Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (744. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • ECA proteus plus kombimiz var, kombinin altındaki ilk peteğin (pekpan markalı ve oturma odasında) de alt üst vanası sonuna kadar açık olmasına rağmen neredeyse hiç yanmıyor. altı zaten buz gibi üstü de çok ama çok az yanıyor.

Yatak odasının vanasını ise çok az açmamıza kadar çok sıcak oluyor.

Ne yapmak lazım, basınc düşürün su verin gibi yöntemler vardı basıncı 1.3 'e sabitledik. 2 üstüne çıktı bi ara kombi su sızdır, 1 altına düşünce de hata vermişti. Şu an yatak odasını açtığımızda çok sıcak yapıyor ama oturma odasında tık yok

• quote:

Orijinalden alıntı: dropofblood89

ECA proteus plus kombimiz var, kombinin altındaki ilk peteğin (pekpan markalı ve oturma odasında) de alt üst vanası sonuna kadar açık olmasına rağmen neredeyse hiç yanmıyor. altı zaten buz gibi üstü de çok ama çok az yanıyor.

Yatak odasının vanasını ise çok az açmamıza kadar çok sıcak oluyor.

Ne yapmak lazım, basınc düşürün su verin gibi yöntemler vardı basıncı 1.3 'e sabitledik. 2 üstüne çıktı bi ara kombi su sızdır, 1 altına düşünce de hata vermişti. Şu an yatak odasını açtığımızda çok sıcak yapıyor ama oturma odasında tık yok

Merhaba.Radyatörlerin ısınmasıyla ilgili tesisat ve radyatör kontrol edilmeli.Kombinin altındaki dönüş filitresi tıkalı ise temizlenmeli.Eger sıkıntı yok ise tesisatın yönüne göre reglaj ayarı yapılmalı.

Kombiye gelecek olursak genleşme tankında hava bittiginden dolayı akıtma yapıyor.

Konuyla ilgili bir uzmandan yardım almanız en doğrusu olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulger58 -- 2 Nisan 2021; 0:53:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• dropofblood89 D kullanıcısına yanıt
    Petekte hava olabilir önce havasını alın . Olmazsa Bir ihtimal de olsa sıcak su giriş-çıkış karışmış olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba , Demirdöküm nitron Kombi musluk suyunu 45 dereceye ayarlayıp duşa girdim ama duşun sonlarına doğru su yakmaya başladı. Acaba ne oluyor diye mutfağa gidip sıcak suyu actim. Ayar 45 derece olmasına rağmen kombi 55-60 dereceye kadar ısıtıyor. Sebebi ne olabilir ? Ntc sıfır taktım 1 hafta önce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

tsktığın sensör yan sanayi daha önce sorun yok ise

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Eski sensör zaten arızalıydı hiç olcmuyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

Benim biraz daha farklı, montajla ilgili bir sorum var.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Kombi montajı bu şekilde yapılmış ve açık konuşayım birkaç yıldır da bu şekilde kullanıyoruz. Kombinin tabanından en üst noktasına doğru duvardan bir uzaklaşma mevcut. Yaklaşık 2,5 cm. kadar bir açıklık oluyor yukarı doğru. Açıklığın artıp artmadığına emin olamıyorum. Ölçmek lazım belli sürelerle. İlk kez ölçtüm.

Sormak istediğim şey kombi montajında kombiyi duvarda tutan kısım sadece kombinin yukarısındaki duvara asılan askı tarzı aparat mıdır? Eğer öyleyse şu durum biraz tehlikeli gibi. Kombinin aşağısında da kombiyi duvara sabitleyen bir aparat var vs. varsa sıkıntı olmaz gibi? Ne düşünüyorsunuz?

