıracağım..Durum böyle böyle..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Mart 2012; 9:32:11 >

• Merhaba arkadaşlar; ben kiracı olduğum evde viessmann vitopend 200 kombi kullanıyorum. Kombide şöyle bir olay dikkatimi çekti. kombi 40 dereceye ayarlı , kalorifer suyu 31-32 olunca ateşleme yapıyor ancak 5 sn içinde gösterge 50 derece yazıyor ve sönüyor. Sonra 1 dk içinde su tekrar 31-32 dereceye düşüyor ve kombi kendini ateşliyor bu sefer düzgün bir şekilde derecesine çıkartıp bırakıyor bunda sorun yok. Ancak sürekli bunu yapıyor ilk ateşlemede neden birden ısıtıp kapatıyor kendini anlam veremiyorum. Suyun debisi yetmese,alev derecesi yüksek olsa 2. ateşlemede neden normal çalışıyor? Bilgisi olan arkadaşlar var ise yardım bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

merhaba

teşekkür ederim yanıtınız için

kombim eski bir model, teknik olarak ne anlatmaya çalıştıgınızı da tam olarak kavrıyamadım elbette

fakat rahatlıkla çözülebilecek bir sorun mudur? tarif ile kendi kendime yapabileceğim birşey mıdır yoksa servis şart mıdır?

yanıt alabilirsem sevinirim

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.