Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (686. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    filtre tıkalı büyük ihtimal
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Filtreyle alakası yok ona ilk baktık ztn.
  • hsynistcyln H kullanıcısına yanıt
    bu anlıkmı oluyor sönüp yanmalar yoksa bir süre yanıp mı sönüyor.
    Sıcak su normal yanıyor.Petek ayarladıgımız ayara kadar yanıyor sönüyor ve anında bıdaha yanıp bıdaha sönüp tekrar yanıyor.Cihaz neredeyse durmuyor.Kart fan prostestas ntcler değişti.Pompa değişti.
    anlattıgınızdan sankı su cok cabuk ısınıyor gözüküyor.Bunun sebebi popa kademesinin düşük olması,gaz valfi ayarının yüksek olması,ve tesisatta yada filtrelerde bi yerde tıkanıklık olmasını gösderiyor.Yada bir oda termostatı takıp osekilde kullanmanızı tavsiye ederim.
  • İyi günler herkese sorunum var. Ağustos ayında tesisat döşendi ve bosch 2300i den takıldı. Kombi sıcak suyu 45 e ayarlı duşta donuyoruz suyu açıyoruz ısıtıyor sonra kullanırken birden ılımıyor direk buz gibi su akıyor sonra yine ısıtyo yine kesiliyor buz gibi ısınmayı bekliyoruz ne yapabilirz servis geldi sorun yok dedi vana kıstı alttan sorun aynı devam ediyor teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreö3224 -- 28 Ocak 2020; 17:20:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    ECA Confeo Digital (kırmızı) bacalı kombimiz var. Petekler normal çalışıyor.

Ancak banyo suyu bi çok ısınıp bi çok soğuyor.

Mutfakta ise, alttaki ara musluk yarı açık. Musluğu normal açtığımızda su sıcaklığı ve kombi üzerindeki sıcaklık değeri sabit.

Banyoda ise suyu açtığımızda kombi üzerindeki sıcaklık 25 ile 50 arasında geziyor.

Kombi altındaki kullanım suyu vanasını kıstığımda bu sefer mutfaktaki de çok ısınıp çok soğuyor.

NTC oontrolünü yaptım. Gayet sağlam. Soğukken 8kohm ısıtınca kademeli olarak omaj değeri düşüyor. Tekrar soğumaya bırakınca aynı şekilde bu kez değeri artıyor.

Fikir, öneri ve çözümleriniz işin şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyzafer B kullanıcısına yanıt
    cihaza digital manometre ile min max modulasyon ayarı yapılması gerekiyor durum servislik
    banyoda dus baslıgı kullanıyosanız eger ondan kaynaklı olabilir.Mutfakda normal banyoda sıkıntı varsa sorun bundandır buyuk ihtamelle
  • Allah rızası için bilen biri akıl versin, Bosch classic plus kombi kullanıyorum kirada oturduğum evde, dün voltaj sorunu nedeniyle anakart yanmış servis çağırdım 530 TL karşılığında değiştirdiler, ancak şöyle bir sorun var, anakart yanmadan önce 1 de yaktigim kombi 36.5 derecede yaklaşık 6 dakika çalışıyor sonra 45 dereceye gelince dinlenmeye geçiyor ve yaklaşık 7 dakika sonra 36.5 derecede tekrar ateşleme yapıyor ve 2 saatte bir M3 gaz yakıyordu, anakart değişti yine 1 de çalıştırmama rağmen 36.5 da çalışıp 45 de dinlenmeye geçen kombi şimdi 42.5 da tam 8-9 dakika çalışıyor ve 50.5 de dinlenmeye geçiyor ve hızlı bir şekilde tekrar 42.5 a düşüp 3 dakika sonra tekrar ateşleme yapıyor ve 2 saatte 1 metreküp gaz yakan kombi bu durumda saatte bir M3 gaz yakıyor, takilan anakart da bir sorun mu var yoksa başka bir parca da mi arızalı anlamadım kafayı yiyeceğim, en kısık hatta birin dibinde çalışan kombi nasıl daha önce 45 de dururken şimdi 50 de duruyor , ve neden düne kadar iki saatte 1 metreküp gaz yakan kombi şimdi saatte 1 metreküp gaz yakıyor, lütfen yardım...

• antireis A kullanıcısına yanıt
    eco confor tusu falan varmı cihazda.Yada parametrelerde böyle bir sey olabilir.servis elemanlarını arayıp bi sorun isderseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

banyoda dus baslıgı kullanıyosanız eger ondan kaynaklı olabilir.Mutfakda normal banyoda sıkıntı varsa sorun bundandır buyuk ihtamelle
    eyvallah hocam
    Tuş yok servisle tekrar irtibata geçeceğim ama umudum yok, adamlar birşeyden anlamıyor, sinir etti beni

• Merhaba arkadaşlar bende Ariston evo yoğuşmalı kombi var kombi 5-6 senelik..Yaklaşık bir haftadır sıcak suyu açınca 10 saniyelik gürültülü bir ses yapıyor daha sonra ses geçiyor.sıcak su musluğunu her açıp kapamada bu 10 saniyelik sesi tekrar ediyor.Dün mahallede kombi servisi vardı o gelip söküp baktı abi ana eşanjörden geliyor bu ses kireçlenme olabilir dedi.Eğer öyleyse yaklaşık sıfır kombi kadar maliyeti olur dedi ama tam emin değil gibiydi.Ariston yetkili servisinde bir arkadaş var birde ona danışayım dedi gitti.Kombinin çalışmasında filan hiçbir sıkıntı yok.Yardımcı olursanız ve ne yapmam gerektiği konusunda yönledirirseniz çok sevinirim.
    Marka ne

• antireis A kullanıcısına yanıt
    1 konumu 40 derecedir 45 de durur 35de çalışır(3dakika dolmuşsa). Sorun ekran kartında gibi. Konumu 1den hafif yukarı alınca kaçta duracak veya 1-2nin tam ortası 45 dir, 50de durur, birde o konumu dene kaçta duracak. Tekrar devreye girmeyi önemseme durduğu dereceyi söyle
    Ekran kartı potları değişmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 30 Ocak 2020; 15:12:55 >
  • dartanyan30 D kullanıcısına yanıt
    Ses hava sesimi, kabin açıkken sesi dinledinizmi. Kabin açıkken güzel bi ses kaydı varmı

Gaz ayarı eşanjör temizliği

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Ses hava sesimi, kabin açıkken sesi dinledinizmi. Kabin açıkken güzel bi ses kaydı varmı
    Hocam ses ana eşanjörden geliyor dedi gelen usta. aslında sesi videoya aldım telefonda kaydıda var ama buraya yükleyemedim.pmden telefonunuzu yazarsanız whatsaap tan atabilirim.

• dartanyan30 D kullanıcısına yanıt
    Eşanjörün kireçlendiğini sanmam. Çünkü bu eşanjörler öyle kolay kolay kireç olmaz fakat eşanjörün yanma odası kirlendiyse ve alev üstten tek noktadan gidiyorsa eşanjörün tamamına yayılmıyorsa bundan dolayı kaynamaya yakın ses çıkarabilir. Bürülör sökülüp bakılacak. brülörü sökmeye korkuyolar, sök bak bakalım içinde canavar varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 30 Ocak 2020; 15:28:3 >
  • 
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.