Yoksa bir şekilde baca açısı vs. ayarlamak için mi bu şekilde bir montaj yaptılar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 3 Nisan 2021; 1:16:5 >

• dropofblood89 D kullanıcısına yanıt

basınçla alakası yok. ya vana açmıyor yada tesisat kurulduğu günden beri tesisatta kaynak hatası var( boruyu kestiğim halde bi damla su gelmeyecek kadar kaynak hatası olan tesisat gördüm). son peteklerde tıkanma rastlanan bi durum ama ilk peteklerde tıkanma neredeyse hiç rastlanmaz. petek vanasının ikiside kapalı ve tesisatta 2-2,5 bar su varken petek yerinden sökülecek, alt ve üst vana sırasıyla açılacak suyun geliş hızı tesisat hakkında fikir verir. ama önce vananın açıp açmadığından emin olunmalı, tabiki mutfak peteğinin fazla ısınması istenmeyen bişey o başka

not; petekte tıkanıklık olduğundan kaynaklı bi durumdan dolayı petek ısınmıyorsa; aşağı doğru inen su kanallarından bir veya bikaçı sıcak olur ve dönüş borusuda ısınır. eğer dönüş vanası ısınmıyorsa tesisat boru hattı tıkalı yada vana açmıyordur.

• dfk24 kullanıcısına yanıt

eğer derecenin 45 olduğuna eminsen gaz ayarı bozuk yada gaz basıncıyla alakalı sorun vardır. ocağın hepsini aynı anda yak, eğer normale göre harlı yanıyorsa yüksek basınç olabilir.

yada nitron kombilerin kronik olan ekran kartı arızası bazen kullanım suyu derecesini 60a kadar çıkarır(kendi kendine düğme basması)

ekranda görünen sıcaklıkla muslukta akan sıcaklık uyuşuyorsa ntc sağlamdır.

not; banyoda açtığın suyu şiddetinde değişiklik yapmadığını farzediyorum. musluk suyunu az açarsan ve fabrika ayarındaki gaz ayarıyla kalmışsa suyu derecesi artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 3 Nisan 2021; 3:59:51 >
  • TMoE T kullanıcısına yanıt

Baca eğimi vermekle alakalı değil. Duvar zayıfmış patlatmış görünüyor. Birinin üstüne düşmeden bir an evvel m8ntajının yeniden yapılması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocam. Yukardan bir resmini çekeyim dedim bugün, oradan görüntü daha kötü :) En yakın zamanda birini çağırıp gerekli işlemleri yaptırayım en iyisi.

• Merhaba

Viessman vitopend 100 kombi sahibiyim (9 yıllık filan). Son 3 gündür kombi ateşleme yapıp çalışmaya başlayınca (petek yada sıcak su farketmiyor) pc ye bağlı hoparlörlerim parazit yapmaya başlıyor. Bu hem rahatsız edici hemde hoparlörlerede zarar verebilir sanırım.

Tahminim kombi kartında bir sıkıntı oluştu yada oluşmak üzere. Böyle bir şey deneyimleyen var mı ne yapılabilir?

• Merhaba Arkadaşlar bir sorum olacak.
    Bosch condens 2000 kombim var. Bar düşme sorunu mevcut. Gözlemlediğim kadarıyla kombi çalıştığında hafif yükseliyor soğuduğunda düşme oluyor. Haftada yarım bar düşüş oluyor. Bir yerde kaçak var ama bulamıyorum. Sorum şu evdeki imkanlarla kaçağı tesisattanmı kombidenmi olduğunu nasıl test edebilirim.

• genleşme tankına ve yoğuşma eşanjörüne bakılacak sağlamsa tesisatında kaçak var

• Lord L kullanıcısına yanıt

cihazın topraklamasını kontrol ettir sorun olmaz kart böyle bozulmaz

Ustadım yoğuşma eşanşörünü iptal ettirmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

cihazın topraklamasını kontrol ettir sorun olmaz kart böyle bozulmaz

teşekkürler baktıracağım

• Kiturami kombiden anlayan var mı veya bildiğiniz bir servis ?

Buderus logomax

• 
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